Rehber Bootloader kilidi açmadan Global Rom yükleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
İhtiyacım yok ama mutlaka birinin işine yarayacaktır. Emeğinize sağlık.

none

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
trump
Cihazım
Mİ5s
Konular
12
baysal.onur Hocam benim telefonum mi5s ve telefonumun bootloader klidi açık değil şu anda 8.2 karalı sürüm yüklü ben beta yani geliştirici roma geçmek istiyorum ve bu söylediğin yöntem ile bu geçişi yapabilirmiyim veya yapmam gereken neler var yanıtın ve sabrın için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
bende note 4x
Merhaba arakdaşlar bu konuda size bootloader kilidi açık olmayan cihazlar için legal bir yolla nasıl Türkçeye çevireceğimizi anlatıcam. Konu başka hiç bir yerde yok kendim deneme yanılma yöntemiyle keşfettim

Bu yöntem de telefonu unlock ( bootloader kilidi) yapmaya gerek yok

Bu yöntemi illa Türkçeye çevirmek için değil beta ve stabil rom arasında geçiş yapmak içinde kullanılabilir

Windows 7 bilgisayarlarda adb driver sorunu oluyor ve çözümünü maalesef bulamadık eğer Windows 7 cihazınız varsa olmayacaktır bilginize.

Anlattığım bu uygulama sadece resimdeki recovery ekranına sahip telefonlar için
Mi6 dışındaki telefonların romunu sadece aşağıda verdiğim kendi sitesinden indiriniz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

!!!!! Yükelemeden önce telefon yedeğinizi alın sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürün. Eğer yükleme hatası alırsanız bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

!!!!! Yazılımı yükledikten sonra telefon açılsın ve ayarlara girerek tekrar fabrika ayarlarına dönün. Nedeni ise Çin sürümünden bazı kalıntılar kalıyor. (Tarayıcı içerikleri dosyalar da felan )

1)Öncelikle ilgili linkten PC Suit Çin versiyonunu kuralım

2) daha sonra resimde belirttiğim yerden uygulamayı güncelleyin uygulama sürümü 2.3.0.9091 olması gerekiyor mi6 yı tanıyabilmesi için.

3) Uygulamayı güncelledikten sonra resimdeki Flash bölümüne basıyoruz ve daha sonra Recovery diyoruz. Bundan önce telefonu recovery mood a alıyoruz ses açma tuşu ve açma kapama tuşu ile

4) recovery dedikten sonra aşağıdaki işaretli yere basıp açılan yerden indirdiğiniz Mi6 gloabal yazılımının ZİP dosyasını seçip yükleyin bu kadar

Görseller mi mix telefonumu Türkçeye çevirirken kaydedilmiş resimlerdir.

Lütfen diğer telefonların yazılım dosyalarını aşağıda verdiğim linkte global sekmesinde ki stable rom u indirin

ben yeni note4 x getirttim bilgisayar win7 x64 ama adbyi sorunsuz calıştırdım bu yöntem yinede yemezmi kardeşim

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
baysal.onur Hocam benim telefonum mi5s ve telefonumun bootloader klidi açık değil şu anda 8.2 karalı sürüm yüklü ben beta yani geliştirici roma geçmek istiyorum ve bu söylediğin yöntem ile bu geçişi yapabilirmiyim veya yapmam gereken neler var yanıtın ve sabrın için şimdiden çok teşekkürler.
Evet bu yöntemle xiaomi nin rom sayfasından indirdiğin beta sürümü yukleyebilirsin

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
bende note 4x

ben yeni note4 x getirttim bilgisayar win7 x64 ama adbyi sorunsuz calıştırdım bu yöntem yinede yemezmi kardeşim
Ya biz 3 kişi de felan denedik bu yöntemi ama windows 7 de yazılımı yüklemeye hiç başlamadı eğer adb driveri sorunsuz çalışıyor diyorsan deneyebilirsin zaten hata verse bile telefon brick vs olmuyor eski haliyle açılıyor

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

322503

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
25murat05
Cihazım
Mi 6
Konular
13
çinden gelen cakma yazilim yuklu mi 6 icin hicbirsey yapmadan bu sekilde beta yada global yukleyebiliyoruz yani oyle mi? yada global beta arasi gecis yapabiliyoruz?
mi 6 icin belirttiginiz linkten romu indirmemiz yeterli midir?
ayrica hangi yontem daha temiz bir kurulum saglar, bu yontem mi bootloader kilitini acip flash ile mi bu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
çinden gelen cakma yazilim yuklu mi 6 icin hicbirsey yapmadan bu sekilde beta yada global yukleyebiliyoruz yani oyle mi? yada global beta arasi gecis yapabiliyoruz?
mi 6 icin belirttiginiz linkten romu indirmemiz yeterli midir?
ayrica hangi yontem daha temiz bir kurulum saglar, bu yontem mi bootloader kilitini acip flash ile mi bu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
açıkça söylemek gerekirse bu konuda bir fikrim yok fakat telefonun ayarlarından fabrika ayarlarına döndüğümde tamamiyle temiz bir sistem oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt