[Bootloader] Mİ4C Ve Mİ Note Pro Cihazların Bootloader Kilidini Kaldırma(6.1.7 Fastboot)

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Herkese merhabalar,

Mi4C ve MiNote Pro gibi cihazlara bilindiği üzere 6.1.7 developer romdan sonra bootloader kilidi geldi. Bootloader kilidi olan cihazlarda 6.1.7 china developer roma dönülürse kilit ortadan kalkmış oluyor haliyle.

Mi4C için :
MiNote Pro için :

Gelelim nasıl yapılacağına:

-DİKKAT!!! Öncelikle kullanıcı dosyalarınıza kadar her şeyi yedek alın. Telefon komple sıfırlanacak.

-Yukarıdaki (telefonunuza uygun olan) dosya indikten sonra winrar ya da hangi sıkıştırma aracınız varsa ( önerilir) onla açabilirsiniz. Açıp içindeki dosyayı daha sonra tekrar klasöre çıkartın. (bilenler için normal fastboot rom dosyaları)
(MiFlash ile yükleme yaparken dosya yolu hataları almamak için çıkarılan rom klasörünü C ana dizinine atmanız önerilir.)

- MiFlash indirip kurun. Sorunsuz kurulum için olan versiyon kullanınız. Bunun için bilgisayar da 64 bit olmalıdır.

(Windows 8, 8.1 veya 10 kullanıcıları öncelikle sürücü imza denetlemesini devre dışı bırakmalıdır. Google'da arayıp bulabilirsiniz.)

- Şimdi telefonu download moda almamız gerekiyor. Bunu iki şekilde de yapabilirsiniz.

İlk seçenek: Telefonu kapatın ve kapalı haldeyken ses arttırma(+) ile ses kısma(-) tuşuna birlikte basılı tutarken usb kablo ile pc ye bağlayın. Aygıt yöneticisinde Qualcomm 9008 portu açılmış olacak. İlk etapta açılmadıysa bile biraz bekleyin kısa sürede açılır.

Diğer Seçenek: Telefon açıkken usb ile pc ye bağlayın. Adb üzerinden adb reboot edl komutuyla telefonu download moda alabilirsiniz. Komutu verdiğinizde telefon kapanıp tepkisiz hale geçecek panik yapmayın. Aygıt yöneticisinde Qualcomm 9008 portu açılmış olacak. İlk etapta açılmadıysa bile biraz bekleyin kısa sürede açılır.

EK BİLGİ: doktor 'un paylaştığı bir bilgidir. Fastboot moddan doğrudan download moda geçebilmek için fastboot oem edl komutu kullanılabilir.

- Şimdi MiFlash uygulamasını açın.
- Browse kısmından indirip çıkarttığınız rom klasörünün içindeki images klösürünü gösterin.
- Alt kısımda Flash All seçili olsun. Refresh tuşuna basın. COMX (X=sizdeki sayı) şeklinde görecektir.
- Şimdi Flash a basın ve bekleyin. "İşlem başarıyla tamamlandı" uyarısını aldıktan sonra usb kabloyu çıkartın ve 3-5 sn bekledikten sonra telefon ekranında Mi logosunu görene kadar güç tuşuna basılı tutun. Görünce bırakın. İlk açılış 5-6 dk kadar sürebilir.

Ve artık telefonda bootloader kilidi yok. Twrp ve Xiaomi.eu romlarını kurabilirsiniz:)

Son düzenleme:

yduman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
dedee
Konular
1
Süper bir bilgi... Emeğinize sağlık. Redmi note 3 pro için bootloader kilitsiz developer rom mevcut mu acaba?

RepairM@n

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Süper bir bilgi... Emeğinize sağlık. Redmi note 3 pro için bootloader kilitsiz developer rom mevcut mu acaba?
Maalesef hocam. O telefonlarin üretimi bile bootloader kilidi geldikten sonra oldu zaten :)

yduman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
dedee
Konular
1
Maalesef hocam. O telefonlarin üretimi bile bootloader kilidi geldikten sonra oldu zaten :)
evet ya! haklısın. Kusura bakma. bootloader key isteme süreci aynen işlemeye devam edecek ozaman. Yinede bu Mi Note Pro ve Mi4c için sevindirici bir haber.

RepairM@n

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
evet ya! haklısın. Kusura bakma. bootloader key isteme süreci aynen işlemeye devam edecek ozaman. Yinede bu Mi Note Pro ve Mi4c için sevindirici bir haber.
Ayrıca telefona developer rom yayinlanmasi ve MiUnlock aracina sizin telefonun dahil edilmesi gerekir :)

yduman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
dedee
Konular
1
Ayrıca telefona developer rom yayinlanmasi ve MiUnlock aracina sizin telefonun dahil edilmesi gerekir :)
:) her cevabınızda yeni bir şey öğreniyorum. Tam da Redmi Note 3 Pro alma arefesindeyim bende. siz söyleyince baktımda Developer rom Redmi Note 3 "Pro" için yayınlanmamış daha :S Ama adamlar romları Redmi Note 3 adı altında yayınlamışlar. ilginç bir durum. MiUnlock aracını da kontrol etmek lazım.

Son düzenleme:

RepairM@n

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
:) her cevabınızda yeni bir şey öğreniyorum. Tam da Redmi Note 3 Pro alma arefesindeyim bende. siz söyleyince baktımda Developer rom Redmi Note 3 "Pro" için yayınlanmamış daha :S Ama adamlar romları Redmi Note 3 adı altında yayınlamışlar. ilginç bir durum. MiUnlock aracını da kontrol etmek lazım.
developer rom yayınlanınca MiUnlock desteği de verilir zaten. Çok sürmez yayınlanması :)

Üst Alt