Diğer Bölgeyi Türkiye Yapma

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
Evet arkadaşlar twrp den yüklenen romların hepsinde bölge sorunu oluyor bölge çin olduğu için tema mağazasında istediğimiz her temayı indirmekte sıkıntı çekiyoruz ağa bağlanamıyor kaynak yüklenemiyor gibi hatalar veriyor
bölgeyi değiştirme imkanımızda olmadığı için bu durum hayli can sıkıcı bunun çözümü için formda paylaşımlar var fakat hiç biri bende tam olarak işe yaramadı cihazı yeniden başlattıktan sonra tekrar bölge çin oluyordu ben buna kalıcı bir çözüm buldum fakat cihazın rootlu olması şart öncelikle build prop editor uygulamasına girip şu komutu yazın

ro.miui.cust_variant=en
ro.miui.region=TR

kaydedip çıkın ve cihazı yeniden başlatın böylece cihazda bölge seçimi hep aktif olacak hemde her yeniden başlatmada bölge değişmiycektir kendim global romda denedim ve 100%100 kesin ve olumlu sonuç aldım

ismail78

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi max
Konular
50
Sağ olasın hocam çok makbule geçti bu :D

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
EU rom için geçerli mi?

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Evet arkadaşlar twrp den yüklenen romların hepsinde bölge sorunu oluyor bölge çin olduğu için tema mağazasında istediğimiz her temayı indirmekte sıkıntı çekiyoruz ağa bağlanamıyor kaynak yüklenemiyor gibi hatalar veriyor
bölgeyi değiştirme imkanımızda olmadığı için bu durum hayli can sıkıcı bunun çözümü için formda paylaşımlar var fakat hiç biri bende tam olarak işe yaramadı cihazı yeniden başlattıktan sonra tekrar bölge çin oluyordu ben buna kalıcı bir çözüm buldum fakat cihazın rootlu olması şart öncelikle build prop editor uygulamasına girip şu komutu yazın

ro.miui.cust_variant=en
ro.miui.region=TR

kaydedip çıkın ve cihazı yeniden başlatın böylece cihazda bölge seçimi hep aktif olacak hemde her yeniden başlatmada bölge değişmiycektir kendim global romda denedim ve 100%100 kesin ve olumlu sonuç aldım
Elinize sağlık güzel paylaşım
da .. global rom kullanipta cihazı root yapanın olmayacağını düşünüyorum))

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Mi mix3 global rootlu cihazda farkettim ki hep ülke çin oluyor, bu yöntemi denedim bir kaç defa restart ettim şuan Türkiye olarak görünmekte, teşekkürler.

halil.halil2000

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 11
Konular
0
Buildprop dosyasında düzenleme yapıp flaşlanabilir hale getirip rootsuz da uygulayabilirsiniz.

Üst Alt