Yardım Bootloader Hakkında

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Herkese iyi günler dilerim. Cemiuist hocama daha önceden yardımım dokunmuştu, dün özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçti. Sorunu kısaca açıklamak gerekirse;
7.2.3.0 eu romunun üzerine daha güncel bir sürüm diyerek 7.2.4.0 çin romunu kurmuş. Çin romuyla beraber bildiğiniz gibi bootloader kilitleniyor. Cihazın son durumu, mi logosunda takılı, sadece fastboot mod a giriyor. Anlayacağınız cihaz brick ve bootloader kilitli.

Yapılanlar:
6.1.7 fastboot romu oem edl komutu ile kurulmaya çalışıldı. Mi flash 7sn sonra "dosya sonuna gelindi" hatası verdi ve romu kurmadı. Bilgisayar win10 olduğundan uyumsuzluk olabileceği düşünüldü ve Win7 bir bilgisayarda aynı adım denendi. Mi flash 35. saniyede "bu komutu işlemek için yeterli alan yok" şeklinde bir hata verdi. Cihaz sorunsuz bir şekilde 7.2.4.0 çin romunu boot etti ve bootloaderin durumu oem device-info koduyla bakıldığında bootloaderin hâlâ kilitli olduğu görüldü. Xiaomi nin bu yöntemi fixlemiş olabileceği düşünülerek Updater uygulamasıyla daha önce bu yöntemi denemiş ve bootloaderi başarıyla açmış olduğum 7.1.4.0 sürümüne cihaz indirilmeye çalışıldı fakat Updater uygulaması romu kabul etmedi, kurmadı. Başka bir seçenek kalmadığından Xiaomi ye unlock başvurusunda bulunuldu.

Yapılanlar bunlar arkadaşlar. Denenebilecek bütün yolları denediğimizi sanıyorum. Başka bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Saygılarımla...

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
MiFlash'ta manuel olarak dosyaları göstermeyi deneyebilirsin. Advanced kısmından programlayıcı vs. EDL modundan dolu demek çok garip geldi. Diğer bir ihtimal ise ROM'un hatalı olması yönünde.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
MiFlash'ta manuel olarak dosyaları göstermeyi deneyebilirsin. Advanced kısmından programlayıcı vs. EDL modundan dolu demek çok garip geldi. Diğer bir ihtimal ise ROM'un hatalı olması yönünde.
İnanın hocam hepsini denedik :) Cihaz elime ulaşsın birde elimdeyken deniyecem. Teşekkürler.

Oyla:

ünsal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ünsal
Cihazım
mi note pro
Konular
2
Herkese iyi günler dilerim. Cemiuist hocama daha önceden yardımım dokunmuştu, dün özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçti. Sorunu kısaca açıklamak gerekirse;
7.2.3.0 eu romunun üzerine daha güncel bir sürüm diyerek 7.2.4.0 çin romunu kurmuş. Çin romuyla beraber bildiğiniz gibi bootloader kilitleniyor. Cihazın son durumu, mi logosunda takılı, sadece fastboot mod a giriyor. Anlayacağınız cihaz brick ve bootloader kilitli.

Yapılanlar:
6.1.7 fastboot romu oem edl komutu ile kurulmaya çalışıldı. Mi flash 7sn sonra "dosya sonuna gelindi" hatası verdi ve romu kurmadı. Bilgisayar win10 olduğundan uyumsuzluk olabileceği düşünüldü ve Win7 bir bilgisayarda aynı adım denendi. Mi flash 35. saniyede "bu komutu işlemek için yeterli alan yok" şeklinde bir hata verdi. Cihaz sorunsuz bir şekilde 7.2.4.0 çin romunu boot etti ve bootloaderin durumu oem device-info koduyla bakıldığında bootloaderin hâlâ kilitli olduğu görüldü. Xiaomi nin bu yöntemi fixlemiş olabileceği düşünülerek Updater uygulamasıyla daha önce bu yöntemi denemiş ve bootloaderi başarıyla açmış olduğum 7.1.4.0 sürümüne cihaz indirilmeye çalışıldı fakat Updater uygulaması romu kabul etmedi, kurmadı. Başka bir seçenek kalmadığından Xiaomi ye unlock başvurusunda bulunuldu.

Yapılanlar bunlar arkadaşlar. Denenebilecek bütün yolları denediğimizi sanıyorum. Başka bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Saygılarımla...

şuan tam olarak aynı sorunum var nasıl çözdünüz bilgi verirmisiniz

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
şuan tam olarak aynı sorunum var nasıl çözdünüz bilgi verirmisiniz
64 bit mi flash ile edl den kurulum yaparak.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

elevenn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefer
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
2
64 bit mi flash ile edl den kurulum yaparak.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zenex hocam merhaba benzer bir durum bende de var şuan telefon fastboot da takılı kaldı 64 bit mi flashadan kurulum yapmaya çalışıyorum ekteki hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• miflash hata.png
    miflash hata.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 39
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex hocam merhaba benzer bir durum bende de var şuan telefon fastboot da takılı kaldı 64 bit mi flashadan kurulum yapmaya çalışıyorum ekteki hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz?
Batarya söküp testpoint ile edl ye alıp deneyin.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Batarya söküp testpoint ile edl ye alıp deneyin.

Bir keresinde gece 1 den sonra cihazı açtım. Yarım saat uğraştım. Ya nasıl olmaz, elli kere yaptın neden girmez edl ye diye kendimi yiyorum. Sonra baktım ki batarya bağlantısını kesmemişim headbang~~headbang~~headbang~~ İşi ehline bırakmak lazım :$

Oyla:
Üst Alt