Soru Bir romun hangi depolama formatını(exfat,f2fs vs.) desteklediğini nasıl öğreniriz?

aylakbakkal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Mİ 8SE
Konular
5
Bilirsiniz ki bazen rom kurulurken hata veriyor. ya da kuruldu sanıyoruz ama bootta kalıyor .Bunun bir sebebi de depolama formatlarımız.(ext2,ext3,exFat,f2fs gibi) rom bu formatlara uygun değilse açılmama durumu olabiliyor. Redmi note 8 telefonuma Masik 16 kuruyorum shrp ile ama açılmıyor. romu kullananlar depolama formatlarını söyleyebilir mi? romun animasyonları sizde de titriyor mu?

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Bilirsiniz ki bazen rom kurulurken hata veriyor. ya da kuruldu sanıyoruz ama bootta kalıyor .Bunun bir sebebi de depolama formatlarımız.(ext2,ext3,exFat,f2fs gibi) rom bu formatlara uygun değilse açılmama durumu olabiliyor. Redmi note 8 telefonuma Masik 16 kuruyorum shrp ile ama açılmıyor. romu kullananlar depolama formatlarını söyleyebilir mi? romun animasyonları sizde de titriyor mu?
Nasıl öğreniyoruz hocam depolama formatını? Bende 2 kez tuğla ettim cihazı, rom dosyaları doğru ama bu dediğiniz gelmedi aklıma, bakalım nedir ne değildir (:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Nasıl öğreniyoruz hocam depolama formatını? Bende 2 kez tuğla ettim cihazı, rom dosyaları doğru ama bu dediğiniz gelmedi aklıma, bakalım nedir ne değildir (:
Disk info proğramı ya da twrp wipe advanced wipe orada data, cache (yanlızca birini tıklatıp) repair or change file system basarak görebilirsiniz. Dosya sistemini değiştirmek aynı zamanda wipe olur ve galiba örnek: ext4 dosya sistemi yedekleri kurulmuyor f2fs ye

aylakbakkal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Mİ 8SE
Konular
5
Disk info proğramı ya da twrp wipe advanced wipe orada data, cache (yanlızca birini tıklatıp) repair or change file system basarak görebilirsiniz. Dosya sistemini değiştirmek aynı zamanda wipe olur ve galiba örnek: ext4 dosya sistemi yedekleri kurulmuyor f2fs ye
Evet. O şekilde değişiyor ama kuracağınız rom f2fs, sizin sistem de ext3 olunca açılmayabiliyor. bu bir örnek . Bilen aydınlatsın.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130

aylakbakkal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Mİ 8SE
Konular
5
3.4.0.0 deniyorum bakayım. masik yüklüyorum.

Üst Alt