Bahçe kapısı kumandası

drnvrsmr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enver
Cihazım
mi6
Konular
1
Herkese merhaba uzun yıllar sony deneyiminden sonra mi 6 ile aranızdayım. Nice marka bahçe kapısı kumandasını telefona kopyalamak için bir uygulama var mıdır tavsiye edeceğiniz.

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Herkese merhaba uzun yıllar sony deneyiminden sonra mi 6 ile aranızdayım. Nice marka bahçe kapısı kumandasını telefona kopyalamak için bir uygulama var mıdır tavsiye edeceğiniz.

Hocam o durum aslında yapılabilir fakat birazcık elektronik bilgisi gerekli.
Yani şöyle anlatayım size; motoru açan tetik uçlarını kablo yardımıyla evdeki alarm sistemine (IP Diafon Sistemi de olur) giriş yapılır. Ardından da alarm sisteminiz destekliyorsa bahçe kapınızı açabilirsiniz.
Nice'ın böyle bir uygulamasının olacağını düşünmediğim için "Alarm Sistemi ya da IP Diafon Sistemi" üzerinden konuştum hocam. Çünkü Nice'ın böyle bir uygulama yapabilmesi için ya motora Ethernet girişi koyması gerekiyor ya da dairenin içerisine bir aparat koyması gerekiyor.

Oyla:

drnvrsmr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enver
Cihazım
mi6
Konular
1
Hocam o durum aslında yapılabilir fakat birazcık elektronik bilgisi gerekli.
Yani şöyle anlatayım size; motoru açan tetik uçlarını kablo yardımıyla evdeki alarm sistemine (IP Diafon Sistemi de olur) giriş yapılır. Ardından da alarm sisteminiz destekliyorsa bahçe kapınızı açabilirsiniz.
Hocam demek istediğim mi nin kumanda uygulaması var zaten ama belli eletler için ekstra alet eklenemiyor garaj kapısı bahçe kapısı gibi uzaktan kumandalı aletler için kullanabilmem mümkünmüdür

Oyla:

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Hocam demek istediğim mi nin kumanda uygulaması var zaten ama belli eletler için ekstra alet eklenemiyor garaj kapısı bahçe kapısı gibi uzaktan kumandalı aletler için kullanabilmem mümkünmüdür

Hocam, yani mümkün olmaz değil fakat biraz elektronik bilgisi gerekir o konu da. Çünkü Mi Kumanda uygulamasının desteklediği bir ürünü söküp, motora entegre etmek gerek.
İstenirse yapılır (:

Örnek olarak; Bir devre yapılır; içerisinde röle, bluetooth gibi parçalar olur ve telefona da o devreye uygun bir uygulama. Ardından telefondan istediğiniz ürünü açıp, kapatabilirsiniz.

Düzenleme; Dediğim devreyi de 800 - 900 gibi bir fiyata satıyorlar hocam. İnternetten bakabilirsiniz..

Son düzenleme:
Oyla:

mgulay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
g760
Konular
3
drnvrsmr arkadaşın sormak istediği : Telefondaki kızılötesi kumandanın frekanslarını uzaktan kumandalı kapı girişi ile eşleştirip garaj kapısını açabilir miyiz ?
Bu mümkün değil kapıların kumandasının frekansları ile ev aletlerinin ki farklı . Bluetooth cihaza wifi ile bağlanmayı denemek gibi bir şey
ama Mİ kumanda cihazdan sökülür yada ethernet takılır gibi şeyler sallanmış .

Oyla:

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
drnvrsmr arkadaşın sormak istediği : Telefondaki kızılötesi kumandanın frekanslarını uzaktan kumandalı kapı girişi ile eşleştirip garaj kapısını açabilir miyiz ?
Bu mümkün değil kapıların kumandasının frekansları ile ev aletlerinin ki farklı . Bluetooth cihaza wifi ile bağlanmayı denemek gibi bir şey
ama Mİ kumanda cihazdan sökülür yada ethernet takılır gibi şeyler sallanmış .

Sallanmış olan bir durum yok ortada...
Gayet detaylı olarak bir açıklama yapmış bulunmaktayım ve konu sahibi de anladığını düşünüyorum.
Yorumuz için de teşekkürler...
Ve konuyu yeniden diriltmenizi de anlamış değilim, çözüm bulamadıysanız eğer. Ki bulamadığınız belli ve sırf yorum olsun diye yazdığınız bariz belli.
Neyse, gülüşünüz eksik olmasın.
Yanlışım olduysa da özür dilerim.
Sadece işim gereği olan bir konuydu, cevaplamak ve yardımcı olmak istedim.

Oyla:
Üst Alt