Yardım Beta'dan Stable Roma Geçemiyorum!

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Front-End Developer & Web Design Expert
Konular
7
Son gelen 8.1.18 beta romu yükledim. Lanet olsun ki yine tema yüklemeyi engellemiştir. Stable Roma geçiyim dedim, bu sefer de güncelleme doğrulanamıyor hatası alıyorum :/

Xiaomi'den çok soğudum. Telefonu satmaya karar verdim. Bir daha da Xiaomi almam.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-01-19-20-21-45-595_com.android.updater.png
    Screenshot_2018-01-19-20-21-45-595_com.android.updater.png
    128,4 KB · Görüntüleme: 107

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Son gelen 8.1.18 beta romu yükledim. Lanet olsun ki yine tema yüklemeyi engellemiştir. Stable Roma geçiyim dedim, bu sefer de güncelleme doğrulanamıyor hatası alıyorum :/

Xiaomi'den çok soğudum. Telefonu satmaya karar verdim. Bir daha da Xiaomi almam.
Güncelleyici üzerinden betadan kararlıya geçerken hata verebiliyor, bootloader kilidiniz açıksa mi flash ile fastboot modda rom kurulumu yapabilirsiniz.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Şu anki android versiyonunuz ile zipteki farklı olduğu için geçemediğiniz, fastboot tan yükleme yapmanız attığınız ss te yazıyor. Okumayıp buraya telefonu satıcam xiaomi den soğudum demenize bir anlam veremiyorum. Okuyup fastboot tan stabil rom kursanız sorununuz kalmayacak. Bence de satın, hatta yalvarırım lütfen satın. Bir daha da xiaomi almayın evet. Okumayıp, akıllı telefonunuzun size sunduğu çözümü denemeyip burada girdiğiniz bu tripleri anlamıyorum. Umarım en kısa zamanda satarsınız ve bir daha xiaomi almazsınız. İyi akşamlar.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Android Oreo yüklemişsiniz ve Nougat'a günceleyici ile geri döneceğinizi düşünüyorsunuz. Ekrandaki mesajları da okumuyorsunuz.
Arkadaşların da yazdığı üzere evet bir an önce bu telefondan kurtulmanızı tavsiye edeceğim ben de.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
xiaomi tool ile deneyin birde acemi işi bütün işi kendisi hallediyor.

Oyla:

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Konular
7
Android Oreo yüklemişsiniz ve Nougat'a günceleyici ile geri döneceğinizi düşünüyorsunuz. Ekrandaki mesajları da okumuyorsunuz.
Arkadaşların da yazdığı üzere evet bir an önce bu telefondan kurtulmanızı tavsiye edeceğim ben de.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Dostum yazıları okuyorum, ingilizcem var. 1 yıldır da Mi 5 ile başlayarak Mi 6'da beta-stabile romlar arası geçiş yapıyorum. Ne olursa olsun komple yazılım romuyla önceki roma geçmeye çalışıyorum. Yani bunun içerdeki yazılımı silip benim yüklediğim versiyonu yüklemesi lazım. Üzerine yamayla geri gelmeye çalışmıyorum ki? Üstelik her beta-stable rom geçişinde içeridekini silip benim geçeceğim romun dosyalarını atıyor. Mademki beta-stable arası geçişe izi veriyor, bunu yapması lazım. Ben HTC'den Mi'ye geçtim ve HTC için custom port romlar hazırlamış biriyim.

Siz beta-stable arası geçişte ne oluyor sanıyorsunuz da 8'den 7'ye dönemezsin diyorsunuz? Yani içerdeki sistemi silmeden mi romlar arası geçiş yapıyor!

Mi 5'te bu kadar sorun yaşamadım. Bu telefonu bir türlü stable hale getiremediler. 2 oldu tema politikasını değiştirip 3. parti tema yüklememizi engelliyorlar.

Son düzenleme:
Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Sadece tema dan stabillik anlasilmaz bence, baska ornekler verseniz tamam haklisin yazilim ekibi bencede iyi isler yapmıyor daha iyi olabilir ama, tema isi xiaominin biraz iphone vari bir ekosistem olustrmak istemesinden
[doublepost=1516389755,1516389652][/doublepost]
Sadece tema dan stabillik anlasilmaz bence, baska ornekler verseniz tamam haklisin yazilim ekibi bencede iyi isler yapmıyor daha iyi olabilir ama, tema isi xiaominin biraz iphone vari bir ekosistem olustrmak istemesinden
Xiaomi daha sıkı ve kendi icine bagli bi ekosistem istiyor.O yüzden tema gibi şeylerde katilar.Kamera arayuzu bile iphonenun cakmasi yani

Oyla:

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Konular
7
[doublepost=1516389755,1516389652][/doublepost]
Xiaomi daha sıkı ve kendi icine bagli bi ekosistem istiyor.O yüzden tema gibi şeylerde katilar.Kamera arayuzu bile iphonenun cakmasi yani

Son 2-3 beta rom'da wifi açtığımda bulunduğun yerdeki (evdeki mesela) ağa otomatik bağlanmıyor, bağlansada belli bi süre sonra kopuyor. Aynı şekilde 4G problemi de mevcut. Bağlı görünüyor ama internet yok. Veya arama yapmadan önce 4g volte yazıyor, ararken H'ye düşüyor. Yani volte de kullanamıyorum. Bunu hala yaşıyorum ve sinir bozucu. En azından stable dedikleri ve yarım yamalak Türkçeleştirilmiş olan roma geçiyim diyorum ama yapamıyorum, böyle kaldı telefon. Bootloader kilidini de açmak istemiyorum açıkçası.
[doublepost=1516490826][/doublepost]
Şu anki android versiyonunuz ile zipteki farklı olduğu için geçemediğiniz, fastboot tan yükleme yapmanız attığınız ss te yazıyor. Okumayıp buraya telefonu satıcam xiaomi den soğudum demenize bir anlam veremiyorum. Okuyup fastboot tan stabil rom kursanız sorununuz kalmayacak. Bence de satın, hatta yalvarırım lütfen satın. Bir daha da xiaomi almayın evet. Okumayıp, akıllı telefonunuzun size sunduğu çözümü denemeyip burada girdiğiniz bu tripleri anlamıyorum. Umarım en kısa zamanda satarsınız ve bir daha xiaomi almazsınız. İyi akşamlar.

Dostum bootloader'ım kilitli ve update.zip yöntemiyle kurulum yapmak için alttaki resimdeki gibi recovery menüsünde Install update.zip to System seçeneği çıkmalı. Bende böyle bir seçenek yerine Connect with MiAssistant çıkıyor.

Ekli dosyalar

• reboot-after-flashing-update-680x478.jpg
    reboot-after-flashing-update-680x478.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 69
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Son 2-3 beta rom'da wifi açtığımda bulunduğun yerdeki (evdeki mesela) ağa otomatik bağlanmıyor, bağlansada belli bi süre sonra kopuyor. Aynı şekilde 4G problemi de mevcut. Bağlı görünüyor ama internet yok. Veya arama yapmadan önce 4g volte yazıyor, ararken H'ye düşüyor. Yani volte de kullanamıyorum. Bunu hala yaşıyorum ve sinir bozucu. En azından stable dedikleri ve yarım yamalak Türkçeleştirilmiş olan roma geçiyim diyorum ama yapamıyorum, böyle kaldı telefon. Bootloader kilidini de açmak istemiyorum açıkçası.
[doublepost=1516490826][/doublepost]

Dostum bootloader'ım kilitli ve update.zip yöntemiyle kurulum yapmak için alttaki resimdeki gibi recovery menüsünde Install update.zip to System seçeneği çıkmalı. Bende böyle bir seçenek yerine Connect with MiAssistant çıkıyor.
Update zip yöntemi ile kurulum yapmak için ona ihtiyaç yoktur çoğu romdan kaldırılmıştır ve onun yerine güncelleyici 3 noktadan kurulum yapılır. Sizin idrak etmekte zorlandığınız şey şu, cihazınızın android versiyonu 8 yani oreo, siz 7 zipi atmaya çalışıyorsunuz bu şekilde android versiyonu düşüremezsiniz diyoruz fakat siz ısrarla bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Şu anda stabile geçmek için ya android 8 stabili bekleyeceksiniz ya da bootloader kilidini açacaksınız. Downgrade öyle kolay bir işlem değil.

Oyla:

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Konular
7
Update zip yöntemi ile kurulum yapmak için ona ihtiyaç yoktur çoğu romdan kaldırılmıştır ve onun yerine güncelleyici 3 noktadan kurulum yapılır. Sizin idrak etmekte zorlandığınız şey şu, cihazınızın android versiyonu 8 yani oreo, siz 7 zipi atmaya çalışıyorsunuz bu şekilde android versiyonu düşüremezsiniz diyoruz fakat siz ısrarla bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Şu anda stabile geçmek için ya android 8 stabili bekleyeceksiniz ya da bootloader kilidini açacaksınız. Downgrade öyle kolay bir işlem değil.

Bootloader kilidini açıcam onu da açamıyorum. IP uygulamanız sınırı aştı. Daha ilk denemede nasıl oluyor bu?

Your IP application has exceeded the limit

Oyla:
Üst Alt