Yardım Bootloader kilidi kapalı Redmi note 10 pro nv data is corrupted hatası

Yavuzali03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Ali
Cihazım
Mi 11 lite
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global 13.0.14
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Bootloader kilidi kapalı Redmi note 10 pro cihazımda nv data is corrupted hatası alıyorum kilit kapalı olduğu için de modem yükleyemiyorum. modem yükleme işlemini nasıl yapabilirim

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Öncelikle, bu hatanın genellikle cihazınızda bir yazılım güncelleştirmesi veya özel ROM yükleme işlemi sırasında meydana gelebileceğini belirtmek isterim. Hata, NV DATA'nın bozulması nedeniyle oluşur ve cihazınızın modem bölümünü etkiler.

Kilit açık olmayan bir cihazda modem yüklemeye çalışmak oldukça zordur ve herhangi bir hata veya sorun, cihazınızın kalıcı olarak bozulmasına veya bazı bölümlerinin kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle kilit açma işlemi önerilir.

Bootloader kilidinin açılması için birçok yöntem vardır. Ancak, seçtiğiniz yöntem, cihazınızın modeline ve yazılım versiyonuna bağlıdır. Bu nedenle, cihazınızın modelini ve yazılımını doğru bir şekilde belirlemek için internet üzerinde araştırma yapmanızı öneririm.

Bootloader kilidi açıldıktan sonra, modeminizi yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Modem dosyasını indirin ve cihazınıza kopyalayın. Modem dosyasını internet üzerinden elde edebilirsiniz.

2. Cihazınızı kapatın ve ses kısma + güç tuşuna basarak kurtarma moduna girin.

3. Kurtarma modunda, "Yükleme" seçeneğini seçin ve modeminizle ilgili dosyayı seçin.

4. Dosyayı seçtikten sonra, yükleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

5. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, cihazınızı yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımları takip ederek, modem yüklemenizi sağlayabilirsiniz. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, bootloader kilidi açılmadan önce modem yüklemek oldukça riskli ve tehlikeli bir işlemdir. Bu nedenle, herhangi bir sorun veya hasar oluşması durumunda, cihazınızın garantisinin geçersiz olacağını unutmamalısınız.

Oyla:

lonelyusuf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Meslek
Erkek kuaförü
Konular
14
Bootloader kilidi kapalı Redmi note 10 pro cihazımda nv data is corrupted hatası alıyorum kilit kapalı olduğu için de modem yükleyemiyorum. modem yükleme işlemini nasıl yapabilirim
Yetkili hesap ile eng rom atılır daha sonra gerekli işlemler yapılıp modem dosyasıyla beraber eski global rom kurulur daha sonra bootloader başvurusu bulunulur cihaz bl açıldıktan sonra tekrar gerekli işlemler yapılıp tamamen hazır olmuş olur. Bunun için cihazın arka kapağını açıp edl moda almak gerekli

Oyla:
Üst Alt