Soru Batarya Ömrü

bakicikrikci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Herkese merhaba,

Bir haftadir Mi 6 kullanıyorum. S7 Edge den gecis yaptim. Uzun zamandir kullanan kisiler vardir 1 sene gibi.. Batarya omrunde sorun var mi? Bozulma ya da baska bir sorun. İlla ki yipranma payi olacaktir ve bu durum kisiye gore degisir. Fakat bir kalite farki var. Bu sebepten biraz kafam karisik.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Xiaomi pil kalitesi iyidir hocam.Bunun en iyi örneğini powerbanklarında görebilirsiniz. Malzeme kalitesi kadar müşterinin kullanım tarzı da büyük etkendir.Düzenli şarj (%15 şarja takıp tam dolduktan sonra çıkarma) edildiği taktirde 500 defa şarjdan sonra dahi %85'ten fazla verim alabilirsiniz pilden ki buda yaklaşık olarak 1,5 yıla yakın süre demek. Pilin en büyük düşmanı sürekli tak çıkar yapmaktır.

Oyla:

bakicikrikci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Bunu duymak rahatlatti acikcasi. Hep belki bir markaya cakili kalinca bir andaki degisim beni biraz karisikliga surukledi bazi konularda. Bu da onlardan biriydi ki aciklayici cevabiniz icin tesekkur ediyorum. Titiz bir kullaniciyimdir belli bir noktaya gelmeden kolay kolay sarj etmem. Sistemin verdigi uyarinin asagisinada inmemeye ozen gosteririm. Bu durumda sorun olmayacaktir o halde.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hocam Leeco ve Xiaomi telefonlarımız var ailede yaklaşık 8 adet. En yeni telefonumuz 1 en eski telefonumuz 3 yıl oldu ve henüz pille ilgili bir sorunumuz yok.

Oyla:

bakicikrikci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Hocam Leeco ve Xiaomi telefonlarımız var ailede yaklaşık 8 adet. En yeni telefonumuz 1 en eski telefonumuz 3 yıl oldu ve henüz pille ilgili bir sorunumuz yok.

Bilgilendirme icin tesekkur ediyorum dert etmeme gerek kalmadi.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
pilin düşmanı kullanımdır düzensiz kullanımla mahvedersiniz pili kayınpeder mesela lenovo k4 notu u ona vermiştik 8ayda pili mahvetti. garantiye göndermemiz lazım pil yüzünden.

Oyla:

bakicikrikci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
pilin düşmanı kullanımdır düzensiz kullanımla mahvedersiniz pili kayınpeder mesela lenovo k4 notu u ona vermiştik 8ayda pili mahvetti. garantiye göndermemiz lazım pil yüzünden.

Aynen katiliyorum. Bu durum tamamen kisiye gore degisiyor kullanimina bagli olarak. Farkli bir marka olmasindan kaynakli huysuzlandim biraz ama bosaymis.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ya sonucta pil üreten firmalar belli tıpkı ekran gibi işlemci gibi belli başlı üreticiler var. soketi değiştir başka bi markaya ver gitsin hep aynı nane.
yani bu devirde pilden kaynaklı sorun ancak kullanıcıdan olur birde samsung gibi deli cesaretiyle katmanları inceltirse olur

Oyla:

bakicikrikci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
ya sonucta pil üreten firmalar belli tıpkı ekran gibi işlemci gibi belli başlı üreticiler var. soketi değiştir başka bi markaya ver gitsin hep aynı nane.
yani bu devirde pilden kaynaklı sorun ancak kullanıcıdan olur birde samsung gibi deli cesaretiyle katmanları inceltirse olur

Kesinlikle haklisiniz. Siz de mi 6 kullaniyorsunuz?

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
evet suan mi6 kullanıyorum şarjım şuan %59
çok aşırı yogun kullanırsam 6-7 saat arası ekran süresi alıyorum aksamına ya yatmadan önce larja takmış oluyorum yada eve gidip aksam yemegini yedikten sonra oda oyun oynarsam :)

Oyla:
Üst Alt