Soru Bootloader Kilidi Hakkında

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
İyi akşamlar herkese. IMEI repair işlemi için bugün telefoncum ile birlikte Mi 9T için bootloader unlock işlemi başlattık zannedersem tam 1 hafta sürecek dedi haftaya bu saatlerde bootloader kilidi açılır dedi. Ben bu saat durumunu nasıl kontrol edebilirim? BL kilidinin açılmasına kaç saat kaldığı veya kaç saat geçtiği nerede yazıyor? Bu konuda herhangi bir bilgiye rastlayamadım, yardımcı olur musunuz?

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Mi Unlock programını indirip Mi hesabınızla giriş yapıp Unlock Now dediğiniz taktirde işlemi gerçekleştirmeyerek kaç saat kaldığını gösterecektir bunun dışında farklı yöntemler varmı bilmiyorum ancak ben bu şekilde bakıyorum hocam.

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Mi Unlock programını indirip Mi hesabınızla giriş yapıp Unlock Now dediğiniz taktirde işlemi gerçekleştirmeyerek kaç saat kaldığını gösterecektir bunun dışında farklı yöntemler varmı bilmiyorum ancak ben bu şekilde bakıyorum hocam.
Kendi kendine açılmaz. Yukarda yazdığı şekilde yapılıyor. Lakin pek bilginiz yoksa telefoncu 2 dkda halleder, zaten IMEI islemi için telefonu kurcalayacak efs vs. o zaman yapar.
Ek olarak söyleyeyim bootloader acilirken bütün bilgileriniz silinecektir. Yedeklerinizi alın.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu tarz konulara yatkınım lakin bu aralar bilgisayarımdan uzak olduğum için ve elimde imeisi atılacak telefon bulunmadığı için telefoncu da bana söz verdiği için götürdüm bugün yaptırmaya o da bootloader kilidini açma işlemini başlatıp geri verdi telefonu ve haftaya gel dedi. Belki daha hızlı bitebilir süre diye aklıma takıldı ben de telefondan bu süreyi kontrol etme yöntemi var mı diye sizlere sorayım dedim.

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Bu tarz konulara yatkınım lakin bu aralar bilgisayarımdan uzak olduğum için ve elimde imeisi atılacak telefon bulunmadığı için telefoncu da bana söz verdiği için götürdüm bugün yaptırmaya o da bootloader kilidini açma işlemini başlatıp geri verdi telefonu ve haftaya gel dedi. Belki daha hızlı bitebilir süre diye aklıma takıldı ben de telefondan bu süreyi kontrol etme yöntemi var mı diye sizlere sorayım dedim.

Kaç saat kaldığını görme hususunda ben kendi bildiğim yolu paylaştım hocam. Bunun dışında son yorumunuza istinaden kilitteki süreyle ilgili yetkili hesap mevcutsa eğer o Bl kilidi direktman açılır ancak bu hesaplar herkeste mevcut değiller bu yol dışında da bu sürenin açılmasını beklemekten başka bir yol yok ne yazık ki :)

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Süre hızlı bitmesi icin baska yöntemler var arka kapağı söküp yetkili mi hesabi uzerinden aninda açmak gibi ama bunun ekstra ücreti olabiliyor. 7gun hemen geçer acele etmenize gerek yok IMEI kapanmadiysa.

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok zaten daha çok var kapanmasına ama ben işlem başlatıldı mı başlatılamadı mı onu sınamak için süresini öğrenmek istemiştim sanırım bilgisayarsız olmayacak bu işlem..

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Yok zaten daha çok var kapanmasına ama ben işlem başlatıldı mı başlatılamadı mı onu sınamak için süresini öğrenmek istemiştim sanırım bilgisayarsız olmayacak bu işlem..
Bilgisayarsız olmaz.maalesef

Oyla:
Üst Alt