Yardım Bluetooth Kulaklık Performans Düşüşü

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Merhaba,
Yeni aldığım bluetooth 5 kulaklığımı mi note 10 lite telefonuma ilk bağladığımda gayet iyi çalışıyordu. Ama ertesi gün tekrar denediğimde ses miktarında azalma farkettim. İlk kullandığım da Pubg mobile da denemiştim o zaman ayak seslerini gayet net duyuyorken şuan seslerden hiçbir şey anlayamıyorum. Aynı kulaklığı bluetooth 4.0 olan iphone 6s plus ve laptopıma bağladığımda, iki cihazda da hem oyun da hem müzik dinlerken kulaklık gayet iyi çalışıyor. Sorun nerden kaynaklanıyor bir türlü anlayamadım. Bir fikir veren olursa sevinirim.

AAC ve SBC seçeneklerinden ikisinide denedim. Müzik dinlerken ses kalitesinden memnunum aslında ama ses seviyesindeki düşüş bariz bir şekilde belli oluyor. Özellikle oyundayken ses seviyesi ve kalitesinde ciddi bir düşüş var. Dediğim gibi 3 cihazdan sadece mi note 10 lite da bu sorun var.

Hellas 12.0.3.0 rom kullanıyorum. Yeniden kurulum çok uğraştırdığından önce bir sormak istedim. İşe yarayacaksa farklı rom tavsiyesi de alırım.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Ses modülü ile denediniz mi Dolby, Viper4 gibi?

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Şimdi ben de sizin viper4android konunuzu inceliyordum. Razer Hammerhead TWS kulaklık için apple airpod ayarı iş görür mü sizce hocam?
Siz dolby mi önerirsiniz viper mi?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Şimdi ben de sizin viper4android konunuzu inceliyordum. Razer Hammerhead TWS kulaklık için apple airpod ayarı iş görür mü sizce hocam?
Siz dolby mi önerirsiniz viper mi?
Hocam iki modülü de deneyin hangisi sizi daha çok tatmin ediyorsa istediğiniz sesi size sunuyorsa o modülü kullanın.

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Hocam iki modülü de deneyin hangisi sizi daha çok tatmin ediyorsa istediğiniz sesi size sunuyorsa o modülü kullanın.
Peki hocam ben dolby den denemeye başlıyorum.
Viper hakkında bir sorum olacak 3 ayrı seçenek legacy, fx ve hifi hangisinin ne farkı var bulamadım. Acaba sizin bilginiz var mıdır?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Peki hocam ben dolby den denemeye başlıyorum.
Viper hakkında bir sorum olacak 3 ayrı seçenek legacy, fx ve hifi hangisinin ne farkı var bulamadım. Acaba sizin bilginiz var mıdır?
Hocam legacy eski sürümleri destekliyor, fx daha fazla özelleştirme sağlarken hifi tiz sesleri daha net almanıza yarıyor

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Dolby'nin sadece oyun modu çalışıyor gibime geldi oda sesi yükseltti ama istediğim gibi değil. CS1.5, HalfLife gibi eski oyunları anımsatıyor ses. Garip birşekilde ayak sesleri değilde şarjör değiştirme sesleri ön plana çıkıyor. Ses dengesi yine problemli baş ağrıtacak cinsten. Kulaklıkta oyun modu var gecikmesi normalde çok düşük ama dolby aktifken gecikme artışı oluyor. Birde her mod değişiminde ana ekrana atıyor tekrar girmem gerekiyordu.

Viper4android xHifi kurayım dedim. Kurup yeniden başlattıktan sonra root izni ve driver kurma izni istiyor. Kabul edince hata verip busybox yükle diyor. Busybox yükleyip yeniden başlatınca telefon direk fastboot a atıyor. Magisk Uninstaller ile rootu kaldırınca da düzelmiyor hatta fastboota daha hızlı geçiyor. Bazı verilerimi kaybettim malesef. eu Miui 11 android 10 rom kurup Birkaç kez yeniden denedim ama tekrar tekrar fasboot malesef.

Viper4android Fx kurdum en son. Onu da beceremedim mi nedir anlamadım. Sürücü Durumunda hayır, hayır, normal değil, desteklenmiyor, hayır ve örnekleme hızı:0 görünüyor. Uyumluluk modunu kapatıp açtım, selinux modchangera falan girdim çalıştı bir ara. Çalışırken sürücü durumu butonu pasifleşmişti kontrol edemiyordum. Nasıl çalıştırdığımı da tam anlamadım. Şimdi yine çalışmıyor mesela. Sorun telefonda mı bende mi :D

Daha sorunsuz direk çalışacak bir sürüm bilen var mıdır?

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Şimdi bu linkte ki anlatıma göre yaptım sorunsuz çalışıyor. Geriye ayar yapması kaldı. Gecikme konusunda üzmez umarım.
Miui 11 Android 10

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Denedim uygulama gayet etkili ve kullanışlı ama malesef gecikmeyi arttırdığı için sadece müzik ve video konusunda işime yarıyor.

Bugün farkettim bluetooth cihaz seçeneklerinden kulaklığın mikrofonunu (telefon sesi diye geçiyor) kapatınca oyunda gecikme ve ses kalitesi çok iyi hale geldi. Sadece ses seviyesi öbür denediğim telefonlardaki seviyeden biraz düşük. Mecburen mikrofonsuz oynuyorum. Bilgisayara bağladığımda da iki ayrı bağlantı şeklinde görünüyor. Stereo seçeneği gerçekten kaliteli ve çok iyi seviyede ses veriyor ama mikrofon çalışmıyor. Öbür seçenek ise hands free, bu seçenek mikrofon ile çalışıyor fakat ses kalitesi kötü ve mono şekilde çalışıyor. Bilgisayarda böyle olması zaten normal bir durum ama telefon olarak sadece bu telefon da böyle. Telefona mikrofonlu şekilde bağlandığımda müzik konusunda problem yok kalite iyi ve olması gerektiği gibi stereo ama stereonun ayarı yok. Bunu oyuna girince seslerin alakasız yerlerden gelmesinden anlayabiliyorum.
Herhalde mikrofonsuz kullanmaktan başka çözüm bulamayacam. Sözde bluetooth 5.0 olan telefonda böyle bir sorun yaşamak üzüyor insanı :(

Üst Alt