Soru BL yi açacağım, rom önerisi ?

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba
1 hafta doldu ve birazdan BL yi açmayı düşünüyorum. doğal olarak herşey silinecek!!!!!
cihaz şuan batarya dolumunda. yedeklemeleyi hem süper backup hem kendi backup hem de manuel olarak pc ye kopyalayarak yapacağım... (ne olur ne olmaz delilik modelleri)

şimdi. BL açmada ve twrp yüklemede sorunumuz yok. arkadaşımız gayet başarılı bir batch ile herkese kolaylık sağlıyor.

cihaz a imei işlemini 4. ay da yaptırmayı düşünüyorum
temiz ve root lu miui rom kullanmayı seviyorum. dolayısı ile euro rom kurmayı düşünüyorum ama birçok kişi miui pro muydu adı ücretli olan rom u da öneren var ama adı üstünde ücretli ve güncel ve lite modeli varmı bilmiyorum

şimdi euro rom kuracağımı varsayacak olursak....
haftalık rom durumu nedir veya stable olan mı tavsiye edersiniz ? sonuçda sürekli birşeyleri güncellemek istemiyorum ama dün işletme içinde 2 adet resim çektim hem de mx camera yazılımı ile; pek de düzgün çıkmadı renkler. bej renk gri ye daha çok benziyor idi.

dolayısı ile;
rom yükledikten sonra önereceğiniz : hem kamera hem de dolby-root-cam (pic/video)-player yazılımları nedir ?
şuan cihaz da ses için herhangi bir yazılım yok. kablolu kulak içi ile müzik dinliyorum. ses oranı kötü değil. hele ki radyo dinleyen biri olarak. dahili mp3 veya online radyo da daha net ses için önereceğiniz yazılım var mıdır ?
Rise of Kingdoms gibi aksiyon/savaş sahnelerinde gpu dan max performans için öneriniz olabilir mi ? (satın aldığım sıra pro su yok idi arkadaş da... yoksa sd855 için......)

ben cihazı aldığımda antutu olarak 204k gibi değer almış idim. cihaz da sadece gmail girişi yapıp direk antutu yükleyerek yaptım

mümkün ise cevablarınız ekran görüntüsü ve yazılımlar içinde link içerikli olur ise sevinirim. sonuçda bu topic i sadece kendim için açmadım

note3pro dan sonra mi9 serisi ile gerçekten yeni bir heyecan getirdiler. aradaki tasarımlar bukadar cazip gelmemiş idi... 9T veya K20 tam ekran ile olukça bir beğeni aldı bende....

selam ve sevgilerim ile

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Sadece şunu hatırlatayım bu hafta itibariyle xiaomi tarafından tüm MIUI 10 betaları tarih verilmeksizin askıya alındı bu yüzden MIUI pro ya ücretli aboneliğin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
sıra ile yaptıklarımı anlatayım

cihazı ilk aldığım gün, BL açma konusunda belirtildiği gibi talebimi oluşturdum ve bana 1 hafta süre verdi.. bugün de işlemi sonuçlandırdım
arkadaşımızın hazırladığı batch dosya ile maalesef sorunsuz kurulum yapılmış olsa bile denemeler sırasında otg erişimi sorunu derken, cihaz sürekli reboot sonrası twrp ye dönünce diğer bir arkadaşımızın paylaştığı
twrp-3.3.1-2-davinci yi yükledim.. ve otg sorunsuz şekilde işleme devam ettim
ne yaptım ?
dahili bellek dahil her yeri sildim.
xiaomi.eu_multi_HMK20MI9T_V10.3.14.0.PFJCNXM_v10-9 rom unu yükledim..
biter bitmez de

Magisk-v19.2 yi peşine yükledim
cihaz sorunsuz şekilde boot oluyor lahin açılışa Redmi ifadesi yerleştirilmiş :)

bazı kişisel hatalar vs derken cihazı 1-2 defa fabrika ayarlarına çekip yedeklediğim dosyaları şuan kopyalamak ile meşgulum
gmail ve micloud ile yedekleme dönmede sorun yaşadım. ne hata yaptım emin değilim. ama manuel yedeklerimden çok emin olduğum için ordan bazı uygulama ve oyunları geri döneceğim

sistemde 5 adet gmail var.. hiç bir şekilde mi backup bunu yedeklemiyor sanırım. dolayısı ile de 5 ini de kendim yeniden açtım
neden ihtiyaç var ? RoK oyununda her hesabı farklı gmail e bağladım. dolayısı ile ihtiyaç ordan... aksi halde aynı anda 2-3 ekranı pc de açıp oynama imkanınız olmuyor :)

ilk iş olarak yine antutu yaptırdım. 211k gibi bir değer çıktı.
birazdan da
XiaomiADBFastbootTools-6.5.1 dosyası ile bazı yazılımları silmeyi düşünüyorum

evet ve maalesef yeni romlarımız da çok fazla detay ve özellik var. ben çok uzun süredir menüleri incelememiş idim. titreişimi kapatmak isterken 1-2 menüde dğeişik yazılar seçenekler - ekran ayarları görünce başım döndü....

şimdi cihazın gps hassasiyetini nasıl düzenlemem gerektiğini hatırlamadım. yani mobildata veya wifi ile gsm sinyali le bulunduğum nokta için hassasiyet değerini seçebilmek için ne yapmak gerekiyor ?

sıra ile titanium backup ile aldığım oyunları geri dönmek filan var. o zaman göreceğim magisk ne kadar aktif vs vs...

herşeyi adım adım yazmaya çalışacağım...

Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Global stabil + magisk.
Yemin ederim özlemişim 9T'yi 3 gün önce aldım önceden Mi Max 2'deydim .eu romdaydım. Stabil lockedtayım bi süre devam sonra açacağım kilidi ama valla global stabili o kadar özlemişim ki gerek batarya olsun gerek tüm google uygulamalarının sorunsuz çalışması filan.

Oyla:

Kamboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
24