Yardım Bootloader Kilidi (Please unlock 408 hours later)

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Merhaba arkadaşlar mi 9t pro cihazımın bootloader kilidini açmak istedim fakat mi unlock uygulamasında Please unlock 408 hours later hatasını alıyorum yardım edermisiniz.

Ekli dosyalar

• asdsad.jpg
    asdsad.jpg
    564,9 KB · Görüntüleme: 280

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
2 ayrı 9T pro cihazda 648 ler ardından 200 bilmem kaçlar yemiş birisi olarak olayı yorumlayayım.
- Öncelikle kesinlikle cihazından mi hesap değişikligi oldu ilk aldıkları sure 168 saat olurken egerki bu sure zarfında açılmazlar yada hesap değişikligi olursa bu 648 saatlik sureyi yiyorsun ...
- Hesap değişikligi ve bilimum ıvır zıvır yaparak sureyi kısaltmayı deneme hiçbir işe yaramıyor(yazılan söylenen herşeyi denedim ama herşeyi) cihaz sisteme kabul edilince senin yaptıgın her yanlış işlem bu sure dolunca tekrar bir bekleme suresi almana neden olacaktır.

Tecrubeyle sabit Tavsiyem şu olur ki :
- Mutlaka mi hesabına oem kilidi açarken verdiğin telefon numaranı tanımla ve sms doğrulamasını yap.
- Oncelikle cihazındaki mi hesabına mail hesabını bağla , ardından cloud servisini aktif et (resimler kişisel filan yedeklendsin) ve mi hesabını browser üzerinden aralıklı zamanlarla ziyaret et. Bu söylediğim şeyler senin ikinci kez süre ötelemesini engellemek içindi.
- Cihazı aktif ettiğin sim kartını akşamları kapatma , hatta cihazı hiç kapatma .
- Unutma imei suresi dolsa bile cihaz açılma suresi etkilemiyor cihaz sadece ilk başvuru için sim kart aktivasyonu yapılıyor.
Kafanı da çok takma cihaz oyle böyle zamanı gelince açılıyor sure ötelerse de paniye kapılma
Onunla geçmiş olsun bol şans
168 den sonra 200 verdi bakalim nolacak.
4 farklı cihaz açtım, 2.kez sure vermesi cok saçma. Mi Hesabi kurcalamadim, sim karti sokmedim, micloud aktifti. tarayicidan mi hesabını denememiştim belki fayda eder bi deneyim.
Edit 200 saat 213 e yükseldi

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Oyla:

techo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
0
168 den sonra 200 verdi bakalim nolacak.
4 farklı cihaz açtım, 2.kez sure vermesi cok saçma. Mi Hesabi kurcalamadim, sim karti sokmedim, micloud aktifti. tarayicidan mi hesabını denememiştim belki fayda eder bi deneyim.

Bende de benzer bir sorun var bana da üçüncü kez süre verdi ve bekliyorum. Tecrübelerime dayanarak aklıma 2 senaryo geliyor.
Birincisi benim telefonum surekli wifiye bağılı, sim kartın internetini pek kullanmadım bu sebeple süre veriyor olabilir.
Ikincisi evimde superonline internet kullanıyorum ve xiaominin akıllı cihazları bu internet uzerinden servera bağlanmıyor, muhtemelen bur kısıtlama söz konusu. Bu sebeple de unlock serverlarina erişemiyor olabilir.
Ilk ihtimal daha olası duruyor ama bambaşka bir sebebi de olabilir tabi.
Haftaya süre dolacak bakalım tekrar süre verecek mi.

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Bende de benzer bir sorun var bana da üçüncü kez süre verdi ve bekliyorum. Tecrübelerime dayanarak aklıma 2 senaryo geliyor.
Birincisi benim telefonum surekli wifiye bağılı, sim kartın internetini pek kullanmadım bu sebeple süre veriyor olabilir.
Ikincisi evimde superonline internet kullanıyorum ve xiaominin akıllı cihazları bu internet uzerinden servera bağlanmıyor, muhtemelen bur kısıtlama söz konusu. Bu sebeple de unlock serverlarina erişemiyor olabilir.
Ilk ihtimal daha olası duruyor ama bambaşka bir sebebi de olabilir tabi.
Haftaya süre dolacak bakalım tekrar süre verecek mi.
Wifide s.s. turknet benim.
Ne gariptir ki bende sürekli wifiye bağlıyım.
4.5g de iken telefonu pek kurcalamiyorum sadece WhatsApp
Senaryo ikimizdede aynı sebep bu olabilir mi acaba

Oyla:

techo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
0
Wifide s.s. turknet benim.
Ne gariptir ki bende sürekli wifiye bağlıyım.
4.5g de iken telefonu pek kurcalamiyorum sadece WhatsApp
Senaryo ikimizdede aynı sebep bu olabilir mi acaba

Benim aklıma gelen sebepler bunlar, siz de surekli wifiye bağlıysanız muhtemelen wifiden kaynaklanıyor. Şu 1 hafta wifiye pek bağlanmadan kullanmayı düşünüyorum bakalım açılacak mı bu kez.

Oyla:

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Arkadaşlar konuyu ben açtım ve benim bootloader kilidi sonunda açıldı ilk 408 saat verdi bekledim sonra 208 saat verdi ve tekrar bekledim ve son olarak 10 saat verdi ve sonunda açıldı yani beklemekten başka bir çaremiz yok süreyi düşürmek için söylenen her yolu denememe rağmen yine düşüş yaşamadım sabır edin arkadaşlar eninde sonunda açılacaktır :)

Oyla:

altanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi Note 2
Meslek
Eğitimci
Konular
30
Arkadaşlar konuyu ben açtım ve benim bootloader kilidi sonunda açıldı ilk 408 saat verdi bekledim sonra 208 saat verdi ve tekrar bekledim ve son olarak 10 saat verdi ve sonunda açıldı yani beklemekten başka bir çaremiz yok süreyi düşürmek için söylenen her yolu denememe rağmen yine düşüş yaşamadım sabır edin arkadaşlar eninde sonunda açılacaktır :)
Dostum ne sabırlıymışsın ya.Açıkçası ben telefonu satardım bu kadar süre verse.Ki,Mi 9T Pro aldım,S10 kenarda bekliyor,böyle can sıkıcı şeyler olursa diye.Helal olsun sana valla:)

Oyla:

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Dostum ne sabırlıymışsın ya.Açıkçası ben telefonu satardım bu kadar süre verse.Ki,Mi 9T Pro aldım,S10 kenarda bekliyor,böyle can sıkıcı şeyler olursa diye.Helal olsun sana valla:)
Vallaha arkadaşım açıkçası beklemekten başka çare kalmadığı için mecbur kaldım beklemeye verdiği süreyi aklınızdan çıkarmaya çalışın hemen zaman geçiyor zaten :)

Oyla:

techo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
0
Bilgilendirme için teşekkürler. Bizimki de açılır inşallah :)

Oyla:

Nefah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selim
Cihazım
Mi 9T
Konular
5
Mi 9t pro cihazım vardı önce 168 sonra 44 sonra 200 sonra 688 ve tekrardan 700 saat verdi cihazı sattım mi9 aldım şimdide kendi sim kartımı kabul etmedi cihaz değişikliği için. Başka simle girdim 888 saat verdi bekledim bidaha 888 verdi tamamen xiaomi serverlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ve bunu çok mail attim. Şuan düzeldi gibi 888 saatten 600 saate düştü inşallah sürekli düşer. Bunun farkına varıp düzelttiler sanırım süreleri bekleyin düzeleceğini umuyorum.

Oyla:

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Bilgilendirme için teşekkürler. Bizimki de açılır inşallah :)
İnşallah hocam bekleyin sabırla :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 9t pro cihazım vardı önce 168 sonra 44 sonra 200 sonra 688 ve tekrardan 700 saat verdi cihazı sattım mi9 aldım şimdide kendi sim kartımı kabul etmedi cihaz değişikliği için. Başka simle girdim 888 saat verdi bekledim bidaha 888 verdi tamamen xiaomi serverlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ve bunu çok mail attim. Şuan düzeldi gibi 888 saatten 600 saate düştü inşallah sürekli düşer. Bunun farkına varıp düzelttiler sanırım süreleri bekleyin düzeleceğini umuyorum.
Ben öyle bir sıkıntı yaşamadım ama sen baya bir çekmişsin süreden dostum Allah sabır versin :)

Oyla:
Üst Alt