Yardım Bootloader Kilidi Hakkında

Memoland

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
Arkadaşlar merhaba.

Cihazımın bl kilidini bir türlü açamıyorum öncelikle yaptığım işlemleri anlatayım.

Cihazımda 10.2.1.0 Kararlı Global ROM yüklü.

- Mi hesabına giriş yaptım.
- Geliştirici seçeneklerinden OEM Kilit açmayı aktif ettim.
- Geliştirici seçeneklerinden Mi Kilit açma durumundan hesaba cihazı ekledim.
- mi.unlock.com sitesinden giriş yapıp unlock dedim ve beni indirme sayfasına yönlendirdi.
- Bilgisayarıma MİSuite, MİFlash, Snapdragon USB Driver ve MiUSB Driverı kurdum.
-MİUnlocku açtım hesaba giriş yaptım. Cihazı fastboota alıp unlocka bastım.

3 Farklı MİUnlock sürümlerinde aldığım hatalar.

3 gündür izlemediğim hintli videosu kalmadı. okumadığım forum kalmadı nerdeyse ama sorun bu.

Şöyle bir detay var cihazımın sim kartı etkin değil o hatası var

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
redmi note 5 garantisi yoktur büyük ihtimal xiaomi doğruladım cihazı sıkıntı yok
Modeli cihazın mee7s modeliyse orjinal yazılımı china olduğu için belki global sürümde bundan dolayı unlock yapamıyorsun olabilir. Cihazın modeli mee7s olupta global sürüm kullanıyorsanda şöyle birşey olabilir. Zaten mee7s ler kutudan china çıktığı için global sürüm yüklemek için unlock etmişlerdir. Sonradan unlock kapama işlemi felan olmuş ise eskiden unlock yaptığı hesabıda isteyebilir.

Oyla:

Memoland

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
model: m1803e7sg
rom: miui 10.2.1 global kararlı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Modeli cihazın mee7s modeliyse orjinal yazılımı china olduğu için belki global sürümde bundan dolayı unlock yapamıyorsun olabilir. Cihazın modeli mee7s olupta global sürüm kullanıyorsanda şöyle birşey olabilir. Zaten mee7s ler kutudan china çıktığı için global sürüm yüklemek için unlock etmişlerdir. Sonradan unlock kapama işlemi felan olmuş ise eskiden unlock yaptığı hesabıda isteyebilir.
herhangi bir fastboot rom da yüklenmiyor mitool da tüm romlar kırmızı görünüyor

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
model: m1803e7sg
rom: miui 10.2.1 global kararlı
Allah allah sebebi ne olabilir acaba. Bizler böyle sorunlarla karşılaşmadık hiç. Pc dilini ingilizce yap bazen bundan dolayıda sıkıntılar çıkartıyor. Bide cihazı bağlayınca aygıt yöneticisinde ki görüntüsünü yani driver adını atarmısın nasıl görünüyor. En kötü ihtimal aldığın yere götür açarlar sana.

Oyla:

Memoland

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
Allah allah sebebi ne olabilir acaba. Bizler böyle sorunlarla karşılaşmadık hiç. Pc dilini ingilizce yap bazen bundan dolayıda sıkıntılar çıkartıyor. Bide cihazı bağlayınca aygıt yöneticisinde ki görüntüsünü yani driver adını atarmısın nasıl görünüyor. En kötü ihtimal aldığın yere götür açarlar sana.

bu şekilde

Oyla:

Memoland

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
Ayrıntı olarak yazmamışsın. Usb hata ayıklamayı açtınmı geliştirici seçeneklerinden oda gerekiyorda.
o da açık dostum oem kilidi de açık ben bu hatayı çevirdim abnorman parameters yazıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

girmediğim forum izlemediğim video kalmadı yok olmuyor neredeyse miunlock un her sürümünü denedim ama yok nafile

Oyla:

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
26
oem kilit açma açtıgın zaman geri yap birdaha gir bazen sen açsan bile kapanıyor 10 15 ker eonu aç kapa en son uyarı vercek ve tamamen acık kalıcak
aynı hatayı bende aldım bu programın geriye dönük versiyonlarını denedim en sonunda sorunsuz açtı Mi Unlock Tool – Xiaomi Tools burdan 2.3.724 versdionunu kullanarak sorunsuz açtım diüerleri hata verdi

Oyla:
Üst Alt