Yardım Bluetooth Kulaklık Bağlıken Wifi Hızı Düşmesi

vsdrh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Merhaba. Telefonu yeni aldım ve bluetooth kulaklığımı bağladığım zaman wifi hızının çok fazla düştüğünü gözlemledim.Örneğin kulaklık bağlıyken youtubeda bir video izlerken sürekli duruyor ve videonun gri barı çok az ilerliyor, bluetoothu kapattığımda ise video normal bir şekilde kesilmeden yükleniyor ve gri bar hızlı bir şekilde doluyor.Forumda ve internette aramama rağmen tam olarak bir çözüm bulamadım.Bu sorunu başkalarının da yaşadığını gördüm.

Rom MIUI 11.0.9.0 global.

Telefonu yeni aldığım için bir süre root atmayı düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler.

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Bende de aynısı oluyor sebebi wifi ve bluetoothun aynı frekansı kullanması gibi bir yazı okumuştum. Çözümü vardı ama root gerektiriyordu galiba.

Oyla:

amputebülent

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Han
Cihazım
P9 Lite 2017
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Merhaba. Telefonu yeni aldım ve bluetooth kulaklığımı bağladığım zaman wifi hızının çok fazla düştüğünü gözlemledim.Örneğin kulaklık bağlıyken youtubeda bir video izlerken sürekli duruyor ve videonun gri barı çok az ilerliyor, bluetoothu kapattığımda ise video normal bir şekilde kesilmeden yükleniyor ve gri bar hızlı bir şekilde doluyor.Forumda ve internette aramama rağmen tam olarak bir çözüm bulamadım.Bu sorunu başkalarının da yaşadığını gördüm.

Rom MIUI 11.0.9.0 global.

Telefonu yeni aldığım için bir süre root atmayı düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler.
Wifi için 5ghz bandına geçmediğiniz sürece her cihazda oluşan bir sorun. Bluetooth ve Wifi aynı frekanslari kullanıyor ne yazık ki

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Wifi için 5ghz bandına geçmediğiniz sürece her cihazda oluşan bir sorun. Bluetooth ve Wifi aynı frekanslari kullanıyor ne yazık ki
Samsung'un J7 serisinde bile bu sorun yokken Xiaomi de bu sorunun olması bence çok saçma

Oyla:

vsdrh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4

Önceki telefonum Xiaomi Mi 5s de böyle bir sorun yoktu.Evimdeki aynı wifi, aynı router, aynı kulaklık.

Oyla:

amputebülent

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Han
Cihazım
P9 Lite 2017
Meslek
Öğrenci