Rehber Bootloader Kilidi Kapatma Rehberi

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
15
Hocam önce mi flash son sürümünü indir sonra USB hata ayıklama modunu aç telefonundan fastboot moda al son sürüm mi falsh tola gir ordan tzg uzantılı dosyanın yolunu gir browser yazan kısma sonra refres yap cihazını okuyunca clean and lock kısmını işaretle bl kapatmak istiyorsan tabi son olarak flash diyerek cihazı boot edebilirsiniz
Hocam bu işlemler defalarca anlatılmış ben bunları okuyor ve anlıyorum. Bana anlatmaya çalışma çabalarınızı da takdir ve teşekkürle karşılıyorum. Ama siz benim sorumu anlamadınız herhalde?

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brute_Force

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
21
Çok sorulan sorulardan biriside Bootloader Kilidini nasıl kapatabilirim sorusu :)

Önemli Not
● Çin üretimli cihaza Global rom yükleyip Bootloader Kilidinizi kapatırsanız cihaz brick olacaktır.
● Cihazınızın Global versiyon olduğundan emin olunuz.
● Bu konu ile kontrol edebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

● Bütün verileriniz silinecektir.
● Bootloader kilidinizi kapatırsanız cihazınız yeniden garanti kapsamına girmeyecektir.
cantara hocamdan alıntıdır ;
KVK ve Genpa servislerinde yetkili hesap mevcut. Bu hesaplar ile Mi Hesapları ile yapılan başvurular, işlemler, IMEI ve Seri Numaraları üzerinden kilitlerin açılıp açılmadığı vs gibi tüm işlemler ve geçmiş kontrol edilebilir. Kontrolün yapılıp yapılmaması ise cihazla ilgilenen teknikerin inisiyatifinde. Yani kesin olarak kilidi kapattım artık garanti dahili denmesi mümkün değil.

Kurulum Rehberi
● Öncelikle Driverleri yüklemelisiniz.
● Fastboot rom dosyasını bilgisiyarınıza indiriniz.(Fastboot romları cihazınızın ana konusunda bulabilirsiniz)
● Romu Rar'dan çıkartıp, Yerel Disk C'ye atın.
● Romun dosya yolunu kopyalayın.
● Cihazını kapatıp, ses kısma ve güç tuşuna basılı tuttun.
● Fastboot ekranı ile karșılașacaksınızdır.

● Mi Flash'ı çalıştırın.
● 64 Bit Mi Flash kullanmanızı tavsiye ederim :)
● Cihazınızı Type-C~USB kablosuyla bilgisiyara bağlayın.
Refresh'e tıklayın.

● Mi Flash cihazınızı görecektir.

● Browse kısmından daha önceden indirdiğiniz uygun fastboot romu bilgisayarınızda bulup seçiniz.(Dosya uzantısı .tgz olmalıdır)

Flash all except data and stronge / Clean all and lock seçeneğini seçiniz. (Bootloader Kilidiniz kapanıp, bütün verileriniz silinecektir)

Son olarak Flash seçeneğine tıklayınız.

İyi forumlar hi~~
hocam global telefona ındo rom atıp clean and lock yaparsak brick olurmu

Üst Alt