Soru Birisi de çıksın desin ki; "Şu Romu yükledim, GPS vs. herşey sorunsuz çalışıyor..."

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
Arkadaşlar merhaba.
Android olsun Şayomi olsun, buraların acemisiyim. Malumunuz üzere, iphone dan gelen burnu havada olanlardanım.
Zenci mahallesine yeni gelmiş beyaz da denebilir. 8=) Yavaş yavaş bizde alışırız inşallah. Forumlar sayesinde...

Bir GPS karmaşasıdır gidiyor. Okadar forum dolaştım, yerli yabancı, hiçbiryerde görmedim, "Hah tamam oldu işte, bitti gitti, GPS işi tamam" diyeni.
Tek tük, bende sorun yok diyeni görüyorum. Onlarında hangi romu kullandıkları meçhul.

Diğer taraftan, ana mesele olan Rom seçimi. Hangi roma geçilmeli, hangi rom en düzgün çalışıyor ? Bu da meçhul. Bi dünya başlık açılmış, yok şu rom yayınlandı, yok bu rom güncellendi, alfası, betası, steybılı, developu, customı, stocku...
açıp bakıyosun yorumları. Hiçbirinde tatmin edici bir bilgi yorum yok ki, "Hah tamam işte, bu romu indirip kurmalıyım" diyebilesin.

Ben telefonu migrostan aldım maalesef. Söylentilere göre, çin versiyonu cihazın kilidi açılıp, Rus romu yüklenmiş. Ne hikmetse... facepalm~~
Şuanda, 9.5.14.0 (OEARUFA) yüklü, güncelleme falan gelmiyor. Arayüzde bir sürü hata ve eksik var. En önemlisi de GPS, navigasyon modunda çalışmıyor. Çözüm önerilerini de denedim. Olmadı, işe yaramıyor.

Biraz araştırdım, karşıma bir kaç farklı Rom çıkıyor, yüklenebilecek:

- Resmi global stable 9.5.13.0.OEAMIFA yada 9.6.4 OEAMIFD
- China Stable V9.5.8.0 OEBCNFA yada 9.6.7.0 OEACNFD
- China: 10.0.4.0 OEACNFH Recovery
- Global Develop Rom 8.8.30 (MIUI 10)
- Miui 10 Global Beta 8.9.4
- Birde EU Romlar var. ???

Şimdi bunlardan birini yüklemekmi iyi yoksa beklemede kalmak mı ?
Hele ki, bir "Brick" mevzusu var. aman aman. :S

Ha, birde şu var: Rus romundan, her türlü roma geçiş mümkün mü ? TWRP ile mi yoksa MiFlash ile mi ? Ve hangi versiyonları kullanılmalı ?
Son olarak rastladığım Fastboot ve Recovery terimleri var. Bişey anlamadım.

TryAgain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
1
bazı ortamlarda benim kameradada oluyor bence yazılımsal sorun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kamerada böyle hızlı kayan perdelenme oluyor.Aynı sorunu yaşayan var mı ? Yazılımsal mı ?

Oyla:

koksalemre1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Nexus 5
Konular
10
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miu 10 bir gelsin de bakalım neler olacak.

Oyla:

okeskinsoy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Valla ben çoktan tiksindim telefondan. Bootloader'ı açık rus romlu migros garantili mi8 isteyen varsa 3000 TL'ye satarım. Birde migrosa geri götürmeyi deneyen var mı? Nasıl bir tepki veriyorlar.

Oyla:
Üst Alt