Rom Bildirim Çubuğu ve Yeni Rom Arayışı

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
Merhabalar, Xiaomi Mi6 kullanıcısıyım. Son güncellemeden sonra çıldırmanın eşiğindeyim.

Daha öncesinde 2+ mesaj geldiğinde "Sohbetin adı: 2 yeni mesaj" yazarken artık bildirim çubuğu son bilmem kaç mesajı gösteriyor ve ekranın yarısına kadar yer kaplıyor. Telefonda bir şey izlerken bir aktif grup olunca tüm keyfim kaçıyor.

Bu durum beni yeni rom arayışına itti. Telefonun garantisi gitmesin diye rom attırmamıştım ama ekran değişiminden sonra o da önemini yitirdi. Miui haricinde custom rom önerisi olan var mıdır? Stabil olması benim için yeterli. "Bunu kullanıyorum, bu linkte de kurulum videosu var" derseniz sevinirim.

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Merhabalar, Xiaomi Mi6 kullanıcısıyım. Son güncellemeden sonra çıldırmanın eşiğindeyim.

Daha öncesinde 2+ mesaj geldiğinde "Sohbetin adı: 2 yeni mesaj" yazarken artık bildirim çubuğu son bilmem kaç mesajı gösteriyor ve ekranın yarısına kadar yer kaplıyor. Telefonda bir şey izlerken bir aktif grup olunca tüm keyfim kaçıyor.

Bu durum beni yeni rom arayışına itti. Telefonun garantisi gitmesin diye rom attırmamıştım ama ekran değişiminden sonra o da önemini yitirdi. Miui haricinde custom rom önerisi olan var mıdır? Stabil olması benim için yeterli. "Bunu kullanıyorum, bu linkte de kurulum videosu var" derseniz sevinirim.

XDA'da bir Rom var ama Miui arayüzlü ve batarya perfomansı ile de meşhurdur kendileri.
Denemenizi şiddetsiz olarak tavsiye ederim...

Ben illa ki Miui istemiyorum diyorsanızda eğer; alternatif olarak AOSP Rom'lar kalıyor.
Ama Miui'dan vazgeçmenizi istemem (:

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
XDA'da bir Rom var ama Miui arayüzlü ve batarya perfomansı ile de meşhurdur kendileri.

Ben illa ki Miui istemiyorum diyorsanızda eğer; alternatif olarak AOSP Rom'lar kalıyor.
peki rom kurmak sıkıntılı bir süreç mi?

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
peki rom kurmak sıkıntılı bir süreç mi?

Cihazınızın;
- BootLoader Kilidi açık mı ?
- TWRP yüklü mü ?
- Root var mı ?

Bu işlemler gerekiyor öncesinde.
Bunların hiç birisini bilmiyorsanız eğer... Yardımcı olacaktır bu konu size; S.S.S.

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
Cihazınızın;
- BootLoader Kilidi açık mı ?
- TWRP yüklü mü ?
- Root var mı ?

Bu işlemler gerekiyor öncesinde.
Bunların hiç birisini bilmiyorsanız eğer... Yardımcı olacaktır bu konu size; S.S.S.
Bunların hiç biri yoktu. Yönlendirme için teşekkür ederim. Bu arada dosyalar için yedekleme yapmam gerekli midir?

dark3434

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.02
Cihazım
xiaomi note
Konular
25

Üstad redmi note 3 Pro için link verebilirmisin,ayrıca batarya konusunda tavsiyede bulunmuşsun. Bir çok rom denedim ama bunu hiç duymadım sorunsuz rommu biraz daha detay verebilirmisin.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11

Ekli dosyalar

• 1534173200662.png
    1534173200662.png
    217,1 KB · Görüntüleme: 11

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
almanca bir videoda geliştiriic seçeneklerini açıp Mi Kilit Açma Durumu kısmından hesabımı ekletti. Pek mana veremedim. Bu ekran gelmişse anladığım kadarıyla bootloader kilidi açık demektir değil mi?

bir de kullanıcı verileri silinir diyor. Bu veriler, uygulama ve dosya içeriğini de kapsıyor mu?

Son düzenleme:
Üst Alt