Soru BL Kilidini Kapatma Hakkında

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Merhabalar,

Geçtiğimiz haftalar da cihazımı servise verdim BL kilidini kapatarak ve TR Rom yükleyerek buraya kadar sıkıntı yok, ancak servisten telefonu teslim aldığımda Global Rom yüklendiğini gördüm ve sordum da, onlarda TR Rom sıkıntılı biz de Global Rom yüklüyoruz dediler servisten ayrıldım ve kendim yine BL kilidini açtım ve farklı rom yükledim, bu nokta da sorun yeniden başlıyor ben servise tekrardan telefonu vermem gerekiyor ve TR Rom kurup kilitlersem servis uyanacak (Servis bize gelen cihazlara Global Rom kuruyoruz dedi) Global Rom yüklersem BL kilidini kapatsam bildiğim kadarıyla cihaz brick oluyor tecrübeli dostlar bilgisini paylaşırsa memnun olurum.

Sevgilerle.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Servis sizin durumunuzu görmezden gelmiş, kilit açtıktan sonra tekrar cihazı kilitleyip garantiye vererek kendinizi kandırıyorsunuz. Global rom yükleyip cihazı kilitlediğinizde cihaz neden brick oluyor, tr cihazı değil mi?

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz Tr Rom ile gelmişti, Global Rom kurunca daha doğrusu farklı Rom kurulup BL Lock işleminde Brick olur diye biliyorum o yüzden sormak istedim.

Bu arada servis açma/kapama işlemlerini görebiliyor muydu :)

Sevgiler.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Cihaz Tr Rom ile gelmişti, Global Rom kurunca daha doğrusu farklı Rom kurulup BL Lock işleminde Brick olur diye biliyorum o yüzden sormak istedim.

Bu arada servis açma/kapama işlemlerini görebiliyor muydu :)

Sevgiler.
Servis cihazınıza global rom yükleyip cihazı kilitli bir şekilde size verdiğinde cihaz brick değilse demek ki sorun olmuyor. Evet servis cihazın kilit durumunu okuyabiliyor.

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Servis cihazınıza global rom yükleyip cihazı kilitli bir şekilde size verdiğinde cihaz brick değilse demek ki sorun olmuyor. Evet servis cihazın kilit durumunu okuyabiliyor.

Alırken onu da sordum aslında, teknisyen bana cihazın içini açarak yazılım attıklarını söylemişti, o yüzden ikilemde kaldım.

Üst Alt