Çözüldü Bluetooth cihazıyla kilit açma

toprakart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
redmi note 9s
Konular
4
Merhaba, dün Honor band 6 aldım. Xiaomi telefonlarda bluetooth cihazıyla kilit açma özelliği sadece Xiaomi aksesuarları ile mümkünmüş (mi band gibi) bunu değiştirmenin bir yolu var mı? Veya bu özelliğin diğer marka cihazlara açık olan bi rom var? Teşekkürler.

Çözüm
Merhaba, inceleyebilirsiniz, tam olarak bu mu aradığınız emin değilim, Mi band var fakat kilit açma özelliğini kullanmıyorum BLE değil direk bağlı olması gerektiğinden ve bu da şarjın daha çabuk bitmesine neden olacağından dolayı.
Bildiğim kadarıyla MIUI'de yok fakat AOSP tabanlı romların hepsinde bunun olduğunu tahmin ediyorum, eski telefonuma baktım CherishOs 3.3.5 Android 12 sürümü yüklü ve videodaki seçenek var. Genel olarak Android 11 üstünde bu seçeneğin olduğu belirtilmiş tabii özel romlar dışında erişilebilir sanırım, birazdan activity launcher ile bakayım şarj dolunca belki MIUI'de de erişilir. Yalnız videoyu hazırlayan arkadaşın belirttiği gibi cihaz bluetooth ile bağlı olduğu sürece kilit ekranını kendisi...

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Merhaba, inceleyebilirsiniz, tam olarak bu mu aradığınız emin değilim, Mi band var fakat kilit açma özelliğini kullanmıyorum BLE değil direk bağlı olması gerektiğinden ve bu da şarjın daha çabuk bitmesine neden olacağından dolayı.
Bildiğim kadarıyla MIUI'de yok fakat AOSP tabanlı romların hepsinde bunun olduğunu tahmin ediyorum, eski telefonuma baktım CherishOs 3.3.5 Android 12 sürümü yüklü ve videodaki seçenek var. Genel olarak Android 11 üstünde bu seçeneğin olduğu belirtilmiş tabii özel romlar dışında erişilebilir sanırım, birazdan activity launcher ile bakayım şarj dolunca belki MIUI'de de erişilir. Yalnız videoyu hazırlayan arkadaşın belirttiği gibi cihaz bluetooth ile bağlı olduğu sürece kilit ekranını kendisi açacaktır. Güvenilen yerleri kullanıyordum daha önce evde olduğum zaman açık oluyor iyi oluyordu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Düzenlenme: düşündüğüm gibi activity launcher ile açıldı bu menü, rom değiştirmeye gerek yok gibi yani. 1 yazan ile de 3 yazan ile de açılabiliyor fakat 1 root istiyor 3 istemiyor, ekleyip deneme yapmadım ben kullanmayacağım için ama isterseniz deneyebilirsiniz.
Telefon diline göre seçeneği türkçe aratmanız veya play services altında tek tek bakmanız gerekebilir, ben İngilizce kullanıyorum ve smart olarak aratınca çıktı bu şekilde.

Ekli dosyalar

• IMG_20220719_221525.jpg
    IMG_20220719_221525.jpg
    382,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Oyla: Çözüm

toprakart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
redmi note 9s
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla MIUI'de yok fakat AOSP tabanlı romların hepsinde bunun olduğunu tahmin ediyorum, eski telefonuma baktım CherishOs 3.3.5 Android 12 sürümü yüklü ve videodaki seçenek var. Genel olarak Android 11 üstünde bu seçeneğin olduğu belirtilmiş tabii özel romlar dışında erişilebilir sanırım, birazdan activity launcher ile bakayım şarj dolunca belki MIUI'de de erişilir. Yalnız videoyu hazırlayan arkadaşın belirttiği gibi cihaz bluetooth ile bağlı olduğu sürece kilit ekranını kendisi açacaktır. Güvenilen yerleri kullanıyordum daha önce evde olduğum zaman açık oluyor iyi oluyordu.

Düzenlenme: düşündüğüm gibi activity launcher ile açıldı bu menü, rom değiştirmeye gerek yok gibi yani. 1 yazan ile de 3 yazan ile de açılabiliyor fakat 1 root istiyor 3 istemiyor, ekleyip deneme yapmadım ben kullanmayacağım için ama isterseniz deneyebilirsiniz.
Telefon diline göre seçeneği türkçe aratmanız veya play services altında tek tek bakmanız gerekebilir, ben İngilizce kullanıyorum ve smart olarak aratınca çıktı bu şekilde.
Teşekkür ederim. Telefonum miui global 12.5.5 android 11, her yere baktım ama o ayar bende yok maalesef.

Oyla:

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Teşekkür ederim. Telefonum miui global 12.5.5 android 11, her yere baktım ama o ayar bende yok maalesef.
Hocam bu uygulama içinden Google play servisleri altında bakın, şimdi eşimin telefonundan baktım rootsuz note 9 pro 12.5.7 Android 11 onda da çıktı aynı ayar

Oyla:

toprakart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
redmi note 9s
Konular
4
Hocam bu uygulama içinden Google play servisleri altında bakın, şimdi eşimin telefonundan baktım rootsuz note 9 pro 12.5.7 Android 11 onda da çıktı aynı ayar
Evet bu şekilde açıldı, çok teşekkür ederim yardımınız için.

Oyla:

DeepHunter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
2
Huawei Watch GT 3 saati Xiaomi note 13 Pro+ la bu şekilde ilişkilendirmeyi denedim ama olmadı. Başka yolu var mı acaba?

Oyla:

toprakart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
redmi note 9s
Konular
4
Huawei Watch GT 3 saati Xiaomi note 13 Pro+ la bu şekilde ilişkilendirmeyi denedim ama olmadı. Başka yolu var mı acaba?
Google playden "nRF Connect for Mobile" uygulamasını indirin, uygulamayı açınca ilk ekranda saatinizin modelini görürsünüz, önce "connect" deyin, sonra açılan sayfanın sağ üst köşesindeki 3 noktaya tıklayın orada "Bond" yazdığını göreceksiniz, ona tıklayınca cihaz eşleştirmeyi soracak kabul edin, sonra telefonun bluetooth kısmında saatinizi görebilirsiniz. Huawei band'ın 7-8-9 modellerinde hep bu yöntemi kullandım işe yarıyor. Umarım işinizi görür.

Sorunsuz bağlanırsa uygulamanın "bonded" kısmında saatiniz görünecektir, saat açık olduğu sürece de bluetooth kısmında şöyle görünür.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

DeepHunter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
2
Hemen deniyorum hocam, sonucu yazacağım. Çok teşekkür ederim.

Menüler bu şekilde oldu hocam lakin açılmıyor yinede. İlk ekranda saat çıkması

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt