Yardım batarya değişimi için gönderdiğim garantili telefona ücret çıkardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Galata26

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
432416 form numaralı delta servise garantili ürünümü batarya değişimi için gönderdim. telefon çalışıyor hiçbir sıkıntısı yok. ama batarya stabil değil yüzde 20 ye düştüğünde şarj çok çabuk bitiyor tekrar şarja taktığımda bittiğinde batarya tyüzde 10 dan felan başlıyor tek sorunum buydu.. ama bugün delta servis ekranımda batarya değişimi için gönderdiğim garantili cihaza ücret çıkarmışlar. böyle bir saçmalık olamaz. bu kadar basit birşeye bile ücret çıkarıllırsa bu servis neden var ki? saçmalık resmen pişman oldum bidaha delta garntili cihaz kesinlikle almam.. cihazımı ücretsiz iade isteyeceğim. ve tüketici hakem heyetine verip misli misli fiyatını alacağım servis servisliğini bilmezse müşteri de köteğini iyi kullanır.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Kesinlikle hakkımızı aramalıyız. Süreç uzun olabilir ama sonucu bizi mutlu eder büyük ihtimalle. Bu ismi olmayan teknik servis gibilere laf anlatmaktan çok daha iyi tüketici hakem heyetinin sonucu beklemek.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Galata26

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Kesinlikle hakkımızı aramalıyız. Süreç uzun olabilir ama sonucu bizi mutlu eder büyük ihtimalle. Bu ismi olmayan teknik servis gibilere laf anlatmaktan çok daha iyi tüketici hakem heyetinin sonucu beklemek.

Bakalım bi arasınlar beni sistemde fiyat yazıyor belki fikirleri değişir.. İkna olurlar

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bakalım bi arasınlar beni sistemde fiyat yazıyor belki fikirleri değişir.. İkna olurlar
Bu forumda bi nevi tüketici hakem heyeti gibi oldu. :)))) Buraya yazınca yöneticiler etiket yapıyor savunma ister gibi, çözülen sorunlar da oluyor ama genelde sıkıntı.

Delta Servis 3

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aslı
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
432416 form numaralı delta servise garantili ürünümü batarya değişimi için gönderdim. telefon çalışıyor hiçbir sıkıntısı yok. ama batarya stabil değil yüzde 20 ye düştüğünde şarj çok çabuk bitiyor tekrar şarja taktığımda bittiğinde batarya tyüzde 10 dan felan başlıyor tek sorunum buydu.. ama bugün delta servis ekranımda batarya değişimi için gönderdiğim garantili cihaza ücret çıkarmışlar. böyle bir saçmalık olamaz. bu kadar basit birşeye bile ücret çıkarıllırsa bu servis neden var ki? saçmalık resmen pişman oldum bidaha delta garntili cihaz kesinlikle almam.. cihazımı ücretsiz iade isteyeceğim. ve tüketici hakem heyetine verip misli misli fiyatını alacağım servis servisliğini bilmezse müşteri de köteğini iyi kullanır.

Merhabalar Zeki Bey ,

Cihazınız ile ilgili yapılan teknik incelemeler neticesinde cihazınızın anakartında sıvı teması oluştuğu, bataryanızın şiş olduğu tespit edilmiştir. Oluşan durum kullanıcı hatası olmasından kaynaklı olarak ücretli olarak onarımı mümkündür. İlgili görseller incelemeniz üzere ektedir.

Ekli dosyalar

• 20190102_180010_dosya.jpg
    20190102_180010_dosya.jpg
    182,5 KB · Görüntüleme: 48
  • 20190102_180017_dosya.jpg
    20190102_180017_dosya.jpg
    256,5 KB · Görüntüleme: 46
  • 20190102_180026_dosya.jpg
    20190102_180026_dosya.jpg
    153,6 KB · Görüntüleme: 46
  • 20190102_180237_dosya.jpg
    20190102_180237_dosya.jpg
    178,5 KB · Görüntüleme: 44
  • 20190102_180450_dosya.jpg
    20190102_180450_dosya.jpg
    117,4 KB · Görüntüleme: 42

Delta Servis

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
2

Bu konuda hemfikiriz kesinlikle hakkını aramalıdır müşterilerimiz bizim bu forumdaki amacımız gözden kaçan hataları tespit edip kontrolü yapıp müşterilerin mağduriyetini gidermek. Başka bir amacımız olsa bu forumda olmayız zaten... Ama kalkıpta ismi olmayan teknik servis gibi bir sıfat koyup bizi değerlendirmek yanlış.Bu örnekte olduğu gibi müşterilerimiz kendi hatalarını servisime yansıtmaya çalışmaktadır. Tüketici hakem heyeti sizin haklarınızı savunduğu gibi benimde haklarımı savunmaktadır bilginiz olsun. Bu arada Metin bey servisimiz ile alakalı sorun yaşıyorsanız numaranızı özelden yollarsanız ilgili arkadaşlarım ilgilensin konuyla bir hatamız varsa düzeltmek isteriz.

Saygılarımızla.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bu konuda hemfikiriz kesinlikle hakkını aramalıdır müşterilerimiz bizim bu forumdaki amacımız gözden kaçan hataları tespit edip kontrolü yapıp müşterilerin mağduriyetini gidermek. Başka bir amacımız olsa bu forumda olmayız zaten... Ama kalkıpta ismi olmayan teknik servis gibi bir sıfat koyup bizi değerlendirmek yanlış.Bu örnekte olduğu gibi müşterilerimiz kendi hatalarını servisime yansıtmaya çalışmaktadır. Tüketici hakem heyeti sizin haklarınızı savunduğu gibi benimde haklarımı savunmaktadır bilginiz olsun. Bu arada Metin bey servisimiz ile alakalı sorun yaşıyorsanız numaranızı özelden yollarsanız ilgili arkadaşlarım ilgilensin konuyla bir hatamız varsa düzeltmek isteriz.

Saygılarımızla.
Selamlar. Tüketici haklarını gayet iyi biliyorum, tabi ki iki tarafında hakları açık ve net.

Kabul ediyorum, '' Bu ismi olmayan teknik servis '' çok fazla, hatta yersiz oldu. Özür dilerim. Yaşadığım sorunlar var, yok değil.. Bu yersiz tepkim de bu yüzden olsa gerek.

Sizin tarafınızdan kaynaklanan yaşadığım birden fazla sorun var, ama artık önemi yok, çünkü garantim bitti Kasım ayında. Hatta irtibat kurmuştum delta Servis ile ama telefona ihtiyacım vardı, gönderemedim.

Teşekkür ederim.

Delta Servis

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Selamlar. Tüketici haklarını gayet iyi biliyorum, tabi ki iki tarafında hakları açık ve net.

Kabul ediyorum, '' Bu ismi olmayan teknik servis '' çok fazla, hatta yersiz oldu. Özür dilerim. Yaşadığım sorunlar var, yok değil.. Bu yersiz tepkim de bu yüzden olsa gerek.

Sizin tarafınızdan kaynaklanan yaşadığım birden fazla sorun var, ama artık önemi yok, çünkü garantim bitti Kasım ayında. Hatta irtibat kurmuştum delta Servis ile ama telefona ihtiyacım vardı, gönderemedim.

Teşekkür ederim.

Siz yinede bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşın yapabileceğimiz bir şey var mı yok mu bakıp çözmeye çalışalım

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Siz yinede bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşın yapabileceğimiz bir şey var mı yok mu bakıp çözmeye çalışalım
Telefonum kapanmıştı, mi ekranında kalıyordu, size gönderdim..
Batarya değişimi ve yazılım güncellemesi yapılmış olarak geldi.

Ama başka sorunlar ile elime ulaştı telefonum.
Donanım tuşlarından sadece geri tuşunun ışığı yanıyor, diğerleri yanmıyor, aslında yanıyor da çok ama çok dikkatli bakarsanız ancak görebilirsiniz.

Diğer sorunum batarya..
%20 civarında küt kapatıyor kendini ve şarja takınca, kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bi kaç dk sonra telefon açılıyor 0dan başlıyor şarja. Bu hep böyle maalesef.

Sonra %30 şarj boşaldı son yarım saatte vs. Bildirim filan geliyor. Bu sürekli olmuyor, haftada bi iki kez yaşıyorum.

Sorunlar bunlar.

Daha önce yanlış hatırlamıyorsam uğur bey ile konuştum ama cihazı gönderemedim, telefona ihtiyacım olduğu için.

Galata26

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1

Saygılarımızla.
Herşeyde güzel konuşuyorsunuz iyi güzelde. Telefon nerden sıvı teması olacsk attığınız fotoğraflardan ben birşey anlamadım. Farzedelim sıvı teması var ben 2 senedir kullanıyorum tek bir sorunu olmadı.. Zaten u da sizin kayıtlarınızda mevcut.. Şimdi batarya performansında problem var diyorum.. Anakart sıvı temaslı diyorsunuz... Batarya şişliğinin anakartla alakası nedir? 2 senedir tek bir sorun yapmayan telefona sıvı temaslı diyorsunuz çalışır şekilde olduğunu sizde görmüşsünüzdür. Tek bir aksamında da eksiklik yok çalışmayan hiçbir ywri yok ve tam randumanlı çalışan telefona anakartı sıvı temaslı batarya da anakart sıvı temaslı olduğundan mı şişti insanları bu şekilde küçük düşürmeyin lütfen.. Batarya problemi çektiğim telefonun bataryasını değiştirmek istedim.. Siz bana anakart arrı Batarya fiyatı çekiyorsunuz.. Ben art niyetli bir insan değilim.. Şirketinize de rencide edecek bir laf kullanmadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Saygılarımızla.
Ben kendi hatamı neden servise yansıtayım beyefendi.. Lütfrn düzgün ithamlarda bulunun.. Ben 2 senedir tek bir problem yapmayan telefonuma tarafınızada sapasağlam gönderdim sizde biliyorsunuz. Yani ekranında ne bir su izi var ne de çalışmayan aksamı.. Siz şimdi bana gelip sıvı temaslı cihazını bize yansıtıyorsun diyorsun ayıp bu yaptığın. Arka kapağı bile açılmayan bir cihaz heryeri çalışan bir cihazın ve sıvı temaslı olduğunu şuan sizin söyleminizle öğrendiğim bir cihazı nasıl bilerek yaptığımı söyleyebilirsiniz... Cihaz sıvı temaslı olsa illaki 2 senede biyerleri çalışmazdı tarafınıza gelirdi.. Açılmazdı kapanmazdı ne bileyim. Siz daha iyi bilirsiniz.. Sıvı temaslı olması batarya ile de alakasız bence.. Sizden isteğim rica ediyorum bataryayı garanti kapsamında değiştirip yollayın.. Sıvı temaslı ise de sıvı temasıyla memnunum ben

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt