Soru Band 20 var mı

ehveni_şer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 7 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui QFHCNMX
Telefon Modeli
note 12
Bootloader Kilidi
Açık
Note 12 Pro 5G global sürümde Band 20 desteği var mı arkadaşlar? Çin/Hindistan sürümünde olmadığını biliyorum. Global olan nadiren de olsa bulunuyor ve almaya niyetliyim. Hem deprem bölgesinde hem de şehir dışında olduğum için maalesef önemli benim için. Var diyen de oldu yok diyen de sorduklarımdan. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
cihazın arka kapagında ce logosu varsa model numarası sonu g hafiyle bitiyorsa globaldir band20 varıdr

Oyla:

ehveni_şer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 7 Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cihazın arka kapagında ce logosu varsa model numarası sonu g hafiyle bitiyorsa globaldir band20 varıdr
Teşekkür ederim. Müsaadenizle bir soru daha sorayım. İletişime geçtiğim bir satıcı Çin sürümünde imei repair yapılabildiğini ama global sürümde yapılamadığını söyledi. Doğru bir bilgi midir acaba?

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
2 sürüm de aynı işlemci var romlar aynı bence sizi kandırmaya calısıyor olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

satıcılar çin sürüm modeli 10-20 dolar daha düşük bir miktara satın alıp satıyor bu yüzden alıcı insanlar da bu kavramı pek bilmedigi için çin için olan cihazı alıyorlar aslında donanımsal fark yok ama band 20 destegi olmadıgı için şebeke biraz az çekiyor bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir

Oyla:

ehveni_şer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 7 Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 sürüm de aynı işlemci var romlar aynı bence sizi kandırmaya calısıyor olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

satıcılar çin sürüm modeli 10-20 dolar daha düşük bir miktara satın alıp satıyor bu yüzden alıcı insanlar da bu kavramı pek bilmedigi için çin için olan cihazı alıyorlar aslında donanımsal fark yok ama band 20 destegi olmadıgı için şebeke biraz az çekiyor bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir
Çok teşekkür ederim, global modeli bulursam alma fikrim pekişti

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Vodafone kullanıyorsan band 20 önemsiz. Bizim bölgede öyle en azından

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Vodafone kullanıyorsan band 20 önemsiz. Bizim bölgede öyle en azından

Aynen vodafone'da band 20 önemsiz. Hatta Band 1, 3 ve 5 de önemsiz. Nasıl olsa çekmiyor, hangi banddan çekmediği de fark etmiyor :D

Şaka bir yana bir kaç yıl öncesine kadar Band 20 varsa telefon 4G çeker yoksa 3G çeker denilerek geçiliyordu ancak geçen zaman içerisinde operatörler 3G ağlarını artık yenilemiyorlar. yani önceden B20 olmadığında 3G çeken cihaz çok düşük bir seviyede (B3 veya B5 üzerinden) 4G ağlarına bağlanıyor. Standart kullanım senaryosunda ve kısa vadede çok etkili değil bu durum. Yani telefonla konuşurken ufak tefek kesintiler yaşanabiliyor ya da 100 mbit yerine 20 mbit hız alınıyor ama asıl problem uzun vadeli kullanımdaki batarya sorunu. Telefon sürekli olarak şebeke aradığı için batarya olması gerekenden daha hızlı tükeniyor ve yazılımsal bir çözümü de yok. Yani Band 20 olmayan bir X telefonla Band 20 olan bir X telefonu yan yana aynı senaryo ile kullandığınızda B20'li cihaz 10 saat ekran alırken B20'siz cihaz 5-6 saat alabiliyor. Tabii ki lokasyon ve operatör kalitesi de çok belirleyici. Şehir merkezinde Turkcell kullanıyorsanız fark edemezsiniz bile ama yola sık çıkıyor ya da kırsal bölgede bulunuyor ve vodafone kullanıyorsanız telefon günü bile çıkartmaz.

Oyla:
Üst Alt