Soru Birisi de çıksın desin ki; "Şu Romu yükledim, GPS vs. herşey sorunsuz çalışıyor..."

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
Arkadaşlar merhaba.
Android olsun Şayomi olsun, buraların acemisiyim. Malumunuz üzere, iphone dan gelen burnu havada olanlardanım.
Zenci mahallesine yeni gelmiş beyaz da denebilir. 8=) Yavaş yavaş bizde alışırız inşallah. Forumlar sayesinde...

Bir GPS karmaşasıdır gidiyor. Okadar forum dolaştım, yerli yabancı, hiçbiryerde görmedim, "Hah tamam oldu işte, bitti gitti, GPS işi tamam" diyeni.
Tek tük, bende sorun yok diyeni görüyorum. Onlarında hangi romu kullandıkları meçhul.

Diğer taraftan, ana mesele olan Rom seçimi. Hangi roma geçilmeli, hangi rom en düzgün çalışıyor ? Bu da meçhul. Bi dünya başlık açılmış, yok şu rom yayınlandı, yok bu rom güncellendi, alfası, betası, steybılı, developu, customı, stocku...
açıp bakıyosun yorumları. Hiçbirinde tatmin edici bir bilgi yorum yok ki, "Hah tamam işte, bu romu indirip kurmalıyım" diyebilesin.

Ben telefonu migrostan aldım maalesef. Söylentilere göre, çin versiyonu cihazın kilidi açılıp, Rus romu yüklenmiş. Ne hikmetse... facepalm~~
Şuanda, 9.5.14.0 (OEARUFA) yüklü, güncelleme falan gelmiyor. Arayüzde bir sürü hata ve eksik var. En önemlisi de GPS, navigasyon modunda çalışmıyor. Çözüm önerilerini de denedim. Olmadı, işe yaramıyor.

Biraz araştırdım, karşıma bir kaç farklı Rom çıkıyor, yüklenebilecek:

- Resmi global stable 9.5.13.0.OEAMIFA yada 9.6.4 OEAMIFD
- China Stable V9.5.8.0 OEBCNFA yada 9.6.7.0 OEACNFD
- China: 10.0.4.0 OEACNFH Recovery
- Global Develop Rom 8.8.30 (MIUI 10)
- Miui 10 Global Beta 8.9.4
- Birde EU Romlar var. ???

Şimdi bunlardan birini yüklemekmi iyi yoksa beklemede kalmak mı ?
Hele ki, bir "Brick" mevzusu var. aman aman. :S

Ha, birde şu var: Rus romundan, her türlü roma geçiş mümkün mü ? TWRP ile mi yoksa MiFlash ile mi ? Ve hangi versiyonları kullanılmalı ?
Son olarak rastladığım Fastboot ve Recovery terimleri var. Bişey anlamadım.

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Oyla:

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
Yandex navi ve google haritalar yağ gibi akıyor. Geri kalan navigasyon uygulamalarını denemedim. Hatta önceki sürümdeyken gps sorununu forumda anlatılan yöntemle düzelttim ancak naviyi ilk açtığımda konum belirlemesi çok uzun sürüyordu. Şu an ios ile aynı.

Farkettiğim başka bir iyileştirme ise araç multimediası üzerinden spotify dinlerken ara ara takılıyomuş gibi sesin kesilmesi. Bu konuyu da çözmüşler şu an sıkıntı yaşamıyorum. Bu da ek olsun :)
Teşekkür ediyorum, bir tek siz kayda değer bir cevap yazmışsınız.handshake~~
Diğer arkadaşlar sağolsunlar, aynı kafadan devam.... smoking~~
Yani, denediğin ve sorunsuz bulduğun bir Rom varsa yaz kardeşim. Yazamıyorsan, ne kendini yor, ne de okuyanları...

Neyse, Siz 8.8.30 beta dan memnunum demişsiniz. Peki navigasyon modunda da sorunsuz mu ? Yani araçta bir noktadan diğerine giderken, senkron olarak, sizin konumunuzu hareket halinde gösteriyor mu ? Rota üzerinde yani

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
3 parti tema destekliyormu yada bir fix varmı.? Mi6 da olduğu gibi eu rom weekley kuracağım yoksa.??
3.parti temaya ihtiyacım olmadı marketten indirip uyguluyorum. Tek sorun buysa gidip saçma sapan romlari kurmanızı tavsiye etmiyorum. Sonra geri döner, dönerken de bl kilitler eyvah dersin :D

Oyla:

degirmenci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şükrü
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
5
google maps ,navitel ve igo bu 3 navigasyonu kullanıyorum hiç sorun yok hepside açık alanda 3-5 saniyede uyduya bağlanıyor evin içerisinde pencerenin önünde denediğimde hiç 30 sn yi geçtiğini görmedim bu forumda bulunan tüm romları aşağı yukarı denedim en son mi globe rom da karar kıldım diğer romlardada gps ile ilgili bir sorun görmedim ama bu rom beni istediğim gibi özellikle çok kullandığım yüz tanıma çok iyi çalışıyor parmak izinden daha çok kullanıyorum ama tercihler farklı ben zaten nova launcher kullandığım için görselleri ile pek ilgilenmiyorum

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
3.parti temaya ihtiyacım olmadı marketten indirip uyguluyorum. Tek sorun buysa gidip saçma sapan romlari kurmanızı tavsiye etmiyorum. Sonra geri döner, dönerken de bl kilitler eyvah dersin :D

Multirom icon simge setinin olduğu bir tema olsa markette indiricem ama yok bildiğim kadarı ile. Sayın ottoman hocam ile bu konu ile ilgili epey konuşmuştuk. Bu arada eu stabil çıkmış miui10 çıkmış. Tecrube ettinizmi.?

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Multirom icon simge setinin olduğu bir tema olsa markette indiricem ama yok bildiğim kadarı ile. Sayın ottoman hocam ile bu konu ile ilgili epey konuşmuştuk. Bu arada eu stabil çıkmış miui10 çıkmış. Tecrube ettinizmi.?
Çok fazla rom değiştiren biri değilim. stabil rom ile devam ediyorum

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
İconlar konusunda bende çok dertliyim. Sırf bu yüzden bu akşam Miui 10 Eu stabil yükleyeceğim.
Zaten Mi8 için MIUI 9un ana ekran görüntüsünde bi uyumsuzluk var çözemiyorum. DPI kaynaklı ya da ekranın büyük olmasında dolayı bilmiyorum, ama bir Mi5,Mi6 daki gibi daha büyük iconlarla ekranı doldurmuyor, gözüme hoş gelmyior mi8 in ekranı.

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
İconlar konusunda bende çok dertliyim. Sırf bu yüzden bu akşam Miui 10 Eu stabil yükleyeceğim.
Zaten Mi8 için MIUI 9un ana ekran görüntüsünde bi uyumsuzluk var çözemiyorum. DPI kaynaklı ya da ekranın büyük olmasında dolayı bilmiyorum, ama bir Mi5,Mi6 daki gibi daha büyük iconlarla ekranı doldurmuyor, gözüme hoş gelmyior mi8 in ekranı.

Yükledikten sonra izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca multirom icon seti harikaydı istediğiniz uygulamaları sitedeki elemana googleplay linkini atıyordunuz güzel şekilde dizayn ediyordu. Son halini deneyeceğim bu ikon setinin bootloader açılınca.

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Yükledikten sonra izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca multirom icon seti harikaydı istediğiniz uygulamaları sitedeki elemana googleplay linkini atıyordunuz güzel şekilde dizayn ediyordu. Son halini deneyeceğim bu ikon setinin bootloader açılınca.
İlk izlenimlerimi paylaşayım yüklemek isteyen arkadaşlara da rehber olsun.

• Mi8'e xiaomi.eu 10 stabil rom kurdum. 6X5 yaptım ana ekran düzenini de mis gibi oldu. istediğim temayı alıyorum kullanıyorum istediğim gibi düzenleyebiliyorum. Biliyorsunuz ki eu larda üçüncü parti vs zırvası yok.
  • Google playde cihaz sertifikalı görünüyor artık böylece Netflix vs gibi uygulumalar da yüklenebiliyor.
  • Hız olarak çok seri yani Globalden iyi ya da kötü diyemeyeceğim çünkü ikisi de çok çok hızlı.
  • Yüz verisi için bölgeyi Hindistan vs yapmaya gerek kalmıyor böylece saçma sapan gereksiz uygulamalar yüklenmiyor ve tarayıcıda müzik uygulamasında hinçte saçma sapan şeyler görmüyorsunuz.
  • Stok programlarda reklam vs gibi saçmalıklarla uğraşmıyorsunuz.
  • En çok sevdiğim özellikleren biri Eu ya özel. Normalde ana ekranda yukarı doğru kaydırınca Google arama çıkıyor, bunda ise cihazın kendi arama uygulaması açılıyor ve kişiler, programlar vs istediğiniz herşeye çok basit bi şekilde ulaşabiliyorsunuz.
Şimdilik gözlemlediklerim bunlar, batarya vs ile ilgili çok fark olacağını düşünmüyorum bunu söylemek için erken zaten.

@spacemedia siz MultiRom rootlayıp rootexplorer tarzı programlarla direk sistem simgeleri ile mi değiştiriyordunuz? ben rootlamak istemiyorum telefonu o yüzden bu sefer girmicem o işe :)

Oyla:
Üst Alt