Soru Battery Charge Limit kullanmak ne kadar doğru ?

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Mi A1
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar bugün Battery Charge Limit uygulamasını yükledim şarj yüzdesini 97ye ayarladım, %97 olunca sarjı kesiyor pil ömrü için çok yararlı ancak 97ye gelip şarjı kestiğinde şarj adaptör kısmından ince tiz sesi geliyor birçok telefonda duymuşsunuzdur, acaba bu sesin sebebi hala akım vermesinden dolayı mıdır ya da kullanan arkadaşlar bu uygulama gerçekten yararlı mı ?

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Şöyle bir örnek vereyim belki bunla alakalı olabilir.
Derslerde 5v ile çalışan kartlar kullanıyoruz. Bu kartları çalıştırmak için sıradan 5v veren telefon adaptörleri kullanıyoruz. Kabloların + ve - kutuları birbirine temas ettiğinde yani kısa devre olduğunda çoğu adaptörde anlattığınız gibi tiz bir ses duyuyoruz. Uygulama şarjı kesmek için kısa devre yapıyor olabilir mi?

Oyla:

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13

Şöyle bir örnek vereyim belki bunla alakalı olabilir.
Derslerde 5v ile çalışan kartlar kullanıyoruz. Bu kartları çalıştırmak için sıradan 5v veren telefon adaptörleri kullanıyoruz. Kabloların + ve - kutuları birbirine temas ettiğinde yani kısa devre olduğunda çoğu adaptörde anlattığınız gibi tiz bir ses duyuyoruz. Uygulama şarjı kesmek için kısa devre yapıyor olabilir mi?
kısa devre ile ilgisi oldugunu sanmıyorum topraklı ve topraksız 2 prizde test ettim ikisinde de ses veriyor, dediğiniz gibi olsa topraklıda ses vermezdi, kondansatöre enerji geliyor ama uygulama telefonu tam olarak kesiyor mu bilmiyorum, şarj olmuyor 97ye gelince ama içinde neler dönüyor bilinmez.

Oyla:

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Bu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra hızlı şarj özelliği kayboldu cihazın. Uygulamayı kaldırdım yine aynı. Çözüm ne olabilir. Cihaz mi 6

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
o uygulamayı bende kurdum ama sonra kaldırdım kimisi çok iyi gerekli faydalı diyor ama ben güvenmedim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Telefon üreticinizin koyduğu ayarları fazla kurcalamayın derim. Kurcalayıp kurcalayıp konu açıyonuz arkadaş haha--haha--haha-- Şaka bir yana akım voltaj ve pil konularında fazla ince ayarlara girmeyin bırakın olduğu gibi dursun, başınıza daha büyük dertler açabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt