Soru BL kilidi yeniden süre verdi.

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.6
Telefon Modeli
poco x3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar benim Bl kilidi sürem dolmuştu BL kilidini açtım. Sonra dedim Eu rom yükleyeyim. Twrp falan kurdum sonra romu atarken bir şeyler aksi gitti telefon fasboot modunda kaldı. Bende Mi Flash ile global rom flashladım. Sonra telefon açıldı ve bl kilidi kapalıydı. Sonra dedim ki zaten açılmıştı tekrar süre vermez ki önceki telefonlarımda öyle olmuştu ama bunda tekrar kilit açmak istediğimde 17 gün süre verdi. Mi hesabı falan hep aynı. Bunun sebebi nedir?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.202
Xiaomi bu konuda bu aralar çok saçmalıyor. Ben poco f2 için önce 3 gün sonra 28 gün sonra 7 gün aldım öyle açıldı :)

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Arkadaşlar benim Bl kilidi sürem dolmuştu BL kilidini açtım. Sonra dedim Eu rom yükleyeyim. Twrp falan kurdum sonra romu atarken bir şeyler aksi gitti telefon fasboot modunda kaldı. Bende Mi Flash ile global rom flashladım. Sonra telefon açıldı ve bl kilidi kapalıydı. Sonra dedim ki zaten açılmıştı tekrar süre vermez ki önceki telefonlarımda öyle olmuştu ama bunda tekrar kilit açmak istediğimde 17 gün süre verdi. Mi hesabı falan hep aynı. Bunun sebebi nedir?
Kilit açmadan önce ayarlardan tekrar hesabınızla cihazı ilişkilendirdiniz mi ?

Oyla:

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kilit açmadan önce ayarlardan tekrar hesabınızla cihazı ilişkilendirdiniz mi ?
evet rom yüklendikten sonra aynı hesabı tekrar ilişkilendirdim ve kilt açmak için işlemleri yaptım ve tekrar gün verdi çok saçma yani
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi bu konuda bu aralar çok saçmalıyor. Ben poco f2 için önce 3 gün sonra 28 gün sonra 7 gün aldım öyle açıldı :)
7 günü zor beklemiştim şimdi 17 gün kim bekleyecek :(

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
evet rom yüklendikten sonra aynı hesabı tekrar ilişkilendirdim ve kilt açmak için işlemleri yaptım ve tekrar gün verdi çok saçma yani
Sebebi bu,cihaz ile hesap zaten ilişkiliydi ve siz tekrar ilişkilendirdiniz bu sebeple size süre verdi bu bir güvenlik önlemidir ve tekrar ilişkilendirme yapınca sistem otomatikmen süre atamış,şanslısınız daha fazla da verebilirdi süre katlanabiliyor çünkü.
Aynı mi hesabı ile kilidi açıp kapattığınızda tekrar açmak için yapmanız gereken tek şey mi unlock ile kilidi direk açmak,eğer bu şekilde yapsaydınız süre vermeden kilit açılırdı
Geçmiş olsun aynı şey benim de başıma gelmişti maalesef sonrasında bilgi sahibi oldum bu konuda ben de :)
1 hafta tekrar başvuru yapmadan bekleyin kilit sorunsuzca açılacaktır....

Oyla:

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sebebi bu,cihaz ile hesap zaten ilişkiliydi ve siz tekrar ilişkilendirdiniz bu sebeple size süre verdi bu bir güvenlik önlemidir ve tekrar ilişkilendirme yapınca sistem otomatikmen süre atamış,şanslısınız daha fazla da verebilirdi süre katlanabiliyor çünkü.
Aynı mi hesabı ile kilidi açıp kapattığınızda tekrar açmak için yapmanız gereken tek şey mi unlock ile kilidi direk açmak,eğer bu şekilde yapsaydınız süre vermeden kilit açılırdı
Geçmiş olsun aynı şey benim de başıma gelmişti maalesef sonrasında bilgi sahibi oldum bu konuda ben de :)
1 hafta tekrar başvuru yapmadan bekleyin kilit sorunsuzca açılacaktır....
mi hesabı ile ilişkilendirmiyim ve hiç giriş yapmadan bl kilidimi açmaya çalışayım

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
mi hesabı ile ilişkilendirmiyim ve hiç giriş yapmadan bl kilidimi açmaya çalışayım
Şuan geçti farklı bir şey yapmayın sadece bekleyin.
Ama tekrar başınıza geldiğinde yapılacak şey şudur:
Kilidi kapattınız ve telefon açıldı,cihazda mi hesabı açıksa direk fastboota alın cihazı ama eğer açık değilse mi hesabını cihaza girin ve fastboot moda alıp mi unlock aracı ile kilidi açın...

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Cihaz SD olduğu için XiaomiTool'da bölgeyi Çin seçerek yapabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt