Yardım Bluetooth Kulaklık Telefon Görüşmesi Sorunu

Okan8080

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Mi 9 T Pro
Konular
1
Herkese Hayırlı Bayramlar

Air pro 2 kulaklık aldım ve mi 9 t pro telefon kullanıyorum. Eşleşme veya müzik sesi duymada hiçbir sorunum yok. Ancak görüşme esnasında telefon otomatik olarak, kulaklık bağlıyken telefon moduna alıyor. ben tekrar kulaklığı seçsemde sadece sesi duyabiliyorum, benim sesim karşı tarafa gitmiyor. Mikrafonun bozuk olup olmadığını test etmek için ses kaydı yaptım çalışıyor. Hatta başka telefonlarda da sorunsuz çalışıyor. Kulaklığın çalışmadığını sanmıyorum.

Bu konuyla ilgili bir çözüm bulamadım. Bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen varmı?

Teşekkürler.

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aptx özellikli bir kulaklık ise mutlaka bunların hepsinin seçili olduğuna dikkat et hocam. Kulaklığı formatla. Sonra telefondaki kayıtlı eşleştirmeleri sil. En baştan bağla cihaza kulaklıkları. İstenilen izinlerin hepsini tam ver sonra bu ekranı kontrol edip hepsini aç. Sonrasında sorun olmaması lazım :)

Oyla:

Okan8080

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Mi 9 T Pro
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aptx özellikli bir kulaklık ise mutlaka bunların hepsinin seçili olduğuna dikkat et hocam. Kulaklığı formatla. Sonra telefondaki kayıtlı eşleştirmeleri sil. En baştan bağla cihaza kulaklıkları. İstenilen izinlerin hepsini tam ver sonra bu ekranı kontrol edip hepsini aç. Sonrasında sorun olmaması lazım :)

Hocam çok teşekkür ederim cevabın için, ancak tüm izinler okey. Defalarca kurcaladım. sildim kaldırdım önbelliği temizledim ama çağrı gelince yanıtladığımda ilk bluetooth kulaklık olarak açıyor. 1 sn içinde telefona geçiyor. bu durum yüksek ihtimalle telefonun bir yazılımıyla alakalı. Ve daha sonra manuel olarak kulaklıkları seçsem de ben karşı tarafın sesini duyabiliyorum. o beni duyamıyor. :(

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Hocam çok teşekkür ederim cevabın için, ancak tüm izinler okey. Defalarca kurcaladım. sildim kaldırdım önbelliği temizledim ama çağrı gelince yanıtladığımda ilk bluetooth kulaklık olarak açıyor. 1 sn içinde telefona geçiyor. bu durum yüksek ihtimalle telefonun bir yazılımıyla alakalı. Ve daha sonra manuel olarak kulaklıkları seçsem de ben karşı tarafın sesini duyabiliyorum. o beni duyamıyor. :(
Bu dediğini başka telefonda yapmıyorsa eğer kulaklıkla alakalı olmayabilir. Kaldı ki twsler çok kompleks yapıdalar bozulduklarında mı tam bozulurlar :)

Oyla:

Okan8080

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Mi 9 T Pro
Konular
1
Bu dediğini başka telefonda yapmıyorsa eğer kulaklıkla alakalı olmayabilir. Kaldı ki twsler çok kompleks yapıdalar bozulduklarında mı tam bozulurlar :)
iphone6s e bağladım hiçb,r sorun yok. medya da dinlenebiliyor, görüşmede yapılıyor. Bu arada ben 2020 model olduğunu için mi al duygulamasından güncelleme de yapamadım.

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Uygulaması için sadece Çince olduğunu hatırlıyorum belki lütfedip İngilizce versiyonunu çıkarmıştır xiaomi. Bi dener misin güncellemeyi belki düzelebilir.

Oyla:

Okan8080

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Mi 9 T Pro
Konular
1
Uygulaması için sadece Çince olduğunu hatırlıyorum belki lütfedip İngilizce versiyonunu çıkarmıştır xiaomi. Bi dener misin güncellemeyi belki düzelebilir.
Ben çeviriyle yaptım ama uygulması son sürümü indirmesine rağmen görmüyor telefonu

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Okan8080

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Mi 9 T Pro
Konular
1
Bu konuda sanırım başka bir yardım önerisi olan yok

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Umut123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
Konuyu hortlatıyorum ama ben de aynı sorunu yaşıyorum bir çözüm bulabildiniz mi?

Oyla:

oguzhanozsarac7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Honor 7
Konular
0
Bende yaşıyorum aynı modelde teli resleyince biraz düzeldi 1 gün sonra ayni