Soru Bir günde ekranın ghost sceen olması? (Tüketici hakem heyetini kazandım)

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Merhaba arkadaşlar.

Telefonu garantiye yolladım kamera modülü ve ekran değişti yazmışlar. Resmi garanti firması.

Daha geldi ertesi gün yine ghost sceen oldu. Ya da değiştirdik yazıp değiştirmediler. Böyle birşey nasıl mümkün olabilir?

Garantiden gelmiş ürün nasıl oluyor da 1 günde tekrar bozuluyor. Ayrıca ekranı tam oturtamamışlar mı ne yapmışlar bilmiyorum sağ tarafta biraz iz şekilde siyah bir hafif iz gibi birşey var. Öyle duruyor. Karanlık renklerde çok daha belli oluyor.

Batarya az gidiyor ve çok ısınıyordu ona da birşey yapmamışlar. Geçende sıcaktan elimle ekrana zor dokunuyordum. Çok yavaş şarj olup çok kolay şarjı bitiyor ısınması da cabası. 46 derece kadar çıkmıştı sıcaklık bir ara. Garantiden gelmesine rağmen aynı zaten işlem yapmamışlar.

Proximity sensor sorunu da aynı tam gaz devam ediyor onunla da ilgili birşey yapmamışlar. Zaten genel bir sorun galiba bu. Ben kendim de çok şey denedim burada yazan şeyleri vs. Hiçbir şekilde düzelmedi. Hatta garantiden önce daha iyi çalışıyordu.

Telefon kendinden soğuttu daha alalı 9 ay bile olmamıştır.

Ben yenisini istesem de tamir ederler büyük ihtimalle. Yenisi de gelse ghost vs yine olabilir.

Garanti şartlarına baktığımda malın tekrar arızalanması durumunda bedel iadesi alma hakkım varmış sanırım. Adamlar daha değişim yapmadılar talep etmeme rağmen bunu yapacaklarını hiç mi hiç sanmıyorum.

Tüketici hakem heyeti işi de baya uzun sürüyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Tekrar garantiye yollayıp bedel iadesi mi isteyeyim, yoksa direk tüketici hakem heyetine mi gitmeliyim? Değişim isteyip 2. El satmak daha mı mantıklı bilemedim 2. El fiyatı şuan 0 aldığım fiyatla neredeyse eş değer. Ne istersem isteyim %90 tamir etmeye kalkacaklar. Ürünün ayıplı olduğu bariz ortada.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz nelerdir. Teşekkürler.

Edit: Arkadaşlar tüketici hakem heyeti bilirkişi incelemesi istedi. Bilirkişi beni haklı buldu ve ben kazandım. Cihazı kutusu ve aksesuarları ile birlikte geri gönderdim ücret iademi aldım. Yerine başka bir marka telefon aldım. Böyle durumlarda kesinlikle tüketici hakem heyetine vermenizi tavsiye ederim. Karar fotoğraflar arasında mevcuttur. Telefon parasının dışında bilirkişi ve tebligat ücreti de karşı firma ödemesi gerekiyor. Benim de işime geldi açıkçası yeni bir cihaz sahibi oldum.

Ekli dosyalar

• IMG_20201013_174814~2.jpg
    IMG_20201013_174814~2.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Yeniden garantiye gönderin, cihaz değişimi yada iade isteyin.
Teşekkürler cevap için. Bu garanti firmaları hiç değişime ya da iadeye yanaşmıyor maalesef. Tüketici hakem heyeti de uzun sürüyor. Şansımı bi deneyeceğim. Umarım iade olur da bir daha uğraşmak zorunda kalmam.

Oyla:

Emirhan.alkn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
9
Teşekkürler cevap için. Bu garanti firmaları hiç değişime ya da iadeye yanaşmıyor maalesef. Tüketici hakem heyeti de uzun sürüyor. Şansımı bi deneyeceğim. Umarım iade olur da bir daha uğraşmak zorunda kalmam.
Hocam durum ne noldu yenisi ile değiştirdiler mi

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Hocam durum ne noldu yenisi ile değiştirdiler mi
Hayır hiçbir arıza bulamamışlar sözde üstüne de geldiğinde parmak izi de çalışmıyordu sorunlar da devam ediyor hala. Bende tüketici hakem heyetine verdim. Bu teknik servislerin büyük çoğunluğu çakal bakkal zihniyetinde. Üstüne birde fotoğraf video kanıtları ile yolladım adamlara. Kazanırsam icra yoluyla paramı almayı düşünüyorum. Boşuna fazladan para vermişim resmi teknik servis için. Hepsi aynı şeyin farklı renkleri deyim yerindeyse.

Büyük ihtimalle arızayı görüp değişim ya da iade yapmamak için yok diye yolladılar geri. Çünkü ghostu fark etmemek neredeyse imkansız baya belli oluyor ayrıca fotoğraf ve videolarını da atmıştım. Birde telefonda arayıp bu konuyu sorarken suratıma kapattılar diyecek birşey bulamayınca. Telefonda hala çok ısınıyor ona da birşey yapmadılar.

Xiaominin resmi Instagram sayfasına da sorunu anlattım ve başka teknik servisler ile çalışmalarının daha iyi olacağını söyledim ama görüldü yapıp bıraktılar.

Yazıyı okuyanlara tavsiyem resmi teknik servis için fazladan para vermeyin ithalatçı garantiler bile bunlardan daha iyidir.

2. Yolladığımda sisteme hiç giriş bile yapmadılar ne zaman geldi ne işlem gördü gitti vs. Haberim bile yoktu cihazdan üstüne de yanlış adrese göndermişlerdi telefonu.

Tüketici hakem heyeti umarım doğru kararı verir. Böyle bir durumunuz söz konusuysa tüketici hakem heyetine başvurmanızı tavsiye ederim.

Oyla:

Emirhan.alkn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
9
Sa
Hayır hiçbir arıza bulamamışlar sözde üstüne de geldiğinde parmak izi de çalışmıyordu sorunlar da devam ediyor hala. Bende tüketici hakem heyetine verdim. Bu teknik servislerin büyük çoğunluğu çakal bakkal zihniyetinde. Üstüne birde fotoğraf video kanıtları ile yolladım adamlara. Kazanırsam icra yoluyla paramı almayı düşünüyorum. Boşuna fazladan para vermişim resmi teknik servis için. Hepsi aynı şeyin farklı renkleri deyim yerindeyse.

Büyük ihtimalle arızayı görüp değişim ya da iade yapmamak için yok diye yolladılar geri. Çünkü ghostu fark etmemek neredeyse imkansız baya belli oluyor ayrıca fotoğraf ve videolarını da atmıştım. Birde telefonda arayıp bu konuyu sorarken suratıma kapattılar diyecek birşey bulamayınca. Telefonda hala çok ısınıyor ona da birşey yapmadılar.

Xiaominin resmi Instagram sayfasına da sorunu anlattım ve başka teknik servisler ile çalışmalarının daha iyi olacağını söyledim ama görüldü yapıp bıraktılar.

Yazıyı okuyanlara tavsiyem resmi teknik servis için fazladan para vermeyin ithalatçı garantiler bile bunlardan daha iyidir.

2. Yolladığımda sisteme hiç giriş bile yapmadılar ne zaman geldi ne işlem gördü gitti vs. Haberim bile yoktu cihazdan üstüne de yanlış adrese göndermişlerdi telefonu.

Tüketici hakem heyeti umarım doğru kararı verir. Böyle bir durumunuz söz konusuysa tüketici hakem heyetine başvurmanızı tavsiye ederim.
Sağ olun hocam inşallah sizin için en iyisi olur

Oyla:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22

Benim cihaz da Evofone garantili şimdi bunları duyunca canım sıkıldı. Bu heriflerle ben kesin yumruk yumruğa girerim böyle çakallıklara hiç gelemem ama ne yazık ki iş ahlakı en tepeden en dibe hiçbirinde yok, olan firmalar da parmakla sayılacak kadar ..

Oyla:

Emirhan.alkn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
9
Benim cihaz da Evofone garantili şimdi bunları duyunca canım sıkıldı. Bu heriflerle ben kesin yumruk yumruğa girerim böyle çakallıklara hiç gelemem ama ne yazık ki iş ahlakı en tepeden en dibe hiçbirinde yok, olan firmalar da parmakla sayılacak kadar ..
Bide mutluluğumuz için 7/24 hizmetimizdeylermiş bunlar bizim mutluluğumuzu bozuyor

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ekranı değişseler de taktıkları ekran Tianma panel ise ghost screen olması kaçınılmaz. Ya THH'ye başvurun ya da iki defa daha yollayın garantiye. Aynı arızadan 6 ay içinde 3 defa garantiye giderse mutlaka ama mutlaka para iadesi veya değişim hakkınız var.

Oyla:

Emirhan.alkn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
9
Ekranı değişseler de taktıkları ekran Tianma panel ise ghost screen olması kaçınılmaz. Ya THH'ye başvurun ya da iki defa daha yollayın garantiye. Aynı arızadan 6 ay içinde 3 defa garantiye giderse mutlaka ama mutlaka para iadesi veya değişim hakkınız var.
Takılan tüm ekranlar tianmadan başka oluyor mu oluyorsa en iyisi hangisidir

Oyla:
Üst Alt