Yardım Boot ekranında donan telefon - USB hata ayıklayıcı kapalı, BL locked, Recovery Menüye erişim yok.

dazzle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berhan
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi S2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar neyin ortasına nasıl bir anda düştüm anlayamadım. Telefonun normal bir kullanıcısıyım. Modelim Redmi S2, telefon dün gece Youtube'da video izlerek dondu. Hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Güç tuşu, ses tuşu hiçbir tepki yok. Dokunmatik de öyle. Haliyle telefonu yeniden başlatmak için güç tuşuna basılı tuttum. Telefon kapandı ve açılmaya başladı. Buraya kadar her şey normaldi. Lakin telefon aşağıdaki ekranda dondu kaldı:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öyle 2-3 dakika değil 4 saat bile bekledim (o ara uyuyordum) Yok hiçbir şekilde tepki yok. Sadece duruyor. Boot loopda değil. Yani sürekli restart atmıyor. Ama telefonu kapatmaya çalışıyorum. Kapanıyor. Hemen tekrar geri açılıyor. Ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak recovery menuye girmeyi deniyorum olmuyor. Sadece fastboot ekranına erişim sağlayabiliyorum. Orada da bir tane androidi tamir eden şapkalı dayı öyle bakıyor suratıma. Orada da bir ilerleme bir menü yok.

Neyse araştırdım baya. İllaki bir şeyin önceden açık olması gerekiyor. Yanlış anlamayın da ben müneccim miyim telefon durup dururken kendini bu şekilde kitleyeceğini nereden bileyim de öncesinde gidip geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklayıcıyı falan açıyım. Herhangi bir şekilde custom rom atma denemem falan olmadı. Yani tamamen durup dururken oldu.

Şimdi yardımınıza ihtiyacım var. Başlıkta da belirttiğim gibi ne USB hata ayıklayıcısı açık, ne BL unlock durumda ne de Recovery Menu'ye erişimim var. Sadece ve sadece fastboot menüsüne erişebiliyorum.

Dipnot: Fastboot ekranında iken ses kısma tuşuna 20-30 saniye basılı tutunca telefon kapanıyor. (Yani emin değilim ama ekran siyah oluyor ve tekrar açılma olayı ben tuşa basana kadar olmuyor.) Tekrar açarken Recovery Menu'ye girmeye çalışıyorum ama yok. Girmiyor.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Telefonu tamamen kapatıp recovery moda erişmeniz gerekiyor. Fastboot ekranına giriyorsa bilgisayara bağlayıp "fastboot reboot recovery" komutu ile stok recovery ekranına bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

dazzle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berhan
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonu tamamen kapatıp recovery moda erişmeniz gerekiyor. Fastboot ekranına giriyorsa bilgisayara bağlayıp "fastboot boot recovery.img" komutu ile stok recovery ekranına bağlanmayı deneyebilirsiniz.
Tıpkı bir aptala anlatıyormuş gibi adım adım ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Şuanda fastboot ekranı açık. Dediğini komutu ne aracı ile nasıl gireceğim?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Tıpkı bir aptala anlatıyormuş gibi adım adım ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Şuanda fastboot ekranı açık. Dediğini komutu ne aracı ile nasıl gireceğim?
Kendinize hakaret etmeyin.
Hiç umulmadık zamanda herkesin başına gelebiliyor böyle sorunlar. Öncelik minimal ADB indirin.
İndirdiğiniz klasörü zip dosyasından çıkartıp masa üstüne aktarın.

Minimal ADB uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.

Cihazınızı fastboot ekranında bilgisayara bağlayıp "fastboot devices" komutunu yazın.
Cihazınızın takma adı görünecektir.
Eğer bir hata mesajı gelirse cihaz driverları eksik demektir.

Cihazınızın takma adı görüldüyse tek yapmanız gereken "fastboot reboot recovery" komutunu vermek. (tırnak işaretleri dahil değil)

Alternatif anlatım burada mevcut.

Son düzenleme:
Oyla:

dazzle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berhan
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
1
Kendinize hakaret etmeyin.
Hiç umulmadık zamanda herkesin başına gelebiliyor böyle sorunlar. Öncelik minimal ADB indirin.
İndirdiğiniz klasörü zip dosyasından çıkartıp masa üstüne aktarın.

Minimal ADB uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.

Cihazınızı fastboot ekranında bilgisayara bağlayıp "fastboot devices" komutunu yazın.
Cihazınızın takma adı görünecektir.
Eğer bir hata mesajı gelirse cihaz driverları eksik demektir.

Cihazınızın takma adı görüldüyse tek yapmanız gereken "fastboot boot recovery.img" komutunu vermek. (tırnak işaretleri dahil değil)

Alternatif anlatım burada mevcut.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonuç bu.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Oyla:

dazzle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berhan
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
1
Sadece "fastboot reboot recovery" komutunu deneyin bir de. Cihazım uzun zaman önce bu durumda kalmıştı o nedenle tam hatırlamıyorum ama bu komutu deneyin bir de.
Maalesef yine aynı şeyi söyledi.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
fastboot: usage: unknown reboot target recovery
fastboot reboot recovery ya da sonuna .img ekleyince olması gerekirdi.

Alternatif olarak fastboot reboot komutu deneyin.
Bir de böyle başlatmayı denesin.
Yine işe yaramazsa tamamen kapatıp tuş kombinasyonu denemeye devam.

Oyla:
Üst Alt