Soru Bir kaç sorum olacak..

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Arkadaşlar eski mi8 se kullanıcısıydım, mi mix3 ile yoluma devam edicem. Aklımı bir kaç soru kurcalıyor...

* Benim bu cihaz IMEI kayıtlı (pasaport kayıtlı değil) , fabrika ayarlarına döndürdüğümde IMEI silinir mi ?

* Ya da IMEI silinmeden telefonu nasıl sıfırlarım?

* Yeni bir room yüklersem nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Arkadaşlar eski mi8 se kullanıcısıydım, mi mix3 ile yoluma devam edicem. Aklımı bir kaç soru kurcalıyor...

* Benim bu cihaz IMEI kayıtlı (pasaport kayıtlı değil) , fabrika ayarlarına döndürdüğümde IMEI silinir mi ?

* Ya da IMEI silinmeden telefonu nasıl sıfırlarım?

* Yeni bir room yüklersem nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler
1- Fabrika Ayarları ile sıfırlama işlemi yaparsanız , İMEİ uçar.

2- Twrp ile sıfırlama işlemleri yaparsanız İMEİ zarar görmez.

3- Yeni bir rom yüklemek için Bootloader kilidi açık , twrp yüklü olması gerekir.

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22

3- Yeni bir rom yüklemek için Bootloader kilidi açık , twrp yüklü olması gerekir.
Yani twrp üzerinden formatlama yaptığım sürece hiç bir sorun olmaz doğru anladım değil mi ? Mesel global romdan eu Roma geçicem, formatlayıp temiz kurulum yapınca sıkıntı olmaz ? Açık ve net şekli bu dimi ?

Oyla:

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Yani twrp üzerinden formatlama yaptığım sürece hiç bir sorun olmaz doğru anladım değil mi ? Mesel global romdan eu Roma geçicem, formatlayıp temiz kurulum yapınca sıkıntı olmaz ? Açık ve net şekli bu dimi ?

Twrp üzerinden yaptığınız müddetçe hiçbir sorun olmaz, açık ve net bu şekil hocam. Atıyorum global romdasınız diyelim Eu Rom'a geçeceksiniz yada Miroom'a geçeceksiniz geçmeden önce 4 wipe yaparsınız ve daha sonra Twrp üzerinden indirdiğiniz rom'u gösterek geçiş işlemine başlarsınız rom'u güncellemek istediğinizde de yeni güncelleme dosyasını indirir Wipe kısmından Dalvik Art / Cache yapar yeni romu Twrp den yükler güncellersiniz. Yada daha temiz kurulum olsun diyorsanız data yedeği alır Wipe yapar romu güncelledikten sonra data yedeğinizi geri restore edersiniz. Efs yedeğinizide mutlaka alın ve yedekleyin.

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Temiz kurulumdan sonra data dosyası telefonun içinde ki dosya değil mi ? Romu yükledikten sonra data dosyasını bilgisayar üzerinden mi geri yükleyeceğim ? Bir de bu EFS yedeği derken ne anlama geliyor ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesela ben mi 8se de format data yapıyorum , yeni romu öyle kuruyordum , data yedeğini kayıt etmiyordum PC ye ...

Oyla:

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Temiz kurulumdan sonra data dosyası telefonun içinde ki dosya değil mi ? Romu yükledikten sonra data dosyasını bilgisayar üzerinden mi geri yükleyeceğim ? Bir de bu EFS yedeği derken ne anlama geliyor ?

Mesela ben mi 8se de format data yapıyorum , yeni romu öyle kuruyordum , data yedeğini kayıt etmiyordum PC ye ...

Bu konulara mutlak bir göz atın hocam.

Oyla:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Twrp ile ROM kurun silin parçalayın İmei zarar görmez açık ve net şekli bu haha--

Efs yedeği imei bulunan dosyanın adıdır. Yedek alın drive hesabınızda kalsın. İmei uçtuğu zaman tekrar yüklenir

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125

Hocam fabrika ayarlariyla neden imeil gidiyo acaba sonuçta kayitli değilmi yada yurt dışından almişsin kayit ettirmişsin gitme sebebi nedir acaba

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Hocam fabrika ayarlariyla neden imeil gidiyo acaba sonuçta kayitli değilmi yada yurt dışından almişsin kayit ettirmişsin gitme sebebi nedir acaba
Pasaport kayıtlı değil ki o yüzden

Twrp ile ROM kurun silin parçalayın İmei zarar görmez açık ve net şekli bu haha--

Efs yedeği imei bulunan dosyanın adıdır. Yedek alın drive hesabınızda kalsın. İmei uçtuğu zaman tekrar yüklenir
Peki hocam efs dosyasına nasıl ulaşırım ?

Oyla:
Üst Alt