Yardım Bl kapalı şekilde formattan/romdan sonra the device locked kaldırma

ekremunal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
.
Telefon Modeli
N12Pro 5G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Bl açılmayan/kapalı çin cihazında wipe'tan veya rom attıktan sonra gelen the device locked ı tamamen kaldırmanın bir yolu var mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
var serverdan kaldırırız. tabiki ücreti biraz yüksek bir işlem..

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
20
Hesap size aitse şifreyi gireceksiniz. Değilse kaldırılacak
Hocam arkadaşın sormak istediğini şu şekilde izah edeyim, demek istediği reset atıyor veyahut rom yüklüyor sanırım fakat bootloader kapalı olduğu için de mi hesabı doğrulaması istiyor.

Hesap kendisine ait sanırım, fakat neden sıfırlama veyahut rom yüklediğim de bu hataya düşüyor demek istiyor sanırım 😊

Benim görüşümce iki nedeni var, ilk olarak bl kilidinin kapalı olması, ikinici bir neden ise mi hesabını kaldırmadan cihaza wipe data veyahut bl kapalı rom yüklemesinden kaynaklı olarak düşünüyorum.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam arkadaşın sormak istediğini şu şekilde izah edeyim, demek istediği reset atıyor veyahut rom yüklüyor sanırım fakat bootloader kapalı olduğu için de mi hesabı doğrulaması istiyor.

Hesap kendisine ait sanırım, fakat neden sıfırlama veyahut rom yüklediğim de bu hataya düşüyor demek istiyor sanırım 😊

Benim görüşümce iki nedeni var, ilk olarak bl kilidinin kapalı olması, ikinici bir neden ise mi hesabını kaldırmadan cihaza wipe data veyahut bl kapalı rom yüklemesinden kaynaklı olarak düşünüyorum.
istemesinin sebepleri dediğiniz gibidir tabi ama burada önemli olan orayı geçememesi. sebepler:
1- hesap kendine ait değildir.
2- hesap kendine aittir ama cihazdan çıkış yapmadan hesabı silip aynı numara ya da maile yeni hesap açmıştır. (bu durumda şifreyi bilmezse kurtaramaz)
3- xiaomi nin yıllardır düzeltmediği kabaca 2.4.g 5g wifi seçme sorunu. (bunun için başka bir telefondan internet paylaşıp o cihaza bağlayıp bu ekranı geçmeli.
4- yine xiaomi nin saçma şeylerinden biriside aynı numara ile 2 adet hesap açılabilmesi örnek: +905xxx +9005xxx telefon numarasını bu şekilde girmeye izin vererek 2. bir hesap açılmasına olanak tanır.

Bildiklerimizi naçizane bu şekilde maddeler halinde yazalım ki arama ile gelenlerde faydalansın..

Oyla:

ekremunal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
istemesinin sebepleri dediğiniz gibidir tabi ama burada önemli olan orayı geçememesi. sebepler:
1- hesap kendine ait değildir.
2- hesap kendine aittir ama cihazdan çıkış yapmadan hesabı silip aynı numara ya da maile yeni hesap açmıştır. (bu durumda şifreyi bilmezse kurtaramaz)
3- xiaomi nin yıllardır düzeltmediği kabaca 2.4.g 5g wifi seçme sorunu. (bunun için başka bir telefondan internet paylaşıp o cihaza bağlayıp bu ekranı geçmeli.
4- yine xiaomi nin saçma şeylerinden biriside aynı numara ile 2 adet hesap açılabilmesi örnek: +905xxx +9005xxx telefon numarasını bu şekilde girmeye izin vererek 2. bir hesap açılmasına olanak tanır.

Bildiklerimizi naçizane bu şekilde maddeler halinde yazalım ki arama ile gelenlerde faydalansın..
Hesap kendime ait bl kapalı firmware yazıyorum ve daha sonra wipe data yapıyorum her seferinde hesabı dogrulamam gerekiyor otomatik hesabı nasıl görüyor bu hesabımı burdan kaldıramaz mıyım? Tek ve ilk hesabım 1070gündür aktif. Neden her seferinde dogrulama istediğini çözemiyorum. Hesabı kaldırsam çıkış yap diyerek cloud yerinden yeni rom atmadan önce yine aynısı olur mu acaba

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hesap kendime ait bl kapalı firmware yazıyorum ve daha sonra wipe data yapıyorum her seferinde hesabı dogrulamam gerekiyor otomatik hesabı nasıl görüyor bu hesabımı burdan kaldıramaz mıyım? Tek ve ilk hesabım 1070gündür aktif. Neden her seferinde dogrulama istediğini çözemiyorum. Hesabı kaldırsam çıkış yap diyerek cloud yerinden yeni rom atmadan önce yine aynısı olur mu acaba

buradan giriş yaparak cihazlarımdan cihazı seçip sağ üstte 3 noktadan cihazı bul kapatlılıyor seçebilirsiniz.

Oyla:

ekremunal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim 3-4 gün sonra denicem. Cihazı bul kapalı üzerine bir de hesaptan çıkış yapacağım.

Oyla:
Üst Alt