Yardım Bootloader kilidi açınca imei gider mi

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global stabil v10.4.1.0
Telefon Modeli
Mi 6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Hocam bootloader kilidini açıp eu beta yada stabil roma geçmeyi düşünüyorum böyle bir şey yaparsam imeim gider mi ? Giderse ne gibi sorunlar yaşarım ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam bootloader kilidini açıp eu beta yada stabil roma geçmeyi düşünüyorum böyle bir şey yaparsam imeim gider mi ? Giderse ne gibi sorunlar yaşarım ?
Bl kilidi açınca imei gitmez ancak twrp sonrası yapılacak rom yüklemelerinde uçma ihtimali mevcut bu yüzden efs yedeği alınması önerilir

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Ne olursa olsun twrp yükledikten sonra mutlaka afs yedegi alıp bir kenara saklayın. Flash bellek gibi.

Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Forumda bir yerde görmüştüm IMEI gidiyor diye bl kilidi açılınca cihaz sıfırlanıyor vs o sebepten gidiyor demişlerdi elimde bir cihaz var rn8 bl kilidi açılacak bugün fakat twrp yükleyip efs yedeği alsam bir sorun çıkartmaz umarım

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Forumda bir yerde görmüştüm IMEI gidiyor diye bl kilidi açılınca cihaz sıfırlanıyor vs o sebepten gidiyor demişlerdi elimde bir cihaz var rn8 bl kilidi açılacak bugün fakat twrp yükleyip efs yedeği alsam bir sorun çıkartmaz umarım
Bootloader kilidini açınca cihaz sıfırlanır fakat IMEI gitmez.
Cihazda IMEI repair işlemi varsa efs yediğini alın ama orijinal IMEI ise çok da gerek yoktur.
Orijinal IMEI olan cihazda IMEI gitmez.

Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Bootloader kilidini açınca cihaz sıfırlanır fakat IMEI gitmez.
Cihazda IMEI repair işlemi varsa efs yediğini alın ama orijinal IMEI ise çok da gerek yoktur.
Repair yok diye biliyorum bl kilidi de kapalı twrp vs hiç birşey yok dediğim gibi 2 saate bl kilidini açacağım ve rom yükleyeceğim o zaman yapmam gereken bl kilidi açılınca twrp yükleyip efs yedeği alıp romumu yüklemek doğru mudur hocam

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Repair yok diye biliyorum bl kilidi de kapalı twrp vs hiç birşey yok dediğim gibi 2 saate bl kilidini açacağım ve rom yükleyeceğim o zaman yapmam gereken bl kilidi açılınca twrp yükleyip efs yedeği alıp romumu yüklemek doğru mudur hocam
Hocam zaten bootloader kilidi kapalı olduğu için IMEI işlemi yapılmamıştır, IMEI gitmez. Her ihtimale karşı twrp kurduğunuzda efs yedeğini alıp güvenli bir yerde saklayın ama dediğim gibi IMEI orijinal olduğu için gerek yoktur.

Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Hocam zaten bootloader kilidi kapalı olduğu için IMEI işlemi yapılmamıştır, IMEI gitmez. Her ihtimale karşı twrp kurduğunuzda efs yedeğini alıp güvenli bir yerde saklayın ama dediğim gibi IMEI orijinal olduğu için gerek yoktur.
Tamamdır hocam yardimlarinizdan ötürü size teşekkür ederim birde size rom sorsam özelleştirme,pil,ve oyun performansı olarak uzmeyecek bir rom arıyorum birde özelleştirme kısmı vs Türkçe olmalı aosp veya Xiaomi romu fark etmez gerçi pil istiyoruz sanırım oy aospdan yana olacaktır ama belirtmek istedim gene de

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Tamamdır hocam yardimlarinizdan ötürü size teşekkür ederim birde size rom sorsam özelleştirme,pil,ve oyun performansı olarak uzmeyecek bir rom arıyorum birde özelleştirme kısmı vs Türkçe olmalı aosp veya Xiaomi romu fark etmez gerçi pil istiyoruz sanırım oy aospdan yana olacaktır ama belirtmek istedim gene de
Rica ederim hocam.
Cihazınız için varsa, AOSP olarak Resurrection Remix veya Pixel Experience Plus, MIUI olarak varsa Greeshan yoksa RevOS veya Masik.

Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Rica ederim hocam.
Cihazınız için varsa, AOSP olarak Resurrection Remix veya Pixel Experience Plus, MIUI olarak varsa Greeshan yoksa RevOS veya Masik.
yok hocam redmi note 8 için demiştim evo ve msm xtended indirdim varsa öneriniz alabilirim ve msm de twrp 3.3.0.1 linki var sanırım ama twrp konusundaki 3.4.0.2 bir sıkıntı çıkarmaz sanırım ama sd işlemciler hakkında pek bilgim olmadığı için kusura bakmayın

Oyla:
Üst Alt