Soru Bildirim Türü Nedir?

Cardianor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Denizhan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 11.0.2.0 Kararlı (NCFMIXM)
Telefon Modeli
Redmi note 4
Bootloader Kilidi
Açık
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu iki bildirim türü nedir ve ikisi arasındaki fark nedir?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Bildirimlerin görüntülenme görünümü. Android'i seçerseniz bildirim çubuğundaki bildirimler Android'in kendisinde gelen görünümünde olacaktır. MIUI olanı seçerseniz Xiaomi'nin kendi oluşturduğu görünümü ile göreceksiniz.

Android daha geleneksel olduğu için daha sorunsuz ancak MIUI olanı, Xiaomi'nin kendi tasarım ilkesine uyması için değiştirdiğinden bazı bilgiler eksik olabiliyor. Ben MIUI şeklinde kullanıyorum ama özellikle gruplardan gelen mesajlarda biraz zorluk çekiyorum: grubun ismi görünmüyor, bu nedenle kişi özelden mi yazmış yoksa gruptan mı yazmış uygulamaya girmeden göremiyorum.

MIUI görünümünde de bildirimdeki butonlar daha ayrık ve daha büyük. Böylece "Sil", "Okundu olarak işaretle" gibi seçeneklere daha kolay basılabiliyor.

Bildirim geldiğinde unutmazsam ekran görüntüsü ile gösteririm farkı. :)

Oyla:

Cardianor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Denizhan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildirimlerin görüntülenme görünümü. Android'i seçerseniz bildirim çubuğundaki bildirimler Android'in kendisinde gelen görünümünde olacaktır. MIUI olanı seçerseniz Xiaomi'nin kendi oluşturduğu görünümü ile göreceksiniz.

Android daha geleneksel olduğu için daha sorunsuz ancak MIUI olanı, Xiaomi'nin kendi tasarım ilkesine uyması için değiştirdiğinden bazı bilgiler eksik olabiliyor. Ben MIUI şeklinde kullanıyorum ama özellikle gruplardan gelen mesajlarda biraz zorluk çekiyorum: grubun ismi görünmüyor, bu nedenle kişi özelden mi yazmış yoksa gruptan mı yazmış uygulamaya girmeden göremiyorum.

MIUI görünümünde de bildirimdeki butonlar daha ayrık ve daha büyük. Böylece "Sil", "Okundu olarak işaretle" gibi seçeneklere daha kolay basılabiliyor.

Bildirim geldiğinde unutmazsam ekran görüntüsü ile gösteririm farkı. :)
Aynen ss atarsan iyi olur teşekkür ederim

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Aynen ss atarsan iyi olur teşekkür ederim
Öncelikle Forum Kuralları gereği birbirimize "siz" kişisiyle hitap ediyoruz. Bu konuda ufak bir uyarı yapayım dedim. :)

Bu ekran görüntüsündeki MIUI şekli:

Bu da Android şekli:

Oyla:
Üst Alt