Yardım Bootloader Kilidi açıldıktan tekrar kapanır mı?

burakkerden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
Arkadaşlar merhaba, cihaza Bl kilidi açıldıktan sonra malum yolla imei repair işlemi yapıldı. Google Play Lisansı gitmişti daha sonra, biraz araştırma ile birlikte Oem kilidi açık ise bunu yapabileceğini öğrendim ve kapattım. Cihaz kendini sıfırladı, şimdi açılırken BL açılmış cihazlarda ki gibi açılış animasyonun da açık kilit işareti yok, Mi Unlock Tools ile kontrol ediyorum, açmaya çalışıyorum. 648 saat (Yaklaşık 27 gün civarı) uyarı verdi. Bu cihaza BL kilidi açılıp imei atıldı, TWRP ile. Rom değiştirmek istiyorum TWRP yüklemeye çalıştım fakat kilitli gibi görünüyor. Bunu çözebilecek olan biri var mı acaba?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bootloader kilidi kapalı cihaza twrp kurulmaz. Kilidi açmalısınız.

betlisli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan kara
Cihazım
red mi 3s
Konular
24
Arkadaşlar merhaba, cihaza Bl kilidi açıldıktan sonra malum yolla imei repair işlemi yapıldı. Google Play Lisansı gitmişti daha sonra, biraz araştırma ile birlikte Oem kilidi açık ise bunu yapabileceğini öğrendim ve kapattım. Cihaz kendini sıfırladı, şimdi açılırken BL açılmış cihazlarda ki gibi açılış animasyonun da açık kilit işareti yok, Mi Unlock Tools ile kontrol ediyorum, açmaya çalışıyorum. 648 saat (Yaklaşık 27 gün civarı) uyarı verdi. Bu cihaza BL kilidi açılıp imei atıldı, TWRP ile. Rom değiştirmek istiyorum TWRP yüklemeye çalıştım fakat kilitli gibi görünüyor. Bunu çözebilecek olan biri var mı acaba?
Twrp olmadan miflash ile fastboot rom at daha sağlıklı

burakkerden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Mesajda bootloader kilidi kapattım ve açılışta Kilit açık işareti yok diye okudum ben..

burakkerden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
Mesajda bootloader kilidi kapattım ve açılışta Kilit açık işareti yok diye okudum ben..
Hocam oem kapat dedikten sonra cihaz kendi kendine kapandı ve sıfırladı kendini, ondan sonra açılış ekranında bl kilidi açıldı diye poco yazısının üzerinde açık kilit işareti geliyor ya hani, o kayboldu. Yani ben tekrar kendim mi kapattım acaba ? Yoksa hani sembolik olarak kilit işareti mi gitti de bl kapalı gibi gözüküyor?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam oem kapat dedikten sonra cihaz kendi kendine kapandı ve sıfırladı kendini, ondan sonra açılış ekranında bl kilidi açıldı diye poco yazısının üzerinde açık kilit işareti geliyor ya hani, o kayboldu. Yani ben tekrar kendim mi kapattım acaba ? Yoksa hani sembolik olarak kilit işareti mi gitti de bl kapalı gibi gözüküyor?
fastboot moduna alıp minimal adb den ' fastboot getvar unlocked ' komudu ile kontrol edebilirsiniz. Dediğiniz şekilde kilit kapanmaz. Mi flash ile rom yüklerken kapatmanız gerekli..

burakkerden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
fastboot moduna alıp minimal adb den ' fastboot getvar unlocked ' komudu ile kontrol edebilirsiniz. Dediğiniz şekilde kilit kapanmaz. Mi flash ile rom yüklerken kapatmanız gerekli..
MiFlash ile bir işlem yapmadım hocam dediğiniz gibi, birazdand eneyip sonucu söyleyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim..

burakkerden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
hocam siz söyleyince aklıma geldi, ben minimal adb ile "fastboot oem locked" ya "unlocked" go gibi bi şey yapmıştım. Ondan sonra bu açılışta ki kilit işareti gitti zaten. Şimdi nasıl bir yol izlememiz gerekiyor acaba?

Üst Alt