Yardım Bazı 4 haneli numaralara SMS gönderemiyorum

mgsmus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5
Konular
2
Merhaba

• Telefonum Xiaomi Mi5.
  • MIUI sürümü MIUI 9.1.1.0 NAAMIEI Kararlı
  • Android Sürümü 7.0 MRD90M
  • Hattım Turkcell

Bankada yeni bir hesap açtırdım, kart için onay mesajı geldi, 3340'a mesaj atmam gerekiyormuş. TALIMAT 001 yazıp göndereceğim ama gönderemiyorum. Sürekli başarısız oldu diyor. Normal numaralara ve bazı 4 haneli numaralara SMS atabiliyorum.

Yaptığım işlemler:

Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Mesajlar > Ek Ayarlar > Kısa mesaj servis merkezi (SMSC)
Burada SMS merkezi numarası +905329010000 yazıyor. Bunu tekrar yazdım, +905359010000 şeklinde de denedim bir şey değişmedi

Ayarlar > Yüklü Uygulamalar > Mesajlar > SMS uygulaması > Özel Erişim > Premium SMS Erişimi
Burada da izin vermem gerektiği söylendi ama ne bir menü ne de düğme var. Sadece beyaz ekranda "Yüklü hiçbir uygulama, Premium SMS erişimi isteğinde bulunmadı" yazıyor.

Turkcell Destek
Görüştüm, hattımda, bakiyemde ya da hesabımda bir sorun olmadığını, teknik servis ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Android Messages uygulaması
Bu uygulamayı yükledim. Bu da "telefon numarası yanlış biçimlendirilmiş" şeklinde uyarı veriyor, göndermiyor.

Bir türlü bu sorunu çözemedim. Bazı 4 haneli bazı numaralara SMS gönderemiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Textra uygulamasıyla da dener misiniz?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

mgsmus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5
Konular
2
Ne yazık ki indirdiğim tüm uygulamalarda aynı şeyi yapıyor.

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
H
Merhaba

• Telefonum Xiaomi Mi5.
  • MIUI sürümü MIUI 9.1.1.0 NAAMIEI Kararlı
  • Android Sürümü 7.0 MRD90M
  • Hattım Turkcell

Bankada yeni bir hesap açtırdım, kart için onay mesajı geldi, 3340'a mesaj atmam gerekiyormuş. TALIMAT 001 yazıp göndereceğim ama gönderemiyorum. Sürekli başarısız oldu diyor. Normal numaralara ve bazı 4 haneli numaralara SMS atabiliyorum.

Yaptığım işlemler:

Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Mesajlar > Ek Ayarlar > Kısa mesaj servis merkezi (SMSC)
Burada SMS merkezi numarası +905329010000 yazıyor. Bunu tekrar yazdım, +905359010000 şeklinde de denedim bir şey değişmedi

Ayarlar > Yüklü Uygulamalar > Mesajlar > SMS uygulaması > Özel Erişim > Premium SMS Erişimi
Burada da izin vermem gerektiği söylendi ama ne bir menü ne de düğme var. Sadece beyaz ekranda "Yüklü hiçbir uygulama, Premium SMS erişimi isteğinde bulunmadı" yazıyor.

Turkcell Destek
Görüştüm, hattımda, bakiyemde ya da hesabımda bir sorun olmadığını, teknik servis ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Android Messages uygulaması
Bu uygulamayı yükledim. Bu da "telefon numarası yanlış biçimlendirilmiş" şeklinde uyarı veriyor, göndermiyor.

Bir türlü bu sorunu çözemedim. Bazı 4 haneli bazı numaralara SMS gönderemiyorum.

Yardımcı olur musunuz?
Hocam SMS uygulamasını sıfırlayıp deneyin bir de. Veya hattınızı çıkartıp takmayı deneyin. Olmadı başka telefona hattınızı takıp öyle yapın.

Oyla:

Metin uyanik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Metin
Cihazım
Shomi redmi not
Konular
0
Abi Allah aşkına biri şu dört haneli numaralara çözüm bulsun nsl bı telefon bu ya

Oyla:

benim adım Khan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Söylemem
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Premium sms ayarlarını değigştirmek için "premium sms erişimi" kısmındaki "asla izin verme" olan kısma tıklayıp izin vermek istiyorum ama o kısma tıklanamıyor. Ayarı değiştiremiyorum yardımcı olur musunuz? Bankadan şifre almam lazım sabahtan bu tarafa halledemedim...

Oyla:

benim adım Khan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Söylemem
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
malesef henüz bir çözüm bulamadım sıfıramak gerekecek sanırım.

Oyla:

khakman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kenan
Cihazım
mi note5
Konular
0
"premium sms erişimi" buna bende daima izinver seçeneği işaretli ama yine de gönderemiyorum. Boşa sıfırlama başka telefona takıp yine denedim olmuyor. Telefonun biri samsung s8+ diğeri gm5 plus.. yani markayla da alakalı değil
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çözümü bulan olursa yazsın lütfen

Oyla:
Üst Alt