Çözüldü Bl açıkken kapayıp garantiye gönderebilir miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V14.0.2.0(TGCTRXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 11
Bootloader Kilidi
Açık
Bootloader kilidimi açıp root attım veya custom rom yükledim diyelim. Garantiye göndermem gerekirse orjinal stock roma dönüp bl kaparsam birinci olarak stock roma dönüp bl kapayınca cihaz brick olur mu? ikincisi de bunu yapınca garanti kabul eder mi?

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Bootloader kilidimi açıp root attım veya custom rom yükledim diyelim. Garantiye göndermem gerekirse orjinal stock roma dönüp bl kaparsam birinci olarak stock roma dönüp bl kapayınca cihaz brick olur mu? ikincisi de bunu yapınca garanti kabul eder mi?
Evet bl kapatıp orjinal stock Roma dönüp garantiye gönderebilirsiniz.Zaten o şekilde alıyorlar direk.

Oyla: Çözüm

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet bl kapatıp orjinal stock Roma dönüp garantiye gönderebilirsiniz.Zaten o şekilde alıyorlar direk.
hocam custom romlardayken bl kapayınca brick oluyor onu biliyorum da stock romdayken kapayınca sorun olma ihtimali varmı

Oyla:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Telefonu yazılımsal olarak hardbrick edersen fastboot vs.açılamayacak şekilde o zaman anlamazlar boot kilidinin daha önce açıldığını. Bunu yapmazsan anlayacaklardır fastboot getvar warranty bu komutla cihaz garanti kapsamında mı değil mi bakabilirler

Oyla:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Telefonu yazılımsal olarak hardbrick edersen fastboot vs.açılamayacak şekilde o zaman anlamazlar boot kilidinin daha önce açıldığını. Bunu yapmazsan anlayacaklardır fastboot getvar warranty bu komutla cihaz garanti kapsamında mı değil mi bakabilirler
Hocam ona bakmıyorlar pek,benim bir arkadaş telefonu bl kilitleyip gönderdi telefonu tamir ettiler.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam başka bir cihazda denedim bl açıkken warranty:no yazıyor blyi kapayınca warranty: yes yazıyor

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt