Soru Bootloader kilidi kapatma hakkında

tayfun1459

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
J2 Prime
Konular
6
Bugün telefonumun Bootloader için bekleme süresi kalkacak.
Fakat Bootloader kilidini açıp ROM lardan sonra tekrar Stabil Global sürüme geçmek istersem Bootloader i nasıl kapatabilirim.
Son olarak da internette araştırırken şunları gördüm fakat başıma gelmediği için doğruluğunu bilemiyorum;
1)Global cihaza Çin ROM u
Çin cihazına Çin ROM u atıldığı zaman bootloader kapatılması

2)Cihazı Fastbootdan kilitleyince system destroyed hatası vermesi

3)Mi flash ile 2. hatayı alanlar gördüm

Doğruluğu nelerdir?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Not: (Cihazım Redmi Note 7 Global Version)

Son düzenleme:

battle4victory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Bugün telefonumun Bootloader için bekleme süresi kalkacak.
Fakat Bootloader kilidini açıp ROM lardan sonra tekrar Stabil Global sürüme geçmek istersem Bootloader i nasıl kapatabilirim.
Son olarak da internette araştırırken şunları gördüm fakat başıma gelmediği için doğruluğunu bilemiyorum;
1)Global cihaza Çin ROM u
Çin cihazına Çin ROM u atıldığı zaman bootloader kapatılması

2)Cihazı Fastbootdan kilitleyince system destroyed hatası vermesi

3)Mi flash ile 2. hatayı alanlar gördüm

Doğruluğu nelerdir?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Not:(Cihazım Redmi Note 7 Global Version)
Global roma geri dönmek istediğinizde bl kapatmanıza gerek yok. Kapatmamak daha avantajlı olur sizin için

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Net bilgi yeni çıkan tüm cihazlarda kendi menşeisi harici rom kurulup cihazın bl kilidi kapatılırsa cihaz brick olur.Kilit ancak kendi menşei romunda kapanır çinse çin globalse global hocam.

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Sana şunu söliyeyim kardeş bende geçenlerde 2 hafta önce bootloader açtım twrp kurdum fakat şifre hatası yüzünden bootloader tekrar kapatmak istedim(şifre hatası için denemediğim yol kalmadı o derece ) sonra forumda kapatmak için fastboot oem lock deyince kapanıyor yazmışlar bende mitoolv 2 den 2 saat beklemek yerine direk CMD yi yönetici olarak açıp şu komutu verdim 1 sn sonra cihaz a baktım ekranda the system has been destroyed yazısı çıktı.Şok oldum çarşıda tamirciye götürdüm adam bana 80 TL dedi.2 gün orda kaldı fakat yapamadı.bunu firmaya yollasak 250 -300 TL'ye yapar dedi .bende geçen pazartesi garantiye yolladım.bu cuma elime geçti .çok şükür yapmışlardı.ne kargoya ne de garantiye bi kuruş ödemeden.Ben tövbe ettim bi daha telefonu kurcalamayacağım diye gerisi size kalmış .

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Sana şunu söliyeyim kardeş bende geçenlerde 2 hafta önce bootloader açtım twrp kurdum fakat şifre hatası yüzünden bootloader tekrar kapatmak istedim(şifre hatası için denemediğim yol kalmadı o derece ) sonra forumda kapatmak için fastboot oem lock deyince kapanıyor yazmışlar bende mitoolv 2 den 2 saat beklemek yerine direk CMD yi yönetici olarak açıp şu komutu verdim 1 sn sonra cihaz a baktım ekranda the system has been destroyed yazısı çıktı.Şok oldum çarşıda tamirciye götürdüm adam bana 80 TL dedi.2 gün orda kaldı fakat yapamadı.bunu firmaya yollasak 250 -300 TL'ye yapar dedi .bende geçen pazartesi garantiye yolladım.bu cuma elime geçti .çok şükür yapmışlardı.ne kargoya ne de garantiye bi kuruş ödemeden.Ben tövbe ettim bi daha telefonu kurcalamayacağım diye gerisi size kalmış .

Cihaz nedir?ARB korumalı cihaz ise, pie'den oreo'ya geçildiğini varsayarsak sistem brick olmuş olabilir mi?

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Cihaz nedir?ARB korumalı cihaz ise, pie'den oreo'ya geçildiğini varsayarsak sistem brick olmuş olabilir mi?
Cihazın redmi 6 mediatek işlemcili ithalatçı garantili ve global stabil romu V10.3.3.0
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazın redmi 6 mediatek işlemcili ithalatçı garantili ve global stabil romu V10.3.3.0
Ha bide android 8.1 idi sadece yukarda yazdığım komutu yazdım sürümüyle oynamadım zaten ben komutu yazınca cihaz bootloader kilidi kapandı garantiye öyle gitti

olympos

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
49
Bayadir yoktun cihazı brick mı ettin?

tayfun1459

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
J2 Prime
Konular
6
Global roma geri dönmek istediğinizde bl kapatmanıza gerek yok. Kapatmamak daha avantajlı olur sizin için

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam haklısınız fakat garantiye gitme gibi bir durum söz konusu olur ise BL açık iken almazlar o yüzden diyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Net bilgi yeni çıkan tüm cihazlarda kendi menşeisi harici rom kurulup cihazın bl kilidi kapatılırsa cihaz brick olur.Kilit ancak kendi menşei romunda kapanır çinse çin globalse global hocam.
Bilgi için sağolun hocam.

Üst Alt