İpucu Batarya kalibrasyonu

Musty7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
9t
Konular
6
Telefonum beklemede aşırı şekilde şarj yiyordu bende batarya kalibrasyonu deneyeyim dedim araştırmalarım sonucu bu videoyu buldum uyguladım ve sonuç olarak işe yaradı şuan bazen %1 veya 2 gidiyor. %100 işe yarar demiyorum çünkü telefondan şebeke çekimine kullanıma bağlı bataryayı etkileyen çok etken vardır.

Konuda videoda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

NOT: Pilinizi %20-80 arasında tutmalısınız - en sağlıklı aralıktır ve pilinizi uzun süre en iyi durumda tutacaktır

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Rootlu kullanıcılar için pek önem arzetmeyen bir işlem direkt olarak batarya kayıtlarını silmek çok daha kolay.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hocam o nasıl yapılıyor yardımcı olur musunuz?
Custom TWRP'lerin Advanced menülerinde oluyor genelde. Öncelikle telefonun şarjını %100 yapın ve Root destekli bir dosya yöneticisi indirin.
Kök/Data/System/ yolunu takip edip aşağıdan batterystats.bin dosyasını silin ve cihazı yeniden başlatın. Şarjın %100 olması önemli yalnız.
Note 8 Pro forumda paylaşılan TWRP sürümünü kullanıyorsanız Advanced menüsünde var. Şarjı %100 yapın ve TWRP Advanced menüsünden RM battery seçeneğini seçip sağa kaydırın.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Şimdi bakıcam konuma bu gün şarja bi taktım birden 40 sonra 44 oldu.

anne12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gECEm
Cihazım
REDMİ NOTE7 PRO
Konular
4
işe yarayan varmı ? deneyen batarya işi gerçekten sıkıntılı durmadan şarjı düşüyor

Üst Alt