Diğer Biz türklerin geliştirdiği bir costum rom var mı?

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Soru başlıkta çeviri faaliyetlerini kastetmiyorum.
Eğer cevap hayır ise neden bizlerin diğer costum rom geliştiricileri gibi (çin beta bazlı-ek geliştirmeler yapılmış) romlar geliştiremiyoruz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Önerir misiniz? Kendine has özellikleri var mı? Mi 9T için güncelleme alıyor mu?
Romun geliştiricisi bildiğim kadarıyla sizin cihazınız için özel bir rom yaptığını iddia ettiği için sadece bağış yoluyla romu kullanmaya izin veriyor ve 20.8.13 ten sonra da güncelleme yapmadı.
Kullanıp kullanmamak size kalmış ama romu kullanan bir çok kullanıcının şikayetlerine bakılırsa hiç te tavsiye edilecek bir rom değil
Fakat neticede geliştiricisi Türk. Bir şans vermek lâzım.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Aslında rom var ama açıkçası hiç biri beş para etmez. Nedeni ise bizim geliştiricilerimiz maalesef "ben yaptım" diyorlar. Bir de atarlılar. Sanki kodları kendi yazdı :D Oradan buradan aldıkları kodları, modları, geliştirmeleri derleyip rom yapıyorlar. Bazen iyi oluyor bazen kötü ama neredeyse tamamı kısa ömürlü. Xda'ya girip bir bakın kaç tane romda tek geliştirici ismi var, hepsi ekip... Bizimkiler bırakın ekip olmayı credits vermeye bile çekiniyor, üç beş dalkavuk buluyorlar onlar da sen kralsın, bitanemizsin. gözümüzün bebeğisin diyor ve bizim geliştirici de inanıyor ben oldum diyor. O yüzden global olan, güvenilir, süreklilik arz eden adam gibi rom yok. Daha doğrusu bizde "geliştirici" yok ama az biraz bilgisi olan arakçı çok.

İstisna ressurection remix. Helal olsun yapımcısına hem Türk hem de bu yazdıklarımın hiç birini yapmıyor ekibiyle birlikte adam gibi rom yayınlıyor.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Var. Project 404 AOSP'romunu türk bir geliştirici yapıyor. (Mi 9T)
Premie OS çıktı geliştiricisi türk MIUI rom.

Üst Alt