İpucu Batarya Kalibrasyonu [Yeni Yöntem] RooT Gerektirir

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Sihir yapmaz ama 2 yıllık pilinize yarım saatlik bir ek süre veya daha fazlasını verebilir. Deneyin ve geri dönüş yapın. Benim için çalıştı

1- Play Store'da " " yi indirin

2- Uygulamayı açın ve telefonunuzu % 100'e kadar şarj edin (önemli: Ampere'de "Tam" görüntülendiğinde sadece kalibrasyon ile devam etmelisiniz)

3- Telefonunuzu kabloya bağlı tutmak, dosya gezgini ve ardından "/ data / system" e gidin ve "batterystats.bin", "batterystats-checkin.bin" ve "batterystats-daily.xml" sözcüklerini silin.

4- Telefonunuzu yeniden başlatın (Telefonu fişten çekin) ve tekrar "doluncaya kadar" şarj edin.(Ampere programından takip edin)

5- Kabloyu fişten çekin ve telefonunuz kapanana kadar kullanın (% 0).

6- Kapalıyken telefonunuzu %100'e kadar şarj edin

7- Telefonunuzu açın (fişe takılı) ve ampere "Dolu" gösterinceye kadar şarj edin

8- Telefonunuzu şarjdan çıkarın ve keyfinize bakın

Alıntı: José Henrique
Chrysalis Releases Kernel Profil geliştiricisi

Önemli NOT: Pilinizi %20-80 arasında tutmalısınız - en sağlıklı aralıktır ve pilinizi uzun süre en iyi durumda tutacaktır!

Diğer önemli ipuçları için lütfen bakınız
İpucu - En Doğru Şekilde Batarya Kullanım Rehberi [Doğru Bilinen Yanlışlar]

İpucu - Xiaomi Cihazlarda Batarya Performansını Artırmak

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Benim bataryada da işe yarar mı acaba kendisi öldü de ? drunk~~drunk~~

Elinize sağlık hocam clap~~clap~~
Ben dün gece yaptım özellikle bekleme süresinde farkettiğini düşünüyorum. %100 den %85 e çok hızlı düşüyordu. Şimdi eskisinden daha iyi oldu sanki

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Emeğinize sağlık hocam. Bu yöntem huawei ideos x5 zamanında da vardi uzmanlar pilin bu dosya ile kalibre edilemez olduğunu söylemişti (2011) ama ben yinede denemiştim dosya ile değil de pili bahsedildiği gibi bitirip doldurmustum biraz fayda etmişti:)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Emeğinize sağlık hocam. Bu yöntem huawei ideos x5 zamanında da vardi uzmanlar pilin bu dosya ile kalibre edilemez olduğunu söylemişti (2011) ama ben yinede denemiştim dosya ile değil de pili bahsedildiği gibi bitirip doldurmustum biraz fayda etmişti:)
Huwainin eski bir modelinde batarya %40 larda sanki %0 mış gibi aniden kapanıyordu. tekrar açıyordum %35 gösteriyordu ama daha kilidi açmadan tekrar kapanıyordu. Buna benzer bir yöntemle telefon hiç açılmayana kadar bitirdim ve kapalı vaziyette şarj ettim. Artık kapanmıyor yine erken bitiyor ama en azından kapanacağı zamanı görebiliyorsun :)

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Huwainin eski bir modelinde batarya %40 larda sanki %0 mış gibi aniden kapanıyordu. tekrar açıyordum %35 gösteriyordu ama daha kilidi açmadan tekrar kapanıyordu. Buna benzer bir yöntemle telefon hiç açılmayana kadar bitirdim ve kapalı vaziyette şarj ettim. Artık kapanmıyor yine erken bitiyor ama en azından kapanacağı zamanı görebiliyorsun :)
Umarim faydalı olur ben şuan deneyemiyorum çünkü ilk defa 6 saat üzerinde ekran süresi aldım mı 8 de belkide beta da. Stabil diye kullandık ama 5 saati geçmemişti :)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Umarim faydalı olur ben şuan deneyemiyorum çünkü ilk defa 6 saat üzerinde ekran süresi aldım mı 8 de belkide beta da. Stabil diye kullandık ama 5 saati geçmemişti :)
Sizin denemenize hiç gerek yok hocam. Cihazınız zaten yeni maşallah. Bu yöntem 1,5-2 yılını doldurmuş cihazlar için faydalı olur

Üst Alt