Yardım Bildirim Ayarları [Kilit Ekranda Bildirim Olmaması ve Bulduğum Garip Çözüm]

illetyus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Öğretmen
Konular
15
Merhaba arkadaşlar. Miui 10 kullanıyorum. Telefonum 4GB / 64GB Mi Max 3, HB'den aldım. Bunları söylememin sebebi, acaba problem bende mi...
Nova launcher kullanıyorum, ücretli versiyonu. Son sürüm.

Sabahları genelde bir sürü bildirimim olurdu. Ancak Mi Max 3'e geçtiğimden bu sabah kilit ekranda bildirim görünmüyordu.
Yaptığım araştırmalardan sonra bunun bir "özellik" olduğunu okudum. Çok çok çok saçma geldi bana.

"Ayarlar - Bildirimler ve Durum Çubuğu - Uygulama Bildirimleri"

Bütün ayarlara tek tek girerek Tik koymak zorunda kaldım. Sizce de saçma değil mi?
Kullandığınız başka bir yöntem var mı?

Aşağıdaki resimler SADECE facebook MESSENGER app'inin ayarları. Her uygulamada tek tek bunu yapmak zorunda kaldım......

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-11-14-06-08-683_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-11-11-14-06-08-683_com.android.settings.png
    104,8 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2018-11-11-14-06-12-339_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-11-11-14-06-12-339_com.android.settings.png
    96,1 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2018-11-11-14-06-17-343_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-11-11-14-06-17-343_com.android.settings.png
    97,3 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_2018-11-11-14-06-21-028_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-11-11-14-06-21-028_com.android.settings.png
    93,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
Ayarlar _ izinler _otomatik başlatma
Buradan acin bildirim almak ustediginiz uygulamaları. Sorununuz çözülecektir

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Kullanmış olduğunuz Telefon bir dizayn ve ekran harikası...saçma diye bir şey yok, bir defa yapyıyorsunuz ayarlarınızı sonra da keyfini sürüyorsunuz...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

illetyus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Öğretmen
Konular
15
Ayarlar _ izinler _otomatik başlatma
Buradan acin bildirim almak ustediginiz uygulamaları. Sorununuz çözülecektir

Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak brnim sorunum bildirim almamak değil. Benim sorunum bildirim geldiğinde ekranın açılmaması ve bildirimlerin kilit ekranda görünmemesiydi.

Madem sizi yakaladım, bir soru daha sorayım. Xiaomi'nin kullandığı "güvenlik" yazılımı bazı uygulama tercihlerini sıfırlıyor. Başka bir "ram temizleme uygulaması" önerir misiniz? Kullandığınız varsa?

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak brnim sorunum bildirim almamak değil. Benim sorunum bildirim geldiğinde ekranın açılmaması ve bildirimlerin kilit ekranda görünmemesiydi.

Madem sizi yakaladım, bir soru daha sorayım. Xiaomi'nin kullandığı "güvenlik" yazılımı bazı uygulama tercihlerini sıfırlıyor. Başka bir "ram temizleme uygulaması" önerir misiniz? Kullandığınız varsa?
SD Maid

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10

Asistant for android ve Power clean deneyebilirsiniz. Ben severek kullanmıştım. Root da gerektirmiyor.
Ayrica cevabiniza Ek olarak ; kilit ekranı parola>gelişmiş ayarlar>kilit ekraninda bolumune bir bakin
Ve de kilit ekrani parola kısmından kilit ekranı bildirimleri icin uyar kisminin tikini açın.

Oyla:

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Kullanmış olduğunuz Telefon bir dizayn ve ekran harikası...saçma diye bir şey yok, bir defa yapyıyorsunuz ayarlarınızı sonra da keyfini sürüyorsunuz...

Mi max 2 miui 9'da "bildirimlerde ekranı uyandırmama" ve "kilit ekranında bildirimleri gizle" özelliklerini kullanıyorum. "Ekranı uyandır/ma, bildirim göster/me veya gizle/me" seçenekleri var. Bu seçenekler muhakkak miui 10'da da vardır. Bence bir arayüz, stabil olması kadar kullanıcıya sunduğu kişiselleştirmelerle de ön plana çıkar. Miui da böyle bir arayüz, işe yarar ve işi kolaylaştıran mantıklı ve kullanışlı çözümler var içerisinde. Bu özelliklerin kullanış amacı ve faydalarına örnek vereyim:

Bildirimlerde ekranı uyandırmıyorum. Zaten bildirim ışığı (tek renk) var ve her uygulama için farklı bildirim sesi belirlenebiliyor. Bildirim ışığından veya özel sesten ne ile ilgili bildirim olabileceği anlaşılabiliyor. Merak edeceğim bir uygulamanın bildirimi ise bu, telefon yakınımdaysa genellikle hemen bakma refleksine giriyorum. Bu yüzden ekranın uyanmasına gerek duymuyorum. Telefondan da uzaktaysam ekran uyanmış - uyanmamış önemi yok. Mesela karanlık denebilecek az ışıklı bir ortamdasın ve çeşitli nedenlerden farklı bir ışık kaynağının belirmesini istemiyorsun. Telefon sessizde bile olsa ekranın uyanıyor. Düşünsene 6,44 ya da 6,99 inçlik Max 2'nin/3'ün uyanıp projektör gibi ambiansı mahvettiğini 8=) .

Güvenlik veya gizlilik açısından kilit ekranı (pin, parola, desen) ve parmak izi seçenekleri kullanılıyor. "Kilit ekranında bildirimleri gizle" ve hatta "ekranı uyandırmama" kullanarak önlemleri artırabiliriz.

Eminim ki miui'yı tasarlarken geliştiriciler benden daha fazla paranoyak ve önlem bağımlısı bir kafayla çok fazla farklı senaryoları düşünerek çalışmışlardır. wasntme~~

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi max 2 miui 9'da "bildirimlerde ekranı uyandırmama" ve "kilit ekranında bildirimleri gizle" özelliklerini kullanıyorum. "Ekranı uyandır/ma, bildirim göster/me veya gizle/me" seçenekleri var. Bu seçenekler muhakkak miui 10'da da vardır. Bence bir arayüz, stabil olması kadar kullanıcıya sunduğu kişiselleştirmelerle de ön plana çıkar. Miui da böyle bir arayüz, işe yarar ve işi kolaylaştıran mantıklı ve kullanışlı çözümler var içerisinde. Bu özelliklerin kullanış amacı ve faydalarına örnek vereyim:

Bildirimlerde ekranı uyandırmıyorum. Zaten bildirim ışığı (tek renk) var ve her uygulama için farklı bildirim sesi belirlenebiliyor. Bildirim ışığından veya özel sesten ne ile ilgili bildirim olabileceği anlaşılabiliyor. Merak edeceğim bir uygulamanın bildirimi ise bu, telefon yakınımdaysa genellikle hemen bakma refleksine giriyorum. Bu yüzden ekranın uyanmasına gerek duymuyorum. Telefondan da uzaktaysam ekran uyanmış - uyanmamış önemi yok. Mesela karanlık denebilecek az ışıklı bir ortamdasın ve çeşitli nedenlerden farklı bir ışık kaynağının belirmesini istemiyorsun. Telefon sessizde bile olsa ekranın uyanıyor. Düşünsene 6,44 ya da 6,99 inçlik Max 2'nin/3'ün uyanıp projektör gibi ambiansı mahvettiğini 8=) .

Güvenlik veya gizlilik açısından kilit ekranı (pin, parola, desen) ve parmak izi seçenekleri kullanılıyor. "Kilit ekranında bildirimleri gizle" ve hatta "ekranı uyandırmama" kullanarak önlemleri artırabiliriz.

Eminim ki miui'yı tasarlarken geliştiriciler benden daha fazla paranoyak ve önlem bağımlısı bir kafayla çok fazla farklı senaryoları düşünerek çalışmışlardır. wasntme~~
Hocam o muhteşem ambianslı ortamlarda cihazı masaüstüne ters de koyabilirsiniz, ben öyle yapıyorum8=)haha--haha--

Oyla:

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Hocam o muhteşem ambianslı ortamlarda cihazı masaüstüne ters de koyabilirsiniz, ben öyle yapıyorum8=)haha--haha--

Akıllı telefon kullandım kullanalı, kılıf/koruyucu da varken bile ekranları yukarı bakacak şekilde kullandım hep. Telefonunun ön yüzeyinin simsiyah ve yansıtma özelliğinin de olması hoşuma gidiyor hocam.

Oyla:
Üst Alt