Soru Bootloader Açma, Endonezya Android 10 Geçme, TWRP Kurma, Root Atma

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Merhabalar,

Bu gece Bootloader kilidim açılıyor. Endonezya kararlı rom Android 10 yüklemeyi düşünüyorum. Hazır veriler silinecekken de twrp kurulumunu ve root kurulumunu da aradan çıkartayım dedim. Android konusunda oldukça cahilimdir, özellikle root, twrp kurulumu v.s gibi işlerde. Bana rehber olarak konuları paylaşabilir misiniz? Hangi konuları takip etmem lazım? TWRP hangi konuda? Root işlemi için hangi konuyu takip etmeliyim? Magisk kurulumunu nasıl yapacağım v.s hiç bilmiyorum.

Bir de twrp ya da root kurulumu için SD kart şart mıdır?

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Merhabalar,

Bu gece Bootloader kilidim açılıyor. Endonezya kararlı rom Android 10 yüklemeyi düşünüyorum. Hazır veriler silinecekken de twrp kurulumunu ve root kurulumunu da aradan çıkartayım dedim. Android konusunda oldukça cahilimdir, özellikle root, twrp kurulumu v.s gibi işlerde. Bana rehber olarak konuları paylaşabilir misiniz? Hangi konuları takip etmem lazım? TWRP hangi konuda? Root işlemi için hangi konuyu takip etmeliyim? Magisk kurulumunu nasıl yapacağım v.s hiç bilmiyorum.

Bir de twrp ya da root kurulumu için SD kart şart mıdır?
Bu konuya uygun Endonezya rom kurun. Ardından android 10 güncelleme yapın.
Bu konuda twrp ve root.
Sd ye gerek yok.

Oyla:

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Bu konuya uygun Endonezya rom kurun. Ardından android 10 güncelleme yapın.
Bu konuda twrp ve root.
Sd ye gerek yok.

Hocam benim mevcut versiyonum 11.0.4 Global Android 10, şimdi Android 9 kurarsam brick olmaz mı? Android versiyonu düşürür çünkü?

Oyla:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Hocam benim mevcut versiyonum 11.0.4 Global Android 10, şimdi Android 9 kurarsam brick olmaz mı? Android versiyonu düşürür çünkü?
Fastboot üzerinden yapılırsa olmaz. Ancak mi flash kullanırken ihtiyatlı olun, tekrar bl kilidini kapatmayın.

Oyla:

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Selamün aleyküm Endonezya rom yüklü android 10 güncellemesi geldi indiririm ancak kurulum yapmadım . kurulum yapan arkadaşlar memnun mu acaba eksi yönleri varmı

Oyla:

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Fastboot üzerinden yapılırsa olmaz. Ancak mi flash kullanırken ihtiyatlı olun, tekrar bl kilidini kapatmayın.

Tamamdır hocam, çok sağolun. Son bir ricam olacak, sizin konularda teknik terim çok fazla, bazı yerleri anlamıyorum başka bir rehber biliyor musunuz?

Oyla:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Selamün aleyküm Endonezya rom yüklü android 10 güncellemesi geldi indiririm ancak kurulum yapmadım . kurulum yapan arkadaşlar memnun mu acaba eksi yönleri varmı
Endonezya güncellemede sıkıntı olmamalı, bir kaç kişi iyi olduğunu söyledi. Gelen güncellemeler içinde en sorunsuz olanı Endonezya. Yine de seçim sizin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

A
Tamamdır hocam, çok sağolun. Son bir ricam olacak, sizin konularda teknik terim çok fazla, bazı yerleri anlamıyorum başka bir rehber biliyor musunuz?
Anlata bilmediyim yerleri sorun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de bu konuya baka bilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt