Soru Beta roma geçme ile ilgili (bol sorulu)

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
Arkadaşlar global stabil 8.5.3 romdan
Beta roma geçmek istiyorum güncelleyiciden yapılıyor galiba okuduklarıma göre.şimdi sorulara gelirsek
1) çin stabil ile global stabil arasında ne fark var?
2) beta romlar ile stabil rom arasında Android sürüm farkı var mı? Yani stabil 6.0 iken beta 7.0 mı?
3) güncelleyiciden tekrar global stabile dönebilirmiyim?
4)beta romu kurunca telefonda ki tüm bilgiler siliniyor mu resimler müzikler programlar oyunlar falan
5)çin beta romunda türkçe dil desteği mevcut mu? Eğer değilse nasıl türkçe bulup yükleyebilirim
6)ve siz önerecek olsanız global beta yı mı kurarsınız yoksa çin beta yı mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim forumda araştırdım az çok bilgi sahibiyim ancak hala tam bilgi sahibi olamadığım ve merak ettiğim şeyler mevcut.

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
1. sorunuz SSS bölümünde var, sitede üst bannerda olması lazım.
5. Mevcut değil, xiaomi.eu yapımı romlar çin beta ve çin stabil üstüne inşa edilip topluluk yapımı çeviri içeren romlardır deneyebilirsiniz, kendi başınıza eklemek aylar sürebilir.
6. Çin sürümleri adı üstüne Çin için yapıldığı için Çin dışındaki kullanıcılar için çok da uygun değil.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
Arkadaşlar global stabil 8.5.3 romdan
Beta roma geçmek istiyorum güncelleyiciden yapılıyor galiba okuduklarıma göre.şimdi sorulara gelirsek
1) çin stabil ile global stabil arasında ne fark var?
2) beta romlar ile stabil rom arasında Android sürüm farkı var mı? Yani stabil 6.0 iken beta 7.0 mı?
3) güncelleyiciden tekrar global stabile dönebilirmiyim?
4)beta romu kurunca telefonda ki tüm bilgiler siliniyor mu resimler müzikler programlar oyunlar falan
5)çin beta romunda türkçe dil desteği mevcut mu? Eğer değilse nasıl türkçe bulup yükleyebilirim
6)ve siz önerecek olsanız global beta yı mı kurarsınız yoksa çin beta yı mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim forumda araştırdım az çok bilgi sahibiyim ancak hala tam bilgi sahibi olamadığım ve merak ettiğim şeyler mevcut.

1) adı üstünde Çin'e özel. Google uygulamaları yok (Çin'de Yasak) bol bol çince uygulama var.
2) beta romlar bol bol ek özellik taşır sürüm farkı olabilir(kesin bilgi bilenler söyler)
3) Nayır. Dönemezsiniz. BL kilidi açılacak ve beta romu TWRP üzerinden kuracaksınız. daha sonra satabile dönecekseniz mi flash kullanırsınız. (yanlış olmasın bende oyle oldu)
4) Normalde silinmemesi gerekir. Fakat her türlü duruma hazırlıklı olmak adına YEDEK ALIN!!!
5) Çin ve English var. (çözüm bilmiyorum)
6) Global Beta (çin işi omaz :))

bildiğim kadar cevapladım. umarım işinize yarar.

Oyla:

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam cevaplarınız teşekkür ederim ancak ancak burda güncelleyiciden yükleyebilirsiniz diyor stabil veya betayı. Bide global beta xiaomi nin sitesinde 7.5.25 var bu sürüm şuanki stabil romdan 8.5.3 den daha mı güncel

Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
Hocam cevaplarınız teşekkür ederim ancak ancak burda güncelleyiciden yükleyebilirsiniz diyor stabil veya betayı. Bide global beta xiaomi nin sitesinde 7.5.25 var bu sürüm şuanki stabil romdan 8.5.3 den daha mı güncel

Rehber - MIUI Versiyonları ve Anlamları bu rehberi takip edin bence daha düzgün anlatmış :)

2. Soru içinde aynı sayfa geçerli.
benim cevaplarım daha çok deneyimlerime göre teknik anlatım S.S.S kısmında. Kolay gelsin :)

Oyla:
Üst Alt