Yardım Bazı kısıtlamalardan dolayı global romu değiştirmek istiyorum, yardımcı olur musunuz.

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Telefonum Redmi Note 8, Miui 11.0.9, Xiaomi Tr garantili, 3 aylık telefon. Telefonda normalde sorun yok, ancak global romla alakalı bazı kısıtlamalardan dolayı rahatsız oldum. Mesela mesajlar, rehber, kişiler gibi uygulamaları googleın ve ben bunları kullanmak istemiyorum. Bu uygulamaları rom değiştirmeden kaldıramıyorum, varsayılan olarak başka uygulamalarla değiştiremiyorum. Bunlardan dolayı romu değiştirmek istiyorum. Epey araştırma yaptım ancak kafam karıştı.

Custom rom kullanmak istemiyorum. Twrp yüklemek istemiyorum. Rootlamak falan istemiyorum. Bootloader kilidini açmak istemiyorum. Garantiyi bozacak bir işlem yapmak istemiyorum. İstediğim sadece bahsettiğim google uygulamaları yerine Mİ'nin kendi uygulamalarını kullanabileceğim bir rom yükleyip kullanmak istiyorum. Bu şartlarda aşağıdaki sorularıma cevap verebilir misiniz?

1. Bu şartlarda garantiyi bozmayan ve aynı zamanda da güncelleme alan hangi stock romu tavsiye edersiniz?
2. Tavsiye ettiğiniz romu yükledikden sonra tekrar TR Global roma dönmek mümkün müdür?
3. Tavsiye ettiğiniz romu yüklemek garantiyi bozar mı?
4. Şu anki romla tavsiye ettiğiniz rom arasında kullanma açısından avantaj, dezavantaj olur mu?
5. Şu anki romla tavsiye ettiğiniz rom arasında bataryanın deşarj olma süresi ile ilgili avantaj dezavantaj olur mu?
6. Tavsiye ettiğiniz stock romu XiaomiTool v2 ile yükleyebilir miyim?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Telefonum Redmi Note 8, Miui 11.0.9, Xiaomi Tr garantili, 3 aylık telefon. Telefonda normalde sorun yok, ancak global romla alakalı bazı kısıtlamalardan dolayı rahatsız oldum. Mesela mesajlar, rehber, kişiler gibi uygulamaları googleın ve ben bunları kullanmak istemiyorum. Bu uygulamaları rom değiştirmeden kaldıramıyorum, varsayılan olarak başka uygulamalarla değiştiremiyorum. Bunlardan dolayı romu değiştirmek istiyorum. Epey araştırma yaptım ancak kafam karıştı.

Custom rom kullanmak istemiyorum. Twrp yüklemek istemiyorum. Rootlamak falan istemiyorum. Bootloader kilidini açmak istemiyorum. Garantiyi bozacak bir işlem yapmak istemiyorum. İstediğim sadece bahsettiğim google uygulamaları yerine Mİ'nin kendi uygulamalarını kullanabileceğim bir rom yükleyip kullanmak istiyorum. Bu şartlarda aşağıdaki sorularıma cevap verebilir misiniz?

1. Bu şartlarda garantiyi bozmayan ve aynı zamanda da güncelleme alan hangi stock romu tavsiye edersiniz?
2. Tavsiye ettiğiniz romu yükledikden sonra tekrar TR Global roma dönmek mümkün müdür?
4. Şu anki romla tavsiye ettiğiniz rom arasında kullanma açısından avantaj, dezavantaj olur mu?
5. Şu anki romla tavsiye ettiğiniz rom arasında bataryanın deşarj olma süresi ile ilgili avantaj dezavantaj olur mu?
Custom rom kullanmak istemiyorum. Twrp yüklemek istemiyorum. Rootlamak falan istemiyorum. Bootloader kilidini açmak istemiyorum. Garantiyi bozacak bir işlem yapmak istemiyorum.
Bu belirttiğiniz satıra göre maalesef hiç bir işlem yapamazsınız bootloader kilidini açmadan hiç bir şekilde ne miui mesaj arama ne de farklı bir rom yükleyebilirsiniz

Son düzenleme:
Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Custom rom kullanmak istemiyorum. Twrp yüklemek istemiyorum. Rootlamak falan istemiyorum. Bootloader kilidini açmak istemiyorum. Garantiyi bozacak bir işlem yapmak istemiyorum. Bu belirttiğiniz satıra göre maalesef hiç bir işlem yapamazsınız bootloader kilidini açmadan hiç bir şekilde ne miui mesaj arama ne de farklı bir rom yükleyebilirsiniz
İlginize teşekkür ederim. Bootloder kilidini açınca bildiğim kadarıyla garanti bozuluyor. Hadi diyelim ki bunu göze alıp bootloaderi açtık. Peki sadece bootloaderi açmak bahsettiğim gibi başka stock rom yüklemek için yeterli midir?

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
İlginize teşekkür ederim. Bootloder kilidini açınca bildiğim kadarıyla garanti bozuluyor. Hadi diyelim ki bunu göze alıp bootloaderi açtık. Peki sadece bootloaderi açmak bahsettiğim gibi başka stock rom yüklemek için yeterli midir?
Evet hocam farklı bir Xiaomi'nin çıkarmış olduğu stock romu yükleyerek Miui Mesaj ve arama uygulamasını kullanabilirsiniz

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Demek oluyor ki bootloaderi açmak garantiyi bozuyor. Yukarıdaki cevaplara göre sorularımı güncelleyip tekrar sormak istiyorum, cevap verebilir misiniz?

1. Hangi stock romu tavsiye edersiniz?
3. TR global roma döndükten sonra tekrar bootloaderi kapatmak mümkün müdür?
6. Tavsiye ettiğiniz stock romu XiaomiTool v2 ile yükleyebilir miyim? Veya başka pratik bir yolu var mıdır?

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Demek oluyor ki bootloaderi açmak garantiyi bozuyor. Yukarıdaki cevaplara göre sorularımı güncelleyip tekrar sormak istiyorum, cevap verebilir misiniz?

1. Hangi stock romu tavsiye edersiniz?
3. TR global roma döndükten sonra tekrar bootloaderi kapatmak mümkün müdür?
6. Tavsiye ettiğiniz stock romu XiaomiTool v2 ile yükleyebilir miyim? Veya başka pratik bir yolu var mıdır?
Hindistan romunu tavsiye ederim Global romun birebir aynısı ancak Miui Mesaj ve arama uygulaması var bana göre daha iyi bir rom ve orjinal custom değil yani eski roma dönüp kilit istenildiği zaman kapatılabilir batarya çok farklı olmaz.Mi flash ile yükleyebilirsiniz konusu redmi note 8 bölümünde var

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Hocam ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler, sayenizde neyin ne olduğunu ve nasıl yapılacağını öğrendim. Tekrar çok teşekkür ederim.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

XiaoMiTool V2 ile bootloader kilidini açmadan stok romlar arası geçiş yapabilirsiniz. Root vs. gerek yok yani.

1- Hindistan stok romunu yükleyebilirsiniz ancak teknik servis bunu anlarsa garanti dışı sayabilir. Zira Türkiye'deki tüm garantili cihazlarda stok romların MI sürümü var. Hindistan'da değiliz, Hindistan romu olsun. :D
2- XiaoMiTools V2 ile yine aynı şekilde MI sürüm globale geçebilirsiniz.
3- Teknik servis değilim, bilemem ama fark ettiklerinde garanti dışı bırakma ihtimalleri var.
4- Hindistan romuna güncelleme daha geç geliyor ama daha iyi geliyor. Daha az bug/hata oluyor. Bunun yanında Mi arama ve mesajlar uygulaması geliyor işte.
5- Hindistan romunun pil performansı çok daha iyi. Birçok MIUI tabanlı custom romdan bile daha iyi.
6- En üstte yazdım: evet. Bootloader kilidi açık olmasa da olur hatta.

Oyla:
Üst Alt