Soru Batarya Ömrünü Uzatma

miui playet

Tecrübeli Üye
Uzman Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
75
Pil ömrünü nasıl uzatabilirim.
Ben genelde sonuna kadar harcıyorum pili kapanmadan takıyorum.
Bu doğrumu ypksa yanlışmı ?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anll23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Mi 9T / K20
Konular
5
Batarya ölçümü yaptım kapasite 4000 ama pil sağlığı %95 ve 3790 mAh diyor ömrü azalmış galiba alalı bir ayda olmadı söylediğiniz ekran sürelerini hiç alamadım hep 3g de zaten oyynda pek oynamam[/QUOTE
Batarya kalibrasyonu deneyebilirsiniz hocam

Oyla:

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Konular
87
Cihazım Redmi Note 5 4/64, telefon şarj etmeyi genellikle işten eve geldiğim anda yapıyorum. Yaklaşık olarak 2 saat civarında cihazım şarj oluyor. %100 olduktan sonra şarjdan çıkartıyorum, 2 gün sonra tekrar akşam eve geldiğimde cihazımı şarj ediyorum. Yaklaşık olarak 2 akşam pil ömrünü görüyor cihazım. Bu süre zarfında gündüzleri işte olduğumdan dolayı pek ilgilenemiyorum cihazla. Mola saatlerinde 2 saate yakın oyun oynuyor, youtube' da video izliyorum. Gün içinde telefon görüşmesi ve mesajlaşması yapıyorum. 2 saate yakın telefon görüşmem oluyor. O gün akşam eve geldiğimde ise şarjım %60 civarlarında oluyor. Ertesi gün sabah kalktığımda ise güç tasarrufu ile cihazımı gün boyu kullanıyor, akşam eve geldiğimde ise şarja takıyorum. Gayet verimli ve bir o kadar kullanışlı kılmaya batarya ömrünü kısaltmamaya çalışıyorum :)

Oyla:

Cyclone

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RN8 Pro 6/64
Konular
6
Cihazım Redmi Note 5 4/64, telefon şarj etmeyi genellikle işten eve geldiğim anda yapıyorum. Yaklaşık olarak 2 saat civarında cihazım şarj oluyor. %100 olduktan sonra şarjdan çıkartıyorum, 2 gün sonra tekrar akşam eve geldiğimde cihazımı şarj ediyorum. Yaklaşık olarak 2 akşam pil ömrünü görüyor cihazım. Bu süre zarfında gündüzleri işte olduğumdan dolayı pek ilgilenemiyorum cihazla. Mola saatlerinde 2 saate yakın oyun oynuyor, youtube' da video izliyorum. Gün içinde telefon görüşmesi ve mesajlaşması yapıyorum. 2 saate yakın telefon görüşmem oluyor. O gün akşam eve geldiğimde ise şarjım %60 civarlarında oluyor. Ertesi gün sabah kalktığımda ise güç tasarrufu ile cihazımı gün boyu kullanıyor, akşam eve geldiğimde ise şarja takıyorum. Gayet verimli ve bir o kadar kullanışlı kılmaya batarya ömrünü kısaltmamaya çalışıyorum :)
Benim cihaz sorunlu o zaman galiba. Askerde olmam itibariyle akşamdan akşama telefon kullanıyorum genelde şarjım %20 ye inince %100 e kadar şarj edip çıkarıyorum. Ekran süresini 6 saattesaatten fazla alamadım hiç :)

Oyla:

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Konular
87
Benim cihaz sorunlu o zaman galiba. Askerde olmam itibariyle akşamdan akşama telefon kullanıyorum genelde şarjım %20 ye inince %100 e kadar şarj edip çıkarıyorum. Ekran süresini 6 saattesaatten fazla alamadım hiç :)
En iyi yanı ise cihaz %20' den aşağı pil düşse bile uzun süre kullanabilme durumu. Bu benim 3. mi cihazım, en iyi pil ömrü bunda gördüm. Diğer cihazlarımda Note 3 Pro, Note 4' dü. %1' e kadar kullanmışlığım çok oldu :)

Oyla:

emirhanxqbaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Arkadaşlar merhaba benim telefonumun markası xioami redmi note 8 sıfır aldım jarzim çok hızlı bitiyor ne yapmalıyım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba benim telefonumun markası xioami redmi note 8 sıfır aldım jarzim çok hızlı bitiyor ne yapmalıyım?
Lütfen cevap yazın sizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-07-15-17-36-644_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-01-07-15-17-36-644_com.miui.securitycenter.jpg
    202,8 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2021-01-07-15-17-31-675_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-01-07-15-17-31-675_com.miui.securitycenter.jpg
    204,7 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:
Üst Alt