Yardım Bildirim ve Zil Sesini Ayırmak

Bvrak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Merhaba arkadaşlar, bildirim ve zil sesini birbirinden ayırmak istiyorum. Bu iki sesi tek bir ses olarak kullanmak saçma. Ben bildirim sesini %20 civarı kullanmak isterken zil sesini ise en yüksekte kullanmak istiyorum. İkisi birleşik olduğu için mecbur düşükte kullanıyorum. Bu şekilde kullanınca da arada sırada gelen çağrıları kaçıyorum. Eğer yüksek seste kullanırsam bu sefer de bildirim sesleri çok rahatsız edici oluyor.

Sorunu anlamayanlar için örnek olması açısından dosya ekledim göz atabilirsiniz. Bu arada telefon modelim Mi 8 SE.

Ekli dosyalar

• f0d61490-20d6-4132-8ec1-3808ecd3b895.png
    f0d61490-20d6-4132-8ec1-3808ecd3b895.png
    144 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2019-07-17-15-50-35-024_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-07-17-15-50-35-024_com.android.settings.jpg
    228,9 KB · Görüntüleme: 35

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Merhaba arkadaşlar, bildirim ve zil sesini birbirinden ayırmak istiyorum. Bu iki sesi tek bir ses olarak kullanmak saçma. Ben bildirim sesini %20 civarı kullanmak isterken zil sesini ise en yüksekte kullanmak istiyorum. İkisi birleşik olduğu için mecbur düşükte kullanıyorum. Bu şekilde kullanınca da arada sırada gelen çağrıları kaçıyorum. Eğer yüksek seste kullanırsam bu sefer de bildirim sesleri çok rahatsız edici oluyor.

Sorunu anlamayanlar için örnek olması açısından dosya ekledim göz atabilirsiniz. Bu arada telefon modelim Mi 8 SE.
Mevcut kullandığınız romda bu özellik yoksa Ayarlar menüsünde bunu yapabilmeniz için herhangi bir işlem yok hocam. Farklı Custom romlara göz atabilirsiniz, AOSP romlarda dahil.

Bvrak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Mevcut kullandığınız romda bu özellik yoksa Ayarlar menüsünde bunu yapabilmeniz için herhangi bir işlem yok hocam. Farklı Custom romlara göz atabilirsiniz, AOSP romlarda dahil.
Malesef kullandığım rom da bu özellik yok. Başka roma da geçmek istemiyorum, çözüm yolu bilen vardır diye açtım konuyu.

Mustafa Korkut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi S2
Konular
29
çözüm yolu:
cihaz içerisindeki geri bildirim uygulamasından ingilizce olarak yazmak.

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Hidden settingslerde var mı acaba aynı sorundan ben de muzdaribim

Bvrak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
çözüm yolu:
cihaz içerisindeki geri bildirim uygulamasından ingilizce olarak yazmak.
Çözeceklerini zannetmiyorum, geri bildirimden iletilen sorunları çözselerdi şebeke sorununu çözerlerdi diye düşünüyorum.

Bvrak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Birde şöyle bir sıkıntı var kulaklık veya telefon hoparlörü farketmeksizin herhangi bir ses dinlerken, bildirim sesi kapalı veya sessizde de olsa bildirim gelince bildirim sesi gelmiş gibi algılayıp çalan ses 2-3 sn azalıyor. Sanırım bu sorun yeni güncelleme ile geldi.

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Bence şey yap istediğin bildirim sesini müzik düzenleyeci bir uygulama ile sesinin bir kısmını azalt. Mesela aklıma şu yöntem geldi. Bildirimi aç telefonda sonra ekran kaydı al ama medya sesi senin bildirimdeki istediğin ses kadar olsun kaydet videoyu. Daha sonra videoyu mp3 e çevir ve daha sonra müziği kırp. Bu şekilde olabilir.

Üst Alt