Soru Bootloader kapatmak için cihaz bilgisi

Dazzle52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bedirhan
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
1
Buralar sessiz ama yine de soracak daha doğru bir yer yok diye düşünüyorum.

Play store sertifikası sebebiyle telefonun kilidini kapatmak istiyorum, öğrendiğim kadarıyla cihazın fabrika çıkışı yazılım versiyonu ne ise onunla birlikte miflash üzerinden kilitlemek gerekiyormuş. Global ise global çin ise çin yazılımı yükleyerek kapatacağım fakat bir türlü emin olamadım. İmei ile sorguladığımda görüntüdeki gibi çıkıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Telefonu 2. el aldım ve bana geldiğinde sertifika hatası vardı. İstanbudan bir telefoncudan alınmış, garanti belgesinde ithalatçı olarak Nile Danışmanlık yazıyor. Alınma tarihi 11.11.2019 o zamanlar xiaomi resmi olarak satış yapmıyordu diye biliyorum.

Uzun süredir EEA 12.0.10.0.QFCEUXM kullanıyordum, bugün Global 12.5.2.0.RFCMIXM sürümüne geçtim Android 11 olduğu için ve muhtemelen başka güncelleme almayacağı için bu sürümde kalmak istiyorum ama BL kapatırken brick olsun istemiyorum. Desteğinizi bekliyorum, iyi forumlar.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Buralar sessiz ama yine de soracak daha doğru bir yer yok diye düşünüyorum.

Play store sertifikası sebebiyle telefonun kilidini kapatmak istiyorum, öğrendiğim kadarıyla cihazın fabrika çıkışı yazılım versiyonu ne ise onunla birlikte miflash üzerinden kilitlemek gerekiyormuş. Global ise global çin ise çin yazılımı yükleyerek kapatacağım fakat bir türlü emin olamadım. İmei ile sorguladığımda görüntüdeki gibi çıkıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Telefonu 2. el aldım ve bana geldiğinde sertifika hatası vardı. İstanbudan bir telefoncudan alınmış, garanti belgesinde ithalatçı olarak Nile Danışmanlık yazıyor. Alınma tarihi 11.11.2019 o zamanlar xiaomi resmi olarak satış yapmıyordu diye biliyorum.

Uzun süredir EEA 12.0.10.0.QFCEUXM kullanıyordum, bugün Global 12.5.2.0.RFCMIXM sürümüne geçtim Android 11 olduğu için ve muhtemelen başka güncelleme almayacağı için bu sürümde kalmak istiyorum ama BL kapatırken brick olsun istemiyorum. Desteğinizi bekliyorum, iyi forumlar.

İçinde ki mevcut hesap size ait ise kapattığınızda sorun olursa tekrar açabilirsiniz. Onun dışında cihaz glbal versiyon zaten bir sorun olmayacaktır. Sadece hesaplara dikkat edin. şifrenizi falan unutmayın.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam safety net hatası çok basit şekilde geçilebilir hiç teferruat girmeyin magisk ayarlarindan zygiz,deny list etiklestirin ve alttindaki yere girip irfan Google play services uygulamasını bulup seçeneği aktif edin yeniden başlatın play Store nin verilerini temizledikten sonra sorun çözülür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunun bootloader kilidi ile alakası yok root ile alakalı sorun

Üst Alt