Soru Bir İkon Paketini Mtz Formatına Çevirmek

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Google Play'deki herhangi bir ikon paketini .mtz şekline nasıl getirebiliriz? Yani ikon paketini Miui Launcher'da kullanmaktan bahsediyorum.

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Google Play'deki herhangi bir ikon paketini .mtz şekline nasıl getirebiliriz? Yani ikon paketini Miui Launcher'da kullanmaktan bahsediyorum.
Biraz uğraşırsınız ama miui theme editör ile yapabilirsiniz hocam

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Daha kolay bir yolu var mı bilmiyorum ama ben yaptığım kadarını söyleyeyim. Google playdeki sallıyorum edge icon pack için, Googleda arama yaparak APK olarak indirmeli, APK dosyasını zip ile açmalı içindeki simgeleri almalısınız. Simgelerin isimleri miui sistemine uymaz . O yüzden örnek video uygulaması için o aldığınız simgeye com.videoplayer.png ismi vermelisiniz. Bunu her uygulama için yapmanız lazım. Hangi uygulamanın hangi isimle kaydedildiği önemli. Bunu öğrenmek için de ayarlar-uygulamalari yönet - uygulamanın üstüne tıklayıp uygulama bilgilerini sık sık kullanmalısınız. Bütün resimlere uygun isimleri verdikten sonra resimlerin tamamını seçip zipleyip adını icons yaparsanız işlem tamamlanır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
12
Sekko iyi güzel de; atiyorum 500 simge var, hepsini değiştirmeye ömür yetmez:)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
@Sekko 'nun açıkladığı gibi yapabilirsiniz ama zip haline getirmeye gerek yok çünkü mtz dosyasının içinde bulunan icons dosyasının uzantısı zip yada rar değil.. Ama düzenlediğiniz iconlar derli toplu elinizin altında olur, yapmanızda fayda var.

Kullanmak istediğiniz temanın içinden icons dosyasını çıkarın, icons dosyasının içinde res dosyası sonra da drawable-xxhdpi dosyasının içindeki iconları silin ve düzenlediğiniz iconları oraya kopyalayın.. İşlem tamam, icons dosyasını hazırladık.. Kullandığınız tema içinden icons dosyasını silip, hazırladığımız icons dosyasını Temanın içine bırakalım, temayı yükleyip kullanabilirsiniz.

DIYARBAKIR 'ın dediği gibi bu iş uzun sürer, en azından kopyala yapıştır birazda olsa süreyi kısaltır..

Kolay gelsin.

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Hocam çok teşekkür ederim ama arkadaşların dediği gibi 5000 ikondan fazla ikon içeren paketlerde bu iş yatar. :)
Daha kolay bir yolu var mı bilmiyorum ama ben yaptığım kadarını söyleyeyim. Google playdeki sallıyorum edge icon pack için, Googleda arama yaparak APK olarak indirmeli, APK dosyasını zip ile açmalı içindeki simgeleri almalısınız. Simgelerin isimleri miui sistemine uymaz . O yüzden örnek video uygulaması için o aldığınız simgeye com.videoplayer.png ismi vermelisiniz. Bunu her uygulama için yapmanız lazım. Hangi uygulamanın hangi isimle kaydedildiği önemli. Bunu öğrenmek için de ayarlar-uygulamalari yönet - uygulamanın üstüne tıklayıp uygulama bilgilerini sık sık kullanmalısınız. Bütün resimlere uygun isimleri verdikten sonra resimlerin tamamını seçip zipleyip adını icons yaparsanız işlem tamamlanır

Üst Alt