Soru Bilgisayar ve modem arasında uyum hk.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Merhabalar. Çok garip bir sorunla uğraşıyorum. Hiç uzatmadan konuya giriyorum;

Evde uzun yıllardır kullandığım bir modemim var, bugüne kadar hiçbir cihazda sorun çıkarmamıştı. Fakat kullanmış olduğum laptopta sürekli olarak wifi kopma sorunu yaşıyorum fakat internet diğer cihazlarda sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Farklı modeme bağlıyken laptopta herhangi bir problem olmuyor. Modemi fabrika ayarlarına da sıfırladım fakat sorun devam ediyor. Modem ve cihaz arası uyumsuzluk diye bir şey söz konusu olabilir mi? Bu konuda çok bilgi sahibi değilim maalesef. :)
Başlarda driver sorunu sanmıştım ama farklı modemlerde sorunsuz çalıştığını deneyimleyince bu fikrimden vazgeçtim...

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
ilk önce modemin şifreleme yöntemini değiştirin. (web wpa-psk vb.) sonuç alamazsanız laptopun wireless driverini güncelleyin. (driverhub vb. uygulamalarla) ben bu yöntemlerle bu sorunu çözdüğüm cihazlar oldu.. tabi birde protokol olayı var b/g/n bunuda kontrol edin karışık yayın yapsın modem..

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driver olaylarını her türlü denedim hocam, artık denemediğim sürüm ve yöntem kalmadı. Modem ayarlarını da bayağı kurcaladım farklı farklı ayarlar denedim fakat sonuç alamadım...
ilk önce modemin şifreleme yöntemini değiştirin. (web wpa-psk vb.) sonuç alamazsanız laptopun wireless driverini güncelleyin. (driverhub vb. uygulamalarla) ben bu yöntemlerle bu sorunu çözdüğüm cihazlar oldu.. tabi birde protokol olayı var b/g/n bunuda kontrol edin karışık yayın yapsın modem..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Driver olaylarını her türlü denedim hocam, artık denemediğim sürüm ve yöntem kalmadı. Modem ayarlarını da bayağı kurcaladım farklı farklı ayarlar denedim fakat sonuç alamadım...
şifreleme yöntemini değiştirdiniz mi?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
şifreleme yöntemini değiştirdiniz mi?

Evet hocam onu da değiştirmiştim. Çok farklı kombinasyonlar denedim ayarlarda. Belki kaçırdığım bir şey vardır, tekrar kontrol edeceğim. İlk defa karşılaşıyorum böyle bir problemle. Sadece kullandığım laptopta yapıyor bu sorunu.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Evet hocam onu da değiştirmiştim. Çok farklı kombinasyonlar denedim ayarlarda. Belki kaçırdığım bir şey vardır, tekrar kontrol edeceğim. İlk defa karşılaşıyorum böyle bir problemle. Sadece kullandığım laptopta yapıyor bu sorunu.
sadece kullandığınız laptopun yapması yine driver sorununu işaret ediyor şahsi fikrim. Modemin marka model nedir?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
sadece kullandığınız laptopun yapması yine driver sorununu işaret ediyor şahsi fikrim. Modemin marka model nedir?

Modem tp-link td-862w modeli hocam. Driver sorunu olsa başka modemlerde de kopma sorunu yasamam gerekmiyor mu?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
İşyerinde kullandığım bilgisayarlardan birinde de aynı sorun vardı hocam. Pek çok ayar denedikten sonra belirli kanallarda bağlantıyı kestiğini fark ettim. Mecburen modem ayarlarından kanal sabitledim ve modemi bu şekilde kullanıyorum. Sizde de aynı sorun olabilir mi acaba?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Modem tp-link td-862w modeli hocam. Driver sorunu olsa başka modemlerde de kopma sorunu yasamam gerekmiyor mu?
gerekmiyor işte genelde bu sorun access point lere bağlanınca oluyor.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
İşyerinde kullandığım bilgisayarlardan birinde de aynı sorun vardı hocam. Pek çok ayar denedikten sonra belirli kanallarda bağlantıyı kestiğini fark ettim. Mecburen modem ayarlarından kanal sabitledim ve modemi bu şekilde kullanıyorum. Sizde de aynı sorun olabilir mi acaba?

Ayarları tekrar kurcalamam gerekecek o halde hocam. Tek tek deneyeceğim tekrardan. Şimdi arkadaşımdan superbox ödünç aldım, bunda da hiçbir sorun yaşamadım, kopmadan download yapıyorum 1 saatten fazla süredir. Sadece evimdeki modemde yapıyor bu sorunu.

Üst Alt