Çözüldü Bootloader Kilidini Açmak Gerekir Mi?

dryyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derya Yüce
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
2
Merhaba, çin sürümü yeni yurtdışı Note 10 5G aldım. 8 ay kullanım süresi olduğunu o zaman kadar herhangi bir vakit imei atılabileceğini söyledi telefoncu. Bazı telefonlar için bootloader kilidinin açılması gerektiğini duymuştum. Bu cihaz için de gerekli mi sizce? Kilit açılmadan imei atılırsa sıkıntı çıkar mı?

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Evet, bu cihaz dahil tüm cihazlar için geçerli. Bootloader kilidi açık olmadan imei atılmaz. Kilit açma başvurusu yaparak takribi 1 haftalık süre beklersiniz akabinde imei atma işlemini de zaman içerisinde yaparsınız.

dryyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derya Yüce
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
2
Evet, bu cihaz dahil tüm cihazlar için geçerli. Bootloader kilidi açık olmadan imei atılmaz. Kilit açma başvurusu yaparak takribi 1 haftalık süre beklersiniz akabinde imei atma işlemini de zaman içerisinde yaparsınız.
Telefoncuya özellikle sordum ancak 10 serisi için gerek olmadığını söyledi. Peki bu kilidi açmak için belli bir süre var mı?

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Bu cihazda mtk mı yoksa qualcomm işlemci mi var bilmiyorum ama qualcomm üzerinden konuşacak olursak şöyle ki, mi unlock üzerinden kilit kaldırma başvurusu yapıyorsunuz. Ortalama 1 hafta süre veriyor. Bana 168 saat (7 gün) vermişti. 7 gün sonunda kilit açılmıştı. Eğer başka yöntemler türedi ise açıkçası bir şey diyemem, telefonu aldığınız yerdeki kişiyi dikkate alın tabi.

dryyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derya Yüce
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
2
Bu cihazda mtk mı yoksa qualcomm işlemci mi var bilmiyorum ama qualcomm üzerinden konuşacak olursak şöyle ki, mi unlock üzerinden kilit kaldırma başvurusu yapıyorsunuz. Ortalama 1 hafta süre veriyor. Bana 168 saat (7 gün) vermişti. 7 gün sonunda kilit açılmıştı. Eğer başka yöntemler türedi ise açıkçası bir şey diyemem, telefonu aldığınız yerdeki kişiyi dikkate alın tabi.
MTK işlemci var. Önce Redmi 9T almayı düşünüyordum onun için yapılması gerek demişlerdi. Sonra Note 10 5G almaya karar verdim. Aldığım yer gerek yok dedi.

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
MTK işlemci var. Önce Redmi 9T almayı düşünüyordum onun için yapılması gerek demişlerdi. Sonra Note 10 5G almaya karar verdim. Aldığım yer gerek yok dedi.
İyi etmişsiniz, hayırlı olsun cihazınız şimdiden güle güle kullanın. Aldığınız yerden başka bir yerde yaptırmayın. Muhatap bulmak adına iyi olur.

dryyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derya Yüce
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İyi etmişsiniz, hayırlı olsun cihazınız şimdiden güle güle kullanın. Aldığınız yerden başka bir yerde yaptırmayın. Muhatap bulmak adına iyi olur.
Anladım teşekkür ederim. Peki bu kilidin bir açılmasının süresi var mı şu vakte kadar gibi? Bir de bu kilit açılmadan imei atılırsa sıkıntı çıkar mı?

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Qualcomm işlemcilerde ortalama 1 hafta sürmekte ama mtk işlemcilerde işleyiş çok daha kısa süreli olmakta hatta anlık yapılabiliyor (bildiğim kadarıyla) imei konusunda da sıkıntı olmaz, zira imei işlemi gerçekleşmez. kilitli cihaza müdahale olmaz. başarısız işlem olur. herhangi bir zarar olmaz.

dryyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derya Yüce
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
2
Qualcomm işlemcilerde ortalama 1 hafta sürmekte ama mtk işlemcilerde işleyiş çok daha kısa süreli olmakta hatta anlık yapılabiliyor (bildiğim kadarıyla) imei konusunda da sıkıntı olmaz, zira imei işlemi gerçekleşmez. kilitli cihaza müdahale olmaz. başarısız işlem olur. herhangi bir zarar olmaz.
Anladım, çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Üst Alt