Soru Bataryam mı öldü , şarj soketinden mi kaynaklı?

heizenmert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi5
Konular
7
arkadaşlar benim mi5 telefonun batarya şişmedi fakat atıyorum 40'tan bir anda 32'ye iniyor. bataryayı yıpratmış olabilirim. çok kullanıyorum telefonu.

şarj giriş yerim bozuk. gevşedi. hızlı şarj alıyor mu , almıyor mu belli değil. usb ile de bağlayamıyorum artık bilgisayara çalışmıyor. yeni kablolarla da denedim. acaba bu yüzden mi şarj gitmiyor yoksa bataryamda mı bir şey var?

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
arkadaşlar benim mi5 telefonun batarya şişmedi fakat atıyorum 40'tan bir anda 32'ye iniyor. bataryayı yıpratmış olabilirim. çok kullanıyorum telefonu.

şarj giriş yerim bozuk. gevşedi. hızlı şarj alıyor mu , almıyor mu belli değil. usb ile de bağlayamıyorum artık bilgisayara çalışmıyor. yeni kablolarla da denedim. acaba bu yüzden mi şarj gitmiyor yoksa bataryamda mı bir şey var?

Bataryanızdan verim alamamınız öncelikle kullanım şartları, cihazın kaçıncı yılı ve hangi Rom'lar kullandığınıza bağlı.
Şarj giriş yerinin temassızlığı hiç iyi bir kullanım şekli değildir.
Şarj cihazınızın tam bağlantı kurup akımı doğru vermesini ve cihazınıza batarya dolumunu sağlaması açısından büyük problem öncelikle bu sorunu çözmenizi ve ardından batarya değişimine gidebilirsiniz.

Oyla:

emr61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emr
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
merhabalar.
ani inmeler çoğunlukla bataryan ölünce yapar. veya kalibrasyonu bozuluyor. cihazın alt soket kısmı tozdan yapabiliyor. öncelikle olarak cihazını kapatıp bir ince cımbız veya iğne yardımıyla şarj soketinde toz varsa temizlersen belki cihazını bilgisayar görebilir. çoğunlukla çözüm olmakta. sonuç alırsan cihazını kendi haline bırakıp 1 2 defa tam dolum yap.sonra tekrar kontrol edermisin 40 dan 32 ye inmesi durumunu. yine iniyorsa bataryan yüksek ihtimal dediğim gibi ölmüştür.

Oyla:

heizenmert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi5
Konular
7
Bataryanızdan verim alamamınız öncelikle kullanım şartları, cihazın kaçıncı yılı ve hangi Rom'lar kullandığınıza bağlı.
Şarj giriş yerinin temassızlığı hiç iyi bir kullanım şekli değildir.
Şarj cihazınızın tam bağlantı kurup akımı doğru vermesini ve cihazınıza batarya dolumunu sağlaması açısından büyük problem öncelikle bu sorunu çözmenizi ve ardından batarya değişimine gidebilirsiniz.

telefonun 2. yılı dolacak. bir sürü rom kullandım ama şuan miui 10-global'deyim. şarj soketi 1000 mah alıyor şu sıralar. eskiden şarj göstergesinin olduğu yerde bir yuvarlak çıkardı. hızlı şarj yaptığını gösteren. o çıkmıyor ama çok da yavaş şarj etmiyor. ayrıca garantiye verdim bana para çıkarttılar. bildiğiniz delta servis. soketin oksitlenmesi benim hatammış. ben de telefonu geri aldım. soket oksitlenmiş dediler yani. aliexpressten socket buldum onu alacağım.

Oyla:
Üst Alt